Mapa stránek pro turisty napište nám nové fórum Z úřední desky Bazar
nakupte si u nás
Úvodní stránka

Kontaktní informace
Městský úřad Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany

tel.: 284 890 064
fax: 284 890 000

Fakturační adresa
Město Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany.
IČ: 00240290

Úřední hodiny:
Městský úřad
pondělí, středa
07.00 - 18.00

Stavební úřad
pondělí, středa
08.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

Matriční úřad , Pokladna
pondělí 07.30 - 11.15 a 11.45 - 18.00 středa 07.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

e-mail: webmaster@klecany.cz

Otevřený dům

Otevřený dům a Klecanské plácačky – nezavírejme oči před příležitostí

 

Zpráva o záměru dvou skupin občanů města Klecany vybudovat vzdělávací a volnočasové centrum „Otevřený dům“ a veřejné sportoviště

Před časem se na webových stránkách Města Klecany objevila výzva, aby občané přispívali svými podněty, nápady a připomínkami, jak za pomoci dotací z fondů (nejen) Evropské unie vytvořit z Klecan příjemné místo k životu pro všechny.

Dvě skupiny obyvatel města se rozhodly výzvě vyhovět. A nezůstávají jen u podnětů a připomínek.

V březnu, dubnu a květnu tohoto roku probíhaly v budově Městského úřadu schůzky občanů Klecan na téma „Využijme dotací z EU“. Těchto schůzek se mohl zúčastnit kdokoli, kdo to se svým městem myslí dobře. V jejich průběhu se spontánně vytvořily dvě skupinky s trochu odlišnými, leč naprosto se doplňujícími cíli.

První skupinu vytvořili sportovci z okolí klecanských amatérských volejbalistů, kteří si říkají „Klecanské plácačky“. Tato skupina si dala náročný úkol – vybudovat v Klecanech víceúčelové sportovní hřiště, které bude volně přístupné pro veřejnost. V současné době probíhají jednání s majiteli vytipovaných pozemků a příprava projektové žádosti o dotaci, která bude podána před koncem tohoto roku. Dříve to nejde – až poté, kdy bude vypsána konkrétní výzva k podávání projektových žádostí (žádost bude podána k Nadaci ČEZ a fondům EU).

Druhá skupina se vytvořila kolem Kulturní komise Rady města Klecany. Jejím cílem je vybudování centra pro vzdělávání a volný čas nazvaného „Otevřený dům“, které bude určeno pro lidi všech věkových skupin, z Klecan i okolí. Občanské sdružení, které v rámci tohoto záměru právě vzniká, připravuje nabídku výukových, výchovných a relaxačních programů (kroužky pro děti, kurzy pro dospělé, přednášky nejen pro seniory apod.). Chce navázat na tradici Kulturní komise a pořádat akce typu masopust, jarmark, oslavy výročí, Vánoc, Velikonoc atd. (S tím vším mají členky sdružení již bohaté zkušenosti.) Ve spolupráci s dalšími obdobnými spolky bude v budoucnu organizovat festivaly, soutěže, přehlídky, koncerty, divadelní představení,…a další a další aktivity jsou ve stadiu příprav. Leč vše se samozřejmě bude odvíjet od finančních a prostorových možností. V současné době byl projektový záměr vybudování Otevřeného domu předán Radě města Klecany a čeká na projednání. Vznikající občanské sdružení žádá město o poskytnutí prostor i o finanční podporu do začátku. V budoucnu budou aktivity sdružení financovány z dotací (zejména EU), sponzorských darů a z vlastní činnosti.

Žádost starosty města, aby se občané zapojili do budování města a snažili se využít peněz EU ve prospěch Klecan, stále trvá. První výzvy pro podávání žádostí o dotace ze strukturálních fondů budou vyhlášeny již brzy. Může se zapojit každý, komu není lhostejné jeho okolí a záleží mu na místu, kde žije.

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAV
K tomuto článku můžete vložit svůj komentář
Přispívat do diskuze může pouze registrovaný uživatel.

Odpovědět

Otevřený dům

Vložil: Zdeňka Tomášová - neregistrovaný - 2007-11-19 10:14:10

Otevřený dům, protože bude otevřený všem. Nevidím na tom nic divného, ale ve Vaší otázce slyším něco zlomyslného.

Odpovědět

Otevřený dům

Vložil: - neregistrovaný - 2007-09-07 13:11:23

Otevřený dům, to je divný název, proč se to nebude jmenovat jinak, třeba Veřejný Dům, nebo tak nějak?

Odpovědět

Otevřený dům

Vložil: - neregistrovaný - 2007-09-07 13:09:33


Přihlášení do systému
Uživatelské jméno:

Heslo:

  Registrovat


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky o dění ve městě Klecany a okolí, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.