Mapa stránek pro turisty napište nám nové fórum Z úřední desky Bazar
nakupte si u nás
Úvodní stránka
Drasta - kalové hospodářství ~ ÚČOV - VŘ - ještě není vyhráno

Kontaktní informace
Městský úřad Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany

tel.: 284 890 064
fax: 284 890 000

Fakturační adresa
Město Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany.
IČ: 00240290

Úřední hodiny:
Městský úřad
pondělí, středa
07.00 - 18.00

Stavební úřad
pondělí, středa
08.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

Matriční úřad , Pokladna
pondělí 07.30 - 11.15 a 11.45 - 18.00 středa 07.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

e-mail: webmaster@klecany.cz

ÚČOV - VŘ - ještě není vyhráno

Přinášíme Vám článek převzatý z www.praha.eu, jedná se o průběžnou zprávu o stavu VŘ na stavbu nové ÚČOV na Císařském ostrově.

Pro Klecany je asi nejdůležitější závěr, kde se hodně "nejasně hovoří o výhledové kalové koncovce"... kde by tato měla v budoucnu být je velká otázka. Stále je zde možnost, že se opět bude jednat o Drasta. Jak je vidět, stále není vyhráno a je nutné pečlivě sledovat dění okolo této stavby.

Na článek nás upozornil Tomáš Bažant - děkujeme

 

O stavbu nové vodní linky ÚČOV se ucházejí tři zájemci

Do výběrového řízení na výstavbu nové vodní linky Ústřední čistírny odpadních vod Praha na Císařském ostrově se přihlásili tři uchazeči, a to společnost OHL ŽS, dále konsorcium firem Strabag a Hídépítö a sdružení ÚČOV Praha, ve kterém jsou společnosti SMP CZ, Hochtief CZ, Degremont a WTE Wassertechnik. Obálky s nabídkami uchazečů byly otevřeny včera a protokol byl zveřejněn na úřední desce Magistrátu hl. m. Prahy.

  • 22. červen 2011

„Tři renomovaní uchazeči o veřejnou zakázku takovéhoto rozsahu a složitosti dokazují, že podmínky tendru byly, při vší náročnosti, nastaveny dostatečně široce. Původní tendr jsme pozastavili, nyní se potvrzuje, že to byl správný krok. Neztratili jsme čas vypisováním soutěže nové a přitom jsme získali více nabídek, a tím i konkurenční prostředí pro jednání o ceně. Komise pro otevírání obálek nevyřadila žádnou z nabídek, formální náležitosti tedy byly splněny. Nyní bude následovat hodnocení, nakolik podané nabídky splňují zadání po věcné stránce. Hodnotící komise svou práci skončí zřejmě v srpnu, v září by tedy její doporučení na výběr nejvhodnější nabídky mohla projednat městská rada. Zápis z otevírání nabídek jsme zveřejnili na úřední desce Magistrátu, což nám ukládá zákon, ale šli jsme i nad rámec našich povinností, protože jsme zveřejnili jednotlivé cenové nabídky. To jsme podle legislativy, platné v době vyhlašování tendru, nemuseli, avšak v zájmu transparentnosti jsme se ke sdělení nabídkových cen přiklonili. Slíbili jsme, že chceme co největší transparentnost veřejných zakázek, a přesně tak budeme postupovat i v tomto tendru,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

Nejnižší cenu nabídlo sdružení ÚČOV Praha - 6,22 miliardy korun bez DPH. Konsorcium firem Strabag a Hídépítö nabídlo cenu 6,45 miliardy korun bez daně a OHL ŽS 6,75 miliardy korun bez DPH. Zadávací dokumentaci si vyzvedlo 44 uchazečů, z nichž někteří vytvořili konsorcia.

Praha chce do konce června odevzdat k odeslání do Bruselu žádost o šestimiliardovou dotaci na tuto stavbu. První etapa, během které bude postavena vedle stávající čistírny na pražském Císařském ostrově nová vodní linka s příslušenstvím, bude podle dosavadních odhadů stát 8,15 miliardy korun. Následovat bude regenerace staré čistírny s náklady cca 2,89 miliardy korun, včetně úpravy stávajícího kalového hospodářství, a výhledově také kalová koncovka.

V Praze 22. 6. 2011
K tomuto článku můžete vložit svůj komentář
Přispívat do diskuze může pouze registrovaný uživatel.


Přihlášení do systému
Uživatelské jméno:

Heslo:

  Registrovat


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky o dění ve městě Klecany a okolí, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.