Mapa stránek pro turisty napište nám nové fórum Z úřední desky Bazar
nakupte si u nás
Úvodní stránka
MěÚ - zápisy z jednání ~ Zápisy 2009 ~ Usnesení Rada 19.10.2009

Kontaktní informace
Městský úřad Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany

tel.: 284 890 064
fax: 284 890 000

Fakturační adresa
Město Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany.
IČ: 00240290

Úřední hodiny:
Městský úřad
pondělí, středa
07.00 - 18.00

Stavební úřad
pondělí, středa
08.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

Matriční úřad , Pokladna
pondělí 07.30 - 11.15 a 11.45 - 18.00 středa 07.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

e-mail: webmaster@klecany.cz

Usnesení Rada 19.10.2009

Usnesení ze  zasedání Rady města Klecany, ze dne 19. října  2009

Rada města:

1.    Prověřila plnění úkolů z minulé Rady.

2.    Č.j. 1601/09 vzala na vědomí  zápis o předání a převzetí pracoviště (staveniště) mezi městem Klecany a zhotovitelem Dasting a.s. (zahájení prací 1. října 2009), název stavby – oprava komunikací v ulici U Lékárny, V Mexiku, Pod Černou skálou, chodník Na Skalkách.

3.    Č.j. 1606/09 vzala na vědomí rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje, KÚ St. kraje uděluje souhlas k provozování zařízení ke sběru a výkupu odpadu firmě Praktik systém s.r.o., dle zákona o odpadech § 14 odst.1., firma sbírá a vykupuje odpad v areálu Dolních Kasáren.

4.    Schválila příspěvek ve výši 4.500,- Kč pro Tělocvičnou jednotu Sokol Klecany.

5.    Č.j. 1600/09 schválila příspěvek občanskému sdružení Pravý Hradec ve výši 30.000,- Kč na vybavení dílen pro všechny věkové skupiny obyvatel Klecan, vyúčtování bude předloženo  účtárně  města.

6.    Č.j. 1593/09 vzala na vědomí protokol o provedené kontrole na stavebním úřadě Klecany. V rámci provedené kontrolní činnosti, kterou je možno považovat i za metodickou pomoc stavebnímu úřadu, bylo snahou kontrolního orgánu zjištěné nedostatky přímo projednat s pracovníky stavebního úřadu. Jiná nápravná opatření nebyla přijata.

7.    Vzala na vědomí informaci p. Němečka ohledně plánovaného jednání s Ropidem, Středočeským krajem  a starosty okolních obcí, které se uskuteční 19. listopadu 2009, ohledně autobusové dopravní obslužnosti Astraparku.

Příští zasedání Rady města se bude konat  2. listopadu  2009

 Ladislav NěmečekaaaaaaaaaaaaaaaaaIvo Kurhajec
   místostarostaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaastarosta 

 

Č.j.  1613/09    
K tomuto článku můžete vložit svůj komentář
Přispívat do diskuze může pouze registrovaný uživatel.

Odpovědět

Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: Zdeňka Tomášová - 2009-11-05 09:48:13

Dobrý den, chtěla bych se omluvit za nepřesná vyjádření ve své odpovědi Salome.
Použila jsem nespávně výraz "minulé vedení města". Měla jsem napsat "minulá vedení města".
Obchodní dům na náměstí nebyl nikdy v majetku města, tudíž ho město nemohlo prodat.
omlouvám se za tyto chyby a děkuji za pochopení.
Zdeňka Tomášová

Odpovědět

re: Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: TvrdohlavyByk - 2009-11-06 10:15:53

Milá Zdeňko, ještě budu reagovat na Tvé povídání níže - píšeš, že se stačí podívat do strategického plánu města, co se všechno musí udělat - proboha vždyť se tam píše o vizi klecan s podporou rezidenčního bydlení, kulturou, sportem a turistikou (SPP stál daňové poplatníky po slevě 100.000kč) a o megaústavu NUDZ není ani čárka !!! Děláte si z úst trhací kalendář a stále všelijak kličkujete - to znám, protože koukám na fotbal, jednou jdete tam, pak zase tam... Vždyť Vy s PrHR si porušujete pravidla, která si i sama s městem dáte - viz zkrášlovací akce plotu u fot. hřiště " budem malovat jen na pozemcích města od hlavní brány ke garážím" lup ho, plot jste "zkrášlili" celý a opět v SPP se píše o jediné volné grafitovací ploše na deskách v teréní depresi ve střelnici spolu se skateparkem, jak se Vám dá něco věřit??? nebude pak náhodou město platit provoz NUDZ, když tam budete mít svá cingrlátka ??? Co vynětí pozemků ze ZPF, dá Hradec taky milion když to chce? napojení splaškové kanalizace a čističku také zaplatí Hradec? z jakých dotací se mají na NUDZ získávat peníze, když v našem SPP o něm není ani čárka?
hezký den, mimochodem dnes se píše o vojenském psychiatrovi v USA, kterak postřílel 12lidí, nepozve ho PRHr za město na nějaký seminář do Klecan?
tb

Odpovědět

re: re: Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: Zdeňka Tomášová - 2009-11-06 11:50:11

Tomáši, dokáži ti odpovědět pouze na tvoji výtku, že Pravý Hradec porušuje pravidla. Není to pravda, protože pomalování celé zdi kolem fotbalového hřiště nám povolil pan Josef Novák. Bylo totiž předem zřejmé, že je velký zájem o malování a že by půlka zdi nestačila.
K ostatním otázkám se nemohu vyjadřovat, protože se Pravého Hradce netýkají.

Odpovědět

re: re: re: Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: TvrdohlavyByk - 2009-11-06 12:09:40

Dobrá povolil Vám to předseda - den, dva před akcí po naléhavém telefonátu v 9 večer...??? a celou dobu prezentujete, že to bude jinak ? jak to že se ostatní věci PrHR netýkají, když máte přislíbeny prostory v NUDZ, který se ještě nezačal stavět - což sama níže píšeš. Sami členové vedení PrHr se za město přímo podíleli v hlavních rolích na strategickém plánu za 100.000kč, není tam ani čárka o megalomanském NUDZ - znovu opakuju rozměry 185x55x18metrů a teď se tváříte OK - to se mi zdá nehorázné a špetky důvěry pozbývající !!!

Odpovědět

re: re: re: re: Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: Zdeňka Tomášová - 2009-11-06 15:02:42

Ano, máme přislíbené prostory v NÚDZ, pokud je ústav nevyužije sám. K tomu však dojde, až bude ústav postavený. Kdo ho však postaví, za kolik, kdo to bude platit, s tím nemá Pravý Hradec nic společného.
A chtěla bych tě, Tomáši, moc poprosit, aby ses přestal navážet do Pravého Hradce svými pomluvami, domněnkami, zpochybňováním a urážením, protože tím znevažuješ práci mnoha lidí, kteří pracují dobrovolně a zadarmo v rámci stanov našeho občanského sdružení schváleného Ministerstvem vnitra. Dělají to proto, že jsou přesvědčeni, že je potřeba udělat něco pro přátelskou atmosféru ve městě. Že je potřeba nabídnout dětem i dospělým možnost setkávat se, něco se naučit a něco si užít. Jestli tě naše nabídka neoslovuje, nechej nás žít.
Vše, co by ses chtěl o našem sdružení dozvědět, najdeš na www.pravy-hradec.cz. Pravý Hradec je nezisková organizace, která nevytváří zisk. Vše, co získá svou činností, použije na tuto činnost a žije z dotací a darů, tak jako všechny ostatní neziskové organizace. Budeme tedy dál žádat město, nadace i další subjekty o podporu a za to budeme odvádět svou práci, jak nejlépe umíme.
To je vše, co jsem ti chtěla říct.

Odpovědět

re: re: re: re: re: Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: TvrdohlavyByk - 2009-11-06 19:41:31

Milá Zdeno, kromě jak píšeš "pomluv, doměnek, zpochybňování, navážení se a podobně..." (beru to jako sarkasmus a ironii, což chápu, že nechápeš) používám hlavně fakta, nebo čím si mám vysvětlit, že ve strategickém plánu Klecan po slevě za 100.000kč na kterém pracovali členové vedení PrHr není jediná čárka ba ani náznak NUDZ, najednou se však právě tato obří budova 185x55x18m má stát útočištěm PrHr? Vědí vůbec zastupitelé napříč spektrem čemu dali podporu a jaká mohou být rizika takového mezinárodního ústavu - dneska třeba jeden pšíkne a druhej už má chřipku jako prase a tak dál až je z toho pandemie... Jsem rád za spoustu akcí, které Hradec dělá, sama víš, že s tím třeba i moje paní trošku pomáhá a zůčastňuje se - aktuálně dochází s naším mimčem na masáže, při představě, že budeme mít chodit někam do výzkumáku ? nebo kulturní akce města - vážně se to bude hodit třeba na plesy a zábavy ? Myslím, že ve Zdibech jsou s Kaštánkem,Sokolovnou a Obecní policí o dost dál a tímhle směrem bychom je měli dohánět,tam je ta sounáležitost a tradice, ne v pětipodlažním ústavu, jehož "klady se ukážou až v budoucnu", jak zareagoval konečně p. starosta v novém fóru. A co zápory - co když se ukážou zápory, to už ten barák nikdo nezboří, ani nepřemaluje... To je také vše, co jsem chtět říci, přeji hezké bydlení v Klecanech - mám pocit, že se na ten ústav budeš koukat přímo z oken (my naštěstí ne), nebo při prvním vyjití na ulici - vážně se Ti to bude líbit?
Tak se na mne nezlob, jsem zkrátka neveřící a rýpavý Tomáš (někdo tu úlohu mít musí), zatímco Ty jsi plně optimistická Tomášová :-)

Odpovědět

Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: salome - 2009-11-03 06:59:06

Dobrý den,paní Tomášová,je zřejmé,že občanské sdružení Pravý Hradec pořádá spoustu prospěšných akcí(vyjma sprejování zdi) a proto je divné,že během své dvouleté existence a zejména partnerské dohodě o spolupráci města s Pravým Hradcem dosud nemáte žádné prostory,
které byste mohli užívat a musíte být vděčni
za poskytnutí prostor MÚ.Vaše práce musí být velice obtížná.Vím,že se jednalo o rekonstrukci Fary,vím že se jednalo o objektu v kasárnách.Proč již nemáte nějaký objekt?V tisku v Našem regionu zmiňoval pan starosta o podpoře Vašeho úsilí právě v ohledu na zmiňované chybějící prostory.
On čas běží a stále nic.Proto mé otázky ohledně dílen.
Hezký den Salome

Odpovědět

re: Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: Zdeňka Tomášová - 2009-11-04 14:37:45

Dobrý den, Salome,
mít vlastní prostory, to je naše velké přání. A u toho asi už zůstane, bohužel.
Společně s vedením města jsme probrali všechny možnosti, které by v současné době v Klecanech připadaly v úvahu. Nejkrásnější prostředí pro setkávání lidí by bylo určitě na faře. Zpočátku to vypadalo nadějně, byly nám nabídnuty hospodářské budovy fary – chlévy, špejchar a stodola. Měli bychom velkou naději získat na rekonstrukci dotace z evropských fondů, protože by se jednalo o záchranu kulturní památky. Město by však muselo s církví uzavřít dohodu o užívání nemovitosti a na spoluúčast si vypůjčit. K tomuto jednání však vůbec nedošlo, protože církev se rozhodla pro komerční využití fary.
Další objekty jsou v tak špatném stavu, že by to stálo opravdu hodně peněz. V majetku města je stodola naproti požární zbrojnice a kasárna. Jsou to velké objekty, které by vyžadovaly generální rekonstrukci. Velmi nadějně vypadala bývalá školka Na vinici. Ta je však postavená z nevyhovujícího materiálu, takže by se musela zbourat a postavit znova. To by však nemělo žádný smysl, protože kolem budovy bychom neměli ani kousek zahrádky. Minulé vedení města zahradu postupně rozprodalo, tak jako další objekty vhodné pro společenské akce – Rychtu i bývalý obchodní dům na náměstí. Za posledních 20 let se v Klecanech bohužel nikdy neřešilo, že se nemáme kde scházet. Současné vedení města to za jedno volební období těžko dožene. Stačí se podívat do Strategického plánu rozvoje města.
V tomto školním roce se nám snad podaří uzavřít se základní školou dohodu o pronájmu dvou nevyužívaných tříd a malé tělocvičny. Město jako zřizovatel tuto dohodu podporuje. A do budoucna máme přislíbené volné prostory v Národním ústavu duševního zdraví, který se však ještě nezačal stavět.
Salome, děkuji Vám za přízeň a přeji hezký den.

Odpovědět

re: re: Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: TvrdohlavyByk - 2009-11-05 21:27:08

Zdeňko, nechci být pejorativní, ale ty volné prostory v NÚDZ máte přislíbeny v té 100lůžkové části mezinárodních pacientů ke zkoumání, nebo vedle laboratoře s krysama ? PRHR má to právo, nebo naivitu že bude co povídat do projektové dokumentace NÚDZ - už jste ji aspoň viděli? Myslíte že budou poté zvědaví na nějaké Vaše krepáky,korálky,perníčky,šlapací autíčka a že tam lidi budou celí štěstím bez sebe chodit? Jsou to dost dramaturgické skoky, co PRHR činí - fara,kasárna,stodola,srdíčko, bývalá rychta, nyní cvokhaus, co bude příště...? Dá se tedy rozumět městské podpoře NÚDZ především díky tomu, že se nemá PrHr kde scházet? Ta 5etážní krabice megalomanských rozměrů 185x55x18metrů se tedy bude stavět díky PRHR, protože Vám tam jako obezličku nabídli nějakou cimru ? Myslím, že trendem budoucnosti Klecan bude, že se každé vedení města vymluví na ta předcházející, pak na komunisty, pak na Hitlera, pak na monarchii a pak už to bude tak trapné, že nastoupí další vedení a tak pořád dokola...
pěkný den, Tvrdohlavý Býk Tomáš Bažant

Odpovědět

Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: salome - 2009-10-27 09:15:35

Posuzování žádostí o dotace má určitě svá pravidla,ale z "venku" to vypadá spíš ,že přidělení ovlivňují kamarádské vstahy mezi žadateli a přidělujícími.(florbálek na konci roku)i ostatní.Možná kdyby,některý z rozhodujících cvičil stejný sport,možná by dotace byla.To jen úvaha.
Kdysi, před léty,se lidé prostřednictvím organizací sdružovali v tak zvané Národní frontě,kdo tam nebyl,také nic neměl a utřel nudlu.Velice by bylo dobré,objasnit způsob nebo systém přidělování dotací,aby nevznikaly tyto ,určitě nevhodné domněnky.(kamarádi -rovnější)

Odpovědět

re: Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: Zdeňka Tomášová - 2009-11-02 11:24:47

Salome, máte pravdu, že občanské sdružení Pravý Hradec žádné dílny, tedy budovu nebo jiné vlastní prostory, zatím nemá. Přesto již dva roky pořádá pro veřejnost kurzy nebo jen setkání, na kterých se účastníci mohou naučit některým novým a některým už skoro zapomenutým řemeslům a ručním pracem. Těmto setkáním říkáme dílny, abychom nemuseli používat cizího slova „workshopy“. Jsem vděčni vedení města, že nám zcela zdarma poskytuje prostory městského úřadu.
Tato spolupráce města s Pravým Hradcem vyplývá z dohody o partnerské spolupráci, kterou jsme spolu uzavřeli. Naše sdružení se v ní zavazuje, že bude pro město pořádat spolu s kulturní komisí tradiční akce od masopustu až po Vánoční jarmark. Je to však jen zlomek základních cílů našeho sdružení (viz stanovy sdružení na www.pravy-hradec.cz). Jak se nám daří plnit naše stanovy, můžete sledovat celý rok na pozvánkách na naše akce, na webových stránkách města a na webových stránkách Pravého Hradce.
Dotaci 30 000,- Kč na naši činnost dostáváme od města poprvé. Peníze chceme použít na materiál a nástroje pro dílny (chcete-li workshopy), ale i na vybavení podobných dílen v Klubu rodičů a dětí, kde chceme zahájit přípravu předškoláků. Pro ně budeme potřebovat nejen materiál pro výtvarné činnosti, ale také další pomůcky pro hudební a pohybovou výchovu. Materiál bude uložený, tak jako doposud, u členů sdružení, kteří na to mají doma místo. Jestli se nám podaří uzavřít dohodu se Základní a mateřskou školou v Klecanech na poskytnutí dvou nepoužívaných tříd ve škole, budou materiál i nástroje pořízené z dotace uloženy i tam.
Jak nakládáme s darovanými penězi, si můžete ověřit přímo na našich akcích v zasedací síni městského úřadu. Můžete také zajít na návštěvu do Klubu rodičů a dětí a ověřit si, jestli vybavení odpovídá darované částce a můžete také sledovat pravidelně aktualizovaný přehled hospodaření sdružení na našich stránkách. Tam se můžete dočíst také to, že nečekáme jen na dotace od města, ale žádáme o dotace různé nadace i Středočeský kraj. Některé z těchto institucí již naši práci ocenily a dotace nám poskytly. Je to pro nás velká pomoc a podpora. A také jediná odměna, protože zatím všechno, co děláme, děláme zadarmo. Velký obdiv patří maminkám na mateřské dovolené, které si samy připravují program Klubu rodičů a dětí a také si jej samy řídí. Stávají se lektorkami výtvarných, hudebních i pohybových bloků svého klubu.
Mohla bych ještě dlouho psát o našich úspěších a snahách (i marných), ale jednodušší bude pozvat vás i vaše děti na některé z našich setkání a požádat vás o názor a radu, jak pokračovat dál, abychom dělali radost dětem i dospělým.

Odpovědět

Okolo Hradce v malé zahrádce...

Vložil: TvrdohlavyByk - 2009-10-26 21:11:39

...rostou tam tři růže, jedna je... ne nebojte nemyslím dámy z Levého Hradce, jenom, že občas opravdu nelze něčemu porozumět, jako v té lidové písničce "Okolo Hradce"...Vrátili jsme se z návštěvy příbuzných v malé obci právě u Hradce Králové, nemají tam uvolněného ani starostu, ani místostarostu, ani memají ánsábl městských pracovníků a na obci je zaměstnaná pouze účetní! I Přes to je obec vzorně udržovaná (a bez čmáranic), obec provozuje na svůj účet malý sportovní areálek, kde v zimě dělají kluziště - ledují a mají zpracovanou a podanou žádost o dotaci na multifunkční sportovní areál /střih/ jsme v Klecanech, městu trvalo rok!!! spravit nefunkční veřejné osvětlení v areálu Sokola - za nedávnou krádež sekačky pod rouškou tmy Sokol tedy ještě pravda nepoděkoval, kde jsou 2miliony od CG za mokřad a milionek od Hrubého stále nezodpovězeno,když už se město jako zřizovatel dokope něco udělat se školní tělocvičnou (objednávku a cenu oken nechci hodnotit, není nikde zveřejněno co to stálo), tak nedokáže přispět na zvýšený nájem těm co se starají o mládež, zato přispěje na nářadí?!?! do neexistujících dílen Pravého Hradce... to už je vážně silná káva...ale konec mudrování, radím tak jako minule panu Elbogenovi,Petře zajděte za dámami z Hradce, že chcete to judo trénovat pod jejich hlavičkou a počítám, že tělocvičnu budete mít grátis. Jsme si sice všichni rovni, ale nekteří jsou zdá se rovnější...
Pěkný den přeji tb

Odpovědět

Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: Capekac - 2009-10-26 17:54:29

Pane starosto, mohu se zeptat, jak Rada posuzuje žádosti o dotace? 25 000 na judo oddíl smete ze stolu, ale opakovaně dává peníze sdružení PrHr - nyní 30 000Kč. Investice do dětí je investice do budoucnosti. Zajímá mě to jako občana, který dost těžko může být přítomem rozhodování. Pan Elbogen pracuje s dětmi řadu let a nejsem si vědom, že by tuto činnost město podporovalo. Proč Rada takto rozhoduje?

Odpovědět

Usnesení Rada 19.10.2009

Vložil: salome - 2009-10-26 11:14:27

Dobrý den,chci se zeptat,kde má Pravý Hradec dílny?O jaké vybavení jde?Nářadí?Stroje?Nástroje?Ochrranné pomůcky?Na co vlastně bude dotace úpoužita a protože nevím,kde má Pravý Hradec dílny,kde bude zakoupený materiál uložen?Děkuji za odpověď.


Přihlášení do systému
Uživatelské jméno:

Heslo:

  Registrovat


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky o dění ve městě Klecany a okolí, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.