Mapa stránek pro turisty napište nám nové fórum Z úřední desky Bazar
nakupte si u nás
Úvodní stránka
Životní prostředí ~ Poničené kaštany

Kontaktní informace
Městský úřad Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany

tel.: 284 890 064
fax: 284 890 000

Fakturační adresa
Město Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany.
IČ: 00240290

Úřední hodiny:
Městský úřad
pondělí, středa
07.00 - 18.00

Stavební úřad
pondělí, středa
08.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

Matriční úřad , Pokladna
pondělí 07.30 - 11.15 a 11.45 - 18.00 středa 07.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

e-mail: webmaster@klecany.cz

Poničené kaštany

 Tento víkend došlo k naprostému zničení nově vysazených stromů v Kaštanech. Proč? Napište nám svůj názor!

Nazdar vandale!

Víš budu ti tykat, protože myslím, že nic jiného bys při svém intelektu nepochopil. Víš, když zlomíš strom, už dále neporoste. Prostě jsi ho zabil, nové větve mu nenarostou a nezbývá, než ho vykopat... Je to stejné, jako by tobě někdo utrhal ruce - také ti nenarostou a navíc bys nic jiného nezasloužil. Stromořadí v kaštanech nám tu zanechali dědové našich dědů... roste tu již bezmála 200 let (pomologové prominou, pokud je údaj nadnesený). Přečkalo války, sucho i vichřice. Pravda, v poslední době bylo nutné několik jich vykácet a vysadit nové. Ano, ty nové, které ti tak hrozně vadili, že jsi musel jít a dokázat si na nich svou bezmeznou sílu. Je to projev srabáctví ! Ten strom se nemůže bránit, ale ty jsi si dokázal, jaký jsi borec a silák a vlastně i chudák. Zasloužil bys stejný trest - polámat a nechat být... Bohužel žijeme v 21. století a tyto projevy vandalismu jsou běžné. Ano, zničil jsi nejen živou rostlinu - možná tě to překvapí, on ten strom opravdu je - resp. byl živý, zničil jsi práci mnoha lidí, kteří se starají, aby ulice v Kaštanech byla stále plná kaštanů. Nedokážu to pochopit. Možná napiš a poděl se s námi o důvody, které tě vedli zničit všech 15 nově zasazených stromů. Snad si přečteš tyto řádky a třeba tě to napadne, že ničit stromy není dobré, když už ti to neřekli doma ! Já jsem v šoku. Pokud tě policie dopadne, bylo by dobré ti napařit veřejně prospěšné práce (nejlépe nakoupit, vykopat a zasadit nové stromy).

Dávám 500Kč jako základ na odměnu vedoucí k tvému dopadení. Přidá se někdo další?

 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawebmaster

A doufám, že nebudu sám a že nás bude víc a že se najdeš !!!


K tomuto článku můžete vložit svůj komentář
Přispívat do diskuze může pouze registrovaný uživatel.

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: Ivo Kurhajec - 2009-07-23 16:31:24

Vážení občané,Policie ČR tentokrát přijela opravdu hned po mém telefonátu a vše zdokumentovala a sepsala trestní oznámení.Na kamerách ze zámku je skutečně záznam tří osob ,ale zatím Vám nemohu říct nic bližšího.Pokud víte něco dalšího k objasnění věci tak napiště nebo zavolejte.Proti úmyslnému vandalismu není ochrany.Výsadbu určitě zajistíme na podzim.

Odpovědět

re: Poničené kaštany

Vložil: Honza - neregistrovaný - 2009-07-25 20:05:02

Spíše jsem chtěl upozornit, že preventivní hlídkovou službu v Klecanech Policie ČR nevykonává. I když zde často potkávám strážníka ze Zdib na motocyklu. Poté nechápu, proč Klecany finančně nepřispějí na rozšíření Obecní policie Zdiby ....... !!!!!

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: Honza - neregistrovaný - 2009-07-22 13:09:19

Policii samozřejmě zavolejte, snad někdo přijede za 8 hodin...... Tak dluho jsem posledně čekal, prý slouží na Policii ČR Odolena Voda pouze dva policisté na směnu a to vyřizují spisy a současně oznamení od občanů. Dozvěděl jsem se, že hlídkovou službu u nás nikdo nevykonává, není kdo. Prý se mám obrátit na starostu ten se má postarat o místní záležitosti veřejného pořádku.

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: tára - neregistrovaný - 2009-07-10 09:53:15

Ty značky ve Zdibech opravdu také leží v příkopech...Když nějakého vandala zahlídneme, tak musíme zasáhnout i třeba pohrůžkou zavolání policie.Nebo jí zavolat? A budou se obtěžovat?Co vlastně může člověk s takovou partičkou chuligánů dělat, pokud jde sám okolo a je např. žena?..na koho se obrátit na starostu?
A ještě veřejně prospěšné práce by byly ten nejlepší trest za takové věci.Stejně by v Klecanech tyto práce pomohly jako sůl.Např.vysázet (kromě nových stromů) i keře na ul. Čsl.armády do pruhu mezi chodníkem a silnicí u fotbalového hřiště , tak jako je to v místě poblíž obchodu u zast.,uklízení odpadků...atd.

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: Eliška - neregistrovaný - 2009-07-09 21:41:55

Je to k pláči, proč někomu proboha vadí, že se tu konečně někdo stará o zeleň, že to tu můžeme mít hezčí?? Před 14dny jsem viděla dva kluky v lese pod kostelem, lámali tam stromy, sice to byli nějaké nálety, ale proč je ničit...chvíli dali pokoj, ale jak jsem odešla, tak se tam vrátili a udolali je...( jak jsem zjistila až druhý den) bylo jim tak max 10/12 let, takže bych všechno nesváděla jen na návštěvníky klecanských hospod!!

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: Lenka - neregistrovaný - 2009-07-09 10:20:57

Nemohl by se někdo z města zeptat na zámku, jestli nemají záznam na některé z kamer? Takový čin by měl být potrestán, ale pokud vůbec někto umí dopadnout pachatele, snad to udělá i bez odměny. Navrhuji místo odměn zasadit nové stromy, ale bohužel je budeme muset obtočit ostnatým drátem se žiletkami.

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: žemlička - neregistrovaný - 2009-07-08 23:21:54

No to snad není možné. Občas si přečtu zprávy z Klecan protože jsem se tam narodil a žije tam moje sestra a můj synovec.Někdy to jsou zprávy radostné,někdy smutné. Tato zpráva je zatím ta nejsmutnější. Nabízím rovněž odměnu za dopadení pachatele z "Kaštan" 1000.-Kč Nejenom, že jsem do těch kaštan chodil randit,ale je to i kus mého života v Klecanech.
P.S Už se v té radě na MÚ tolik nehádejte. Když to člověk čte, tak je to hanba Klecan.

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: jája - neregistrovaný - 2009-07-08 17:24:13

tak proč je jenom pozoruješ L.A.TY TŘI CHLAPCE. proč jim něco neřekneš starosta vše nestihne.

Odpovědět

re: Poničené kaštany

Vložil: L.A. - neregistrovaný - 2009-07-10 11:38:26

Zkoušel jsem to mnohokrát, ale nevím čí jsou ani jak se jmenují. Nejlepší by bylo jim pořádně nařezat, ale to v dnešní době není jednoduché. Jejich rodiče jistě vědí jak trávcí volný čas a pak by atakovali i mě. Mám rodinu a nemíním si nechat vymlátit okna nebo něco horšího. Platím nemalé daně tak očekávám, že za to mě a mé okolí bude chránit stát. Nebo by to tak nemělo být?

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: L.A. - neregistrovaný - 2009-07-08 11:08:55

Zamyslete se milí spoluobčané nad tím, zda je nutné mít na náměstí noční bar vedle restaurace U Rytíře! Kdo bývá návštěvníkem tohoto zařízení? Proč je vedení města lhostejné, že odtud v pozdních nočních hodinách odcházejí opilí a hluční hosté, kteří po cestě ničí vše co jim přijde pod ruku či nohu!
Stejně tak - jak dlouho bude trpěno vyvádění mládeže, jedné etnické skupiny, na náměstí na lavičkách a zastávce?
Stačilo by jedno odpoledne a večer pozorovat tři chlace,pubertálního věku, kteří se skoro denně poflakují po Klecanech a kteří mimo jiné považují za unikátní zábavu rozkopávat kryty na lampách a podobně.
Co s tím udělá vedení města? Kdo najde řešení?

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: d - neregistrovaný - 2009-07-08 10:51:55

Dělat uraženého může snad jen ten co by byl schopen něčeho takového taky. jezdím okolo dost často, takže mě to taky rozčílilo. Mohl to být kdokoliv z dělníku co dělá na stavbách,aholdu apod. Když je občas vidim jak se chovaj na námestí u hospod, tak je to zralé na kamerový systém v zadku každého člověka.

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: Jitka - neregistrovaný - 2009-07-08 09:36:04

Je opravdu smutné, že nakonec se veškerá debata stočí k tomu, zda jsme kreténi či nikoliv. Umím se vžít do pocitů webmastera a myslím, že po zjištění co se se stromy stalo použil ještě velmi slušné výrazy. Pokud se někoho, komu vůbec nebylo oslovení adresováno toto dotkolo, nechť se zamyslí nad svým nejniternějším já a představí si jaké výrazy by použil kdyby ráno zjistil, že mu někdo sprejem postříkal nově opravenou fasádu, zničil živý plot kolem domu nebo otrávil psa. Jistě by jeho nadávky nepatřily do slovníku spisovné češtiny. Webmaster ostrými výrazy hájil životní prostředí a vynaložené prostředky a práci města tedy nás všech, kdo v Klecanech žijeme. Polemika o tom, zda výrazy jsou etické či nikoliv je druhotná, neboť nepředpokládám, že ten kdo si vztahovačně vezme na sebe urážky, které se ho netýkají, nepůjde vykopat zničené, nakoupit, vysázet a opečovávat nové stromy. A ten kdo tuhle práci dělat bude nepochybně použije výrazivo nesrovnatelně ostřejší.

Odpovědět

re: Poničené kaštany

Vložil: - neregistrovaný - 2009-08-08 17:08:04

Uz se neco vi?

Odpovědět

re: Poničené kaštany

Vložil: igor - neregistrovaný - 2009-07-10 14:04:30

U Rytíře nalévá i pod 18 celkem běžně a oni jsou pak silní a neporazitelní.

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: tára - neregistrovaný - 2009-07-08 07:34:43

Co kdyby tu všichni dotčení tím nadpisem přijali omluvu webmastra viz níže a ten např. pozměnil text aby opravdu na člověka nevykouklo nazdar vandale a nevypadly oči z důlků.A už to nerozmazávali?.A raději se tu řešil obsah článku.Co s tím dál!!Kdo to může udělat zničit alej nových stromů!!Jak zabránit aby se to nestalo.Namazat příště stromy smůlou aby se přilepil(i)??když není policie.

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: jája - neregistrovaný - 2009-07-07 21:57:27

souhlasím s tebou ještě jsi to napsal s citem jsou to kreténi a hovada a nic jiného.fallko a radouši vám to připadá normální..co se stalo..

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: - neregistrovaný - 2009-07-07 20:49:13

Bezvadná reakce, zatím se ani nikdo nepozastavil nad tím co se stalo, ale nad tím,že si někdo dovolil titulovat ta hovada co zničila ty stromy kretény.
Autor článku se nemá za co omlouvat, každý přece umí číst když hledá novinky na internetu.

Odpovědět

re: Poničené kaštany

Vložil: Fallko - neregistrovaný - 2009-07-07 21:38:31

nevim nevim ale po otevřeni mailu koukam na to jak nadpis zni nazdar kretene a je to z města tak by měli bojoivat proti vandalizmu roztahuji se tu opilci z ubytoven ale obecni policii ktera by tu byla opravdu platna zřidit nechtěji (nevim proč) raději budou uražet slušne občany to fakt.
Nejraději bych ten mail přeposlal nějakemu bulvaru aspon by psaly o něčem užitečnym třeba se do te knihy rekordu potom dostanem jako banda kretenu

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: Radouš - neregistrovaný - 2009-07-07 15:47:10

Město Klecany by mělo být zapsáno do Guinnessovy knihy rekordů. Tolik kreténů v jiném městě určitě nemají. Jedni zničí vše co jim přijde pod ruku a druzí jsou takto osloveni mailem od města. Trochu nešťastný způsob upozornění na článek, nemyslíte?

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: - neregistrovaný - 2009-07-07 14:54:39

Vandalové táhli i přes Zdiby, desítka dopravních značek byla vytrhána a odhozena do krajnice.

Odpovědět

Poničené kaštany

Vložil: - neregistrovaný - 2009-07-07 12:26:31

Dobrý den,
dnes ráno po otevření mailu jsem byl naprosto v šoku!! Mail s názvem "Nazdar kreténe" s výše uvedeným textem jakoby adresovaný mé osobě mě naprosto šokoval a urazil!!! Myslím si ale že nebudu sám.
Měli by text formulovat slušnější formou a ne z každého občana, který odebírá novinky z města elektronickou poštou označovat za kreténa a vandala!!!!

Odpovědět

re: Poničené kaštany

Vložil: Tomas - neregistrovaný - 2009-07-08 13:15:29

Dobry den,
to co se stalo je naprosto neomluvitelne. Pokud autor nejdrive oznacil clanek "Nazdar kretene"je to velmi diplomaticke. Ja osobne bych nevahal pouzit peprnejsi a ostrejsi nadpis. Nebranme Kreteny a mestska hovada, jedna se o druh "lidi", kteri si nezaslouzi jine osloveni. Ti slusni a chytri snad chapou, ze se nejedna o jejich osobu. Autor tohoto clanku zaslousi potlesk - i kdyz nadpis "zmekcil".

Odpovědět

re: Poničené kaštany

Vložil: webmaster - neregistrovaný - 2009-07-07 12:38:35

Velmi se Vám omlouvám, pokud jsem Vás urazil. Osobně jsem v šoku, jaká zvěř mezi námi žije. Titulek mailu byl Zničené kaštany a pak teprve následovala informace určená vandalovi - to je zřejmé podle textu. Navíc konec mailu jasně hovoří, že se jedná o akci PROTI takovým lidem. Měl jsem asi volit jiný nadpis. Rozhodně se jednalo o burcující mail, určený všem, komu není takové vandalství lhostejné, ale beru to a ještě jednou se Vám omlouvám. Rozhodně cílem mailu nebylo osočovat slušné občany města...


Přihlášení do systému
Uživatelské jméno:

Heslo:

  Registrovat


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky o dění ve městě Klecany a okolí, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.