Mapa stránek pro turisty napište nám nové fórum Z úřední desky Bazar
nakupte si u nás
Úvodní stránka
Město ~ Revitalizace náměstí - CPP ~ Revitalizace náměstí - výsledky

Kontaktní informace
Městský úřad Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany

tel.: 284 890 064
fax: 284 890 000

Fakturační adresa
Město Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany.
IČ: 00240290

Úřední hodiny:
Městský úřad
pondělí, středa
07.00 - 18.00

Stavební úřad
pondělí, středa
08.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

Matriční úřad , Pokladna
pondělí 07.30 - 11.15 a 11.45 - 18.00 středa 07.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

e-mail: webmaster@klecany.cz

Revitalizace náměstí - výsledky

„Revitalizace náměstí a přilehlých parkových ploch města Klecany“

3 získané studie daného území

 

Město Klecany získalo díky účasti v soutěži o Cenu Petra Parléře (CPP) 3 studie na revitalizaci náměstí a jeho okolí. 2 studie byly odevzdány do soutěže a zhodnoceny Hodnotitelskou radou architektů a 1 studii obdrželo město krátce po ukončení soutěže.

Získané studie neslouží městu k tomu, aby přesně podle nich přebudovalo náměstí, parky i okolí požární nádrže. Cílem účasti v soutěži bylo mimo jiné definovat požadavky na vzhled a funkci poměrně velikého území centra Klecan a získat architektonické studie, jež prověří, které požadavky by mělo město při revitalizaci zachovat a které nejsou vhodné. Zároveň šlo o to získat architekta či tým architektů, který předvede koncepční a činorodou práci a kterého bude možné oslovit pro budoucí spolupráci.


Nejvhodnější studie pro město

Takto obstála studie Ing. arch. Kláry Viceníkové, Ing. Ladislavy Čížkové, Ing. arch. Jany Zdráhalové PhD. a Ing. arch. Ireny Boumové. Studie vzhledem ke svému poměrně komplexnímu přístupu postoupila do druhého kola hodnocení v soutěži o CPP a hlasovalo se o možném udělení 3. ceny, ale hodnotiteli byla výsledně vybrána jako 3. studie pro město Štramberk, i když bodově byla původně ohodnocena lépe studie pro Klecany.

Město Klecany se rozhodlo této studii udělit bonus soutěže ve výši 20.000,- Kč, jelikož studie nejkomplexněji řeší zadané území a obsahuje řadu zajímavých nápadů na vyřešení jednotlivých ploch. Členové komise pro fondy EU a stavební komise navrhují, aby architektky zpracovaly pro město studii náměstí a okolí požární nádrže, kde budou konkrétněji specifikovány požadavky na zeleň, vodní prvek, parkování, ale i vzhled případné budovy. Poté je žádoucí zpracování projektové dokumentace tak, aby bylo možné požádat o dotace z fondů EU.

 

Ostatní studie

Studie Ing. arch. Marka Tichého, Ing. arch. Magdaleny Vojtkové splnila zadání, avšak neprošla do druhého kola hodnocení. Tato studie řeší jen náměstí a park u fary, ale neřeší ostatní plochy (park pod kostelem, park Třebízského a okolí požární nádrže).

Studie Ing. arch Kateřiny Svobodové a Ing. Petra Zemana byla zaslána na MÚ Klecany až po ukončení soutěže. Studie řeší povrchně celé zadané území a podrobněji se věnuje řešení náměstí a okolí požární nádrže. Na náměstí navrhuje zajímavý jednoduchý obdélníkový objekt.

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaKristýna Holubová


Přihlášení do systému
Uživatelské jméno:

Heslo:

  Registrovat


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky o dění ve městě Klecany a okolí, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.