Mapa stránek pro turisty napište nám nové fórum Z úřední desky Bazar
nakupte si u nás
Úvodní stránka
Sport ~ Vítězství v Kolíně

Kontaktní informace
Městský úřad Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany

tel.: 284 890 064
fax: 284 890 000

Fakturační adresa
Město Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany.
IČ: 00240290

Úřední hodiny:
Městský úřad
pondělí, středa
07.00 - 18.00

Stavební úřad
pondělí, středa
08.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

Matriční úřad , Pokladna
pondělí 07.30 - 11.15 a 11.45 - 18.00 středa 07.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

e-mail: webmaster@klecany.cz

Vítězství v Kolíně

Podrobnosti z turnaje v Kolíně:

15. 1. jsme byli přihlášeni na Junior Copa Cup halový turnaj starších přípravek (r. 2000 a 2001) v Kolíně. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů (Kolín, Kutná Hora, Poděbrady, Zruč nad Sázavou, Velim, Zeleneč, Jestřábí Lhota a Klecany).

 

Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba 16 minut,4 hráči + brankař.

1.zápas: Sokol Klecany - SK Zeleneč 1:1

Hned v prvním kole nám los za soupeře určil Zeleneč - tým, se kterým se pravidelně utkáváme v mistrovských zápasech a který každoročně patří mezi nejlepší v okrese. V posledním utkání nám na podzim uštědřil porážku 5:0. I na tomto turnaji Zeleneč ukázala svou kvalitu, když nakonec skončila na třetím místě.

Utkání bylo velmi vyrovnané, skončilo spravedlivou remízou 1:1, když naši branku vsítil nádhernou střelou z dálky Petr Matějka.

2.zápas: Sokol Klecany - Bohemia Poděbrady 2:0

V tomto zápase jsme podali soustředěný výkon - výborně pracovala obrana (Robert Kubišta, Petr Matějka Tomáš Pospíšil a David Klinka), pokud se již soupeř dostal do šancí, vychytal je Marti Hora v brance. Útočníci (Matěj Bára, David Václavík a Petr Rudy) dostávali obranu soupeře pod neustálý tlak. Soupeře jsme jasně přehráli a zaslouženě zvítězili 2:0. Branky: Matěj Bára a Tomáš Pospíšil.

3. zápas: Sokol Klecany - Jiskra Zruč n. Sázavou 1:1

Opět utkání s velmi silným soupeřem. Zruč se ujala vedení a chvílemi nás zatlačila na naši polovinu. Vypracovala si několik slibných šancí, ale opět nás podržel Martin v brance. Tentokrát se knám konečně přiklonilo i štěstí, kdy soupeřova tvrdá střela dvakrát skončila na naši tyči. Velmi cenný bod pro nás v tomto utkání zajistil Tomáš Pospíšil - svým důrazem před brankou soupeře vyrovnal na konečných 1:1.

4. zápas: Sokol Klecany - FC Velim

Do tohoto utkání Velim (stejně jako my) ještě neprohrála, čekal se proto velmi vyrovnaný zápas. Průběh utkání naše očekávání potvrdil.

Podali jsme jeden z nejlepších výkonů na turnaji a ve velmi dramatickém zápase jsme po dvou brankách Petra Matějky zvítězili 2:1.

5.zápas: Sokol Klecany - FK Kolín 0:1

Jediná a zbytečná porážka od týmu který do utkání nastupoval s jedinou výhrou a třemi prohrami. Před tímto zápasem jsme měli více než hodinovou pauzu, kterou většina hráčů vyplnila návštěvou restaurace a obědem.

Od začátku utkání jsme se nemohli dostat do tempa, soupeř hrál volněji než předešlí bojovní soupeři. Místo abychom toho využili jsme se přizpůsobili soupeřovu tempu. Výsledkem byl nemastný, neslaný zápas, který rozhodla ojedinělá šance soupeře. V závěru jsme si sice vytvořili pár příležitostí, avšak bezvýsledně.

6. zápas: Sokol Klecany - Sokol Jestřábí Lhota 1:0

Pokud jsme chtěli ještě pomýšlet na medailové umístění, museli jsme v posledních dvou utkáních zvítězit. Kluci si uvědomili, že musí hrát v každém zápase naplno a proti Jestřábí Lhotě podali o 100% bojovnější a herně lepší výkon. Brankou Matěje Báry jsme zvítězili 1:0.

7. zápas: Sokol Klecany - Sparta Kutná Hora 1:0

Neboť si i ostatní soupeři z čela tabulky vybrali "slabší chvilku" v podobě ztráty bodů, stál před námi jasný cíl: pokud v tomto utkání zvítězíme, skončíme nejhůře druzí, v případě bodové ztráty Zelenče v posledním kole dokonce první. Opět jsme hráli ze zajištěné obrany a při dobývání soupeřovy branky byl úspěšný Petr Matějka, který svým gólem zajistil naše vítězství 1:0.

Pak jsme již čekali na výsledek posledního zápasu turnaje, ve kterém Velim porazila Zeleneč 3:2. Tento výsledek určil následující pořadí:

1. Sokol Klecany 14 bodů
2. Jiskra Zruč nad Sázavou 12 bodů
3. SK Zeleneč 11 bodů.

Všichni jsme si užili vyhlašování výsledků, nejlepším hráčem našeho týmu byl vyhlášen Matěj Bára, NEJLEPŠÍM BRANKAŘEM CELÉHO TURNAJE MARTIN HORA.

Turnaje se zúčastnili tito hráči:

Brankař Martin Hora (2001), který nás podržel mnoha výbornými zákroky, za celý turnaj (7 zápasů) obdržel pouze 4 branky!

Robert Kubišta (2000) - celý turnaj nastupoval v obraně, kterou zezadu výborně jistil, svými zákroky znemožňoval soupeřům dostávat se do šancí.

Petr Matějka (2001) - většinu zápasů odehrál v obraně, nebezpečně střílel z dálky i zakládal akce. Několik střídání odehrál i v útoku. Byl se čtyřmi brankami naším nejlepším střelcem.

Tomáš Pospíšil (2000) - podobně jako Petr Matějka odehrál většinu utkání v obraně, kde svou rychlostí a bojovností nepouštěl soupeře do šancí, několik střídání odehrál v útoku, vstřelil jednu branku.

David Klinka (2000) - David je bojovník, střídal v obraně, kde dokáže příkladně krýt soupeřovy útočníky.

Matěj Bára (2000) - byl vyhlášen nejlepším hráčem našeho týmu, celý turnaj odehrál v útoku s minimem střídání. Pokud bylo třeba, neúnavně se vracel a pomáhal naší obraně, často se dostával do blízkosti soupeřovy branky, kde buď sám zakončoval, nebo přihrávkami hledal své spoluhráče. Vstřelil dvě branky.

David Václavík (2001) - útočník, podobně jako Matěj Bára v případě potřeby pomohl obraně, na polovině soupeře tvoří s Matějem sehranou dvojici, která nenechá soupeřovu obranu ani na chvíli v klidu. David vstřelil jednu branku.

Petr Rudy (2001) - Péťa svou menší postavu nahrazuje technikou a šikovností. Střídal v útoku, i když branku nevstřelil dostával se do šancí, několikrát překazil slibně se rozvíjející akci soupeře.

Všichni hráči vytvořili výborný tým, který táhl za jeden provaz, hráči hecovali jeden druhého, nikdo se nenaštval když z důvodu vývoje utkání méně (či více) střídal a i díky tomu jsme dosáhli tohoto výborného výsledku. Jen tak dál, pokud budem takto hrát i v budoucnu, můžeme brzy tento výsledek zopakovat!
K tomuto článku můžete vložit svůj komentář
Přispívat do diskuze může pouze registrovaný uživatel.


Přihlášení do systému
Uživatelské jméno:

Heslo:

  Registrovat


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky o dění ve městě Klecany a okolí, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.