Mapa stránek pro turisty napište nám nové fórum Z úřední desky Bazar
nakupte si u nás
Úvodní stránka
Čtení od Vás... ~ Mokřad - aktuální téma

Kontaktní informace
Městský úřad Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany

tel.: 284 890 064
fax: 284 890 000

Fakturační adresa
Město Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany.
IČ: 00240290

Úřední hodiny:
Městský úřad
pondělí, středa
07.00 - 18.00

Stavební úřad
pondělí, středa
08.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

Matriční úřad , Pokladna
pondělí 07.30 - 11.15 a 11.45 - 18.00 středa 07.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

e-mail: webmaster@klecany.cz

Mokřad - aktuální téma

V poslední době se na diskuzním fóru neustále skloňuje jedno - ohrožení mokřadu, nedaleko školy, za nímž vzniká satelitní městečko Central Group. Tato firma chce s městem směnit část pozemku a na kraji mokřadu udělat silnici. Proti tomuto záměru se zvedlo mnoho vášní. Nutno říci, že se v mokřadu nachází ochranné pásmo vodního zdroje a samo území je přirozená retenční nádrž.

Přinášíme fotografie tohoto území, které mán poslala LiKra - další fotografie naleznete zde. Uvítáme názory všech stran na danou problematiku.

 

31.10.2007 proběhlo zasedání k otázce mokřadu. Zapis - mokrad.PDF


Klecany mokřad

krásný kousek přírody, Klecany u silnice

louka u mokřadu

mokřad na kraji Klecan


pohled od pole k remízku

pohled z louky k silnici

poslední kousky přírody, Klecany

pozemek s retenční schopností

příroda v Klecanech

přiroda, Klecany, mokřina

remízek za ním bude zástavba

strom na mokřině, Klecany

strom v mokřině

taky součást krajiny

tenhle kousek má retenční schopnost

z procházky u mokřadu, Klecany

západ slunce z mokřaduK tomuto článku můžete vložit svůj komentář
Přispívat do diskuze může pouze registrovaný uživatel.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2008-05-09 11:23:26

Tito Skauti si zaslouží poděkování a věřme,že si takto upevní a najdou vstah k přírodě a v budoucnu nedovolí žádné ulice na úkor takovéto přírody.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Ivo Kurhajec - neregistrovaný - 2008-04-21 12:14:27

U příležitosti oslav Dne Země uspořádalo Skautské středisko Havran na sobotu
19. 4. 2008 brigádu s cílem vyčistit od odpadků lokality – Mokřad a část Černé skály.
Akce byla několikrát vyhlášena městským rozhlasem a zveřejněna na internetových stránkách města, i přesto proběhla bez zájmu občanů města. Brigády se zúčastnili pouze členové skautského střediska a dva dobrovolníci !!!. Z obou lokalit byly vyvezeny tři plné multikáry odpadu. Výsadba stromků v Pionýrské ulici bude realizována po domluvě s občany a p.Lemonem v jiném termínu .Díky patří všem zúčastněným a p. Šimkovi děkujeme za odvoz odpadu. Příští rok budeme lépe propagovat tuto akci.
Fill

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2008-03-24 20:23:43

Nechat vše tak jak je.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2008-01-31 18:06:49

Stejně to nakonec dopadne tak že CG postaní baráky pak je všechny prodají a rychle zase pomažou dál na novej kšeft a na celej slavnej starostův rybníček budou kašlat a obec to potom bude řešit za své a sama a kdyby se to náhodou přeci jenom zvládlo tak tam pak dají ty naplaveniny zákaz vstupu soukromá cesta a soukromé pozemky jako to mají ve zdibech u toho kačáku...

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2008-01-30 18:18:12

Při hodnocení významu Trianglu je nutné mít vždy na paměti, že jde o zelenou oázu uprostřed sídlišť, továren a frekventovaných dopravních tepen.

Toté hledisko by měly mít na mysli Klecany při hodnocení významu toho "kousku zeleně", pro někoho zbytečného.Protože za chvíli tu budeme mít zeleně míň než v té Praze, jen nebudeme mít komfort Prahy na dosah.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2008-02-18 10:00:14

Bohužel mysl, současné samosprávy města není orientována při hodnocení významu zeleně k její
ochraně.
Nic jim to neříká.Prodej nasvědčuje toté hledisko.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Bobish - 2008-01-04 22:32:13

Dobrý den, jelikož diskuse je poměrně dlouhá, tak jsem jí proběhl jen v rychlosti. Řekl bych, že každá strana má svou pravdu. Asi by bylo nejlepší nějáké kompropisní řešení. Zeleň bych určitě zachoval, ale na druhou stranu by se měla upravit. Nápad s rybníčkem a parkem okolo mi připadá opravdu dobrý. Podobně to musel vyřešit CG v Pitkovicích.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Mareš - neregistrovaný - 2008-01-08 09:15:44

Bobishi
Špatně čtete staré příspěvky. Petice byla pro zachování mokřadu v původním nedotčeném stavu. Jakýkoli zásah povede k naprostému zničení tohoto území. Přečtěte si vše pozorně. Je jedno jestli to bude rybník, nebo beton.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Heda - neregistrovaný - 2008-01-11 07:20:21

Dobrý den, kde berete tu jistotu, že úprava mokřadu povede k jeho zániku?

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2008-01-14 12:50:07

On tento první vřed bude mít za chvíli metastázi.Otázka času.

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Heda - neregistrovaný - 2008-01-15 07:21:21

Bylo by konkrétnější vysvětlení pro nechápavé?

Odpovědět

re: re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2008-01-30 18:15:04

Třeba takhle zachránili v Praze malinkej mokřad TRINANGL, dokáží to zmapovat a zabránit skládkám. Zachraňují to, co zbylo. Bude u nás co zachraňovat? Když se o to nevezme mistní ochranář a neprosadí jako VKP, nevěřím, že za pár let toho moc zbyde.Od roku 1991 začala o lokalitu na popud místních občanů pečovat místní organizace ČSOP Botič – Rokytka. Odstranila skládky a několika technickými opatřeními zabezpečila vodní režim v jezírku. Provádí zde pravidelné zoologické průzkumy, na jejichž základě se podařilo v roce 2001 prosadit zařazení Trianglu mezi významné krajinné prvky. Zatím vyvrcholením snah o záchranu Trianglu bylo odkoupení klíčového pozemku s jezírkem v rámci kampaně Místo pro přírodu v září 2003 do majetku ČSOP.

Jsou chvíle, kdy může přírodě pomoci i těžká technika … - odbahňování jezírka na Trianglu – foto Zdeněk PrášilPéče o lokalitu

Soustavnou péči vyžaduje zejména jezírko. Je mělké, zarůstá orobincem a zanáší se bahnem. Aby bylo zachováno jako domov mnoha obojživelníků i jako prvek, zvyšující pestrost zdejší přírody, je třeba pravidelně likvidovat část porostu orobince a jednou za několik let odstranit z jezírka usazeniny bahna.
Samozřejmostí je pravidelný úklid, neb každé takovéto „nevyužité“ místo ve městě přímo svádí k zakládání černých skládek.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-12-15 00:46:07

Při pročítání starších příspěvků jsem se pozastavil nad tímto: dne 16. 11. p. Slavík (asi autor petice proti prodeji části mokřadu) napsal: "Z obcházení Klecan vím, že o mokřadu vědělo jen maličko lidí". Mám tomu rozumět, že jediné informace o prodeji části mokřadu měli při podpisu petice jen od Vás? Že podepsali něco, co znali jen z Vašeho podání? Váš postoj k celému problému je mi z této diskuse znám a i když je rozdílný od mého, respektuji jej, stejně jako Vaši snahu získat na svou stranu ostatní občany. Ve Vašem výše zmíněném příspěvku jste však přiznal, že petici mnohdy podepisovali občané neznalí věci, pravděpodobně pouze na základě Vašeho vysvětlení. Není třeba i to důvod, proč Vás nepřišel na veřejné zasedání zastupitelstva skoro nikdo podpořit? Kde zůstaly ty stovky nespokojených občanů? Něco jiného asi je, někomu se mezi dveřmi podepsat na kus papíru (zvláště po náležitém vylíčení problému) a něco jiného opravdu si za svým názorem stát tak, jak to děláte Vy. Ještě jednou opakuji - i když s Vámi v mnoha věcech nesouhlasím, zcela respektuji Vaše právo na opačný názor, než je můj. Netvrďte nám ale prosím, že zde zastupujete stanovisko desíek či stovek občanů.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-12-16 21:45:58

Milý K.H., zajímalo by mě, jak můžete vědět, že pana Slavíka nepřišli na jednání zastupitelstva podporit lidé? z toho mi vyplývá jediné..v tom přpadě, když o tom víte, tak jste bud já, druhé já pana slavíka, jeho manželka ( všechny možnosti si dovolím vyloučit), zastupce central-groupu také se mi zdá nepravdepodobné), par důchodců (také pochybuji), paní sýkorová (no nevim nevim), starosta zdib (no, asi ne), manželé š. z první řady (asi také ne), nebo jeden z milých zastupitelů, který se neumí pod svůj názor podepsat ( osobně mi to přijde nejpravděpodobnější).. jinak to máte ze zdroje JPP ( jedna paní povídala) a nechapu, že se tím vůbec oháníte...

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-12-17 08:47:01

Milá Andalko, vaše dedukce jsou úžasné, jako závěr z filmu o inspektoru Colombovi, ale jste vedle. Znovu opakuji, že jsem řadový občan jako Vy, pouze s odlišnými názory. Vy to stále nemůžete pochopit, neboť Vám to kazí Váš černobílý náhled na dění okolo mokřadu - MěÚ = ti špatní, co chtějí devastovat a prodávat za každou cenu, my občané = ti podvedení a obelhaní. Většinu informací čerpám z těchto stránek a tohoto fóra. Pokud bychom spolu komunikovali osobně, samozřejmě se představím celým svým jménem. V této neregistrované diskusi to ode mne nečekejte, jak vidíte, ani od ostatních cca 80-90% účastníků. Mimochodem - asi ani Vy nemáte v občance "Andalka".

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Sl. - neregistrovaný - 2007-12-17 18:33:42

Nikdy jsem nahádal po inkognitu přispivatelů ale tyhle vývody se mi zdají velice pravděpodobné.S

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-12-17 13:16:49

ne, nemám v občance adnalka..ale tento nick mam na teto stránce registrovaný ( a dokonce pod pravým jménem :) ), takže když na to dojde, ví se přesně, co jsem zač..což o Vás se přecijen asi říct nedá..
a že čerpáte z informací tohto fóra..nejsem si jistá, kde jste načerpal, že pana Slavíka nepřišel nikdo podpořit, proto píši o zdroji JPP..

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2008-04-01 18:24:25

V občance nemáš andalka ale píča

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2008-04-01 18:23:12

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-17 09:31:26

Plně se připojuji k dedukci Adnalky, pane k.h.
Vychází logicky z účasti
na veřejné schůzi. Mimochodem, vy asi taky nemáte v občance k.h.

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-12-17 21:33:06

Ne, nemám.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-12-15 11:12:00

Milý pane k.h.
Předpokládám že jste Čech!?Zdá se mi totiž,že čtete příspěvky na tomto fóru ale textu příliš nerozumíte.Hledal jsem hledal ale marně.Našel jsem jen větu ze záznamu schůze zastupitelstva,kde jsem řekl:“Oni se k tomu nemohli vyjádřit protože to jen podepsali a já ač nerad jsem tady byl jako jeden z nich.“.Což značí že jsem na té schůzi byl jediný kdo se mohl slovně zůčastnit.Takže vaše slova:“ Netvrďte nám ale prosím, že zde zastupujete stanovisko desítek či stovek občanů.“,jsou čirým blábolem.Najděte slova kde se pasuji na jakéhosi zástupce občanů a já se k tomu potom mohu vyjádřit.Je to spíše tak že já jsem napsal své mínění a hledal jsem podporu u občanů.Té se mi dostalo v té míře jak bylo uvedeno.Někdo podepsal,jiný ne a další nás i ignoroval.Každý jak uznal za vhodné.
Pokud jde o mokřad.Svůj názor jsem zde napsal již několikrát z různých úhlů.Tak jsem jej podal také občanům.Dokonce jsme tehdy vylepšili i sumu na 4,5 milionu,jak se neslo z radnice.Oni se rozhodli mě podpořit či ne.Takže z nich nedělejte malé děti.Jestli vy podepíšete cokoli vám kdo podá mezi dveřmi,pak pozor na podvodníky!!
A ještě k našim rozdílným názorům.Pokud se mýlím já a všichni stejného názoru,strom můžete kdykoliv dodatečně porazit.Mokřad můžete kdykoliv zasypat.Pokud se mýlíte vy a vám podobní,tak poražený strom už nepostavíte.A na betonové silnici nic zeleného nevyroste.Mějte se krásně,buďte optimista a zbytečně se nenavážejte do lidí.Slavík

PS:Připojuji váš příspěvek.Bez komentáře.Snad jen s důrazem na poslední dvě věty.S

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-07 02:47:50
Já také podporuji zrušení diskuse na stránkách města Klecany. Kdo sem přispívá? Paní Slavíková zde řeší své osobní problémy se svými sousedy, paní Andalka a pan t.b. nás zásobují svými extrémisticky-ekologickými příspěvky - nestavět, neinvestovat, nejezdit,....... netopit, neplastovat (t.b. - doufám, že tvé kopačky jsou pouze z přírodních materiálů bez použití přísad vyrobených z ropy a z kůže pouze z uhynulých zvířat! ) a několik dalších jedinců, kteří svůj vlastní názor na tu kterou věc chtějí ostatním prezentovat. Obdrží souhlas ostatních pěti až deseti účastníků diskuse! Paráda! Je to snad poprvé - a naposled - co jsem se zúčastnil podobné atrakce, jako je toto fórum! Nyní mě začněte urážet, neodpovím, končím, odpojuji se.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-12-16 16:13:39

Pane Slavíku,rozhodně se do Vás nechci navážet.
V mém příspěvku, který zde připomínáte jsem pouze vyjádřil svůj nesouhlas s některými články ostatních účastníků diskuse a také nesouhlas s urážkami mířenými na hlavy těch, jejichž jediným "proviněním" bylo pouze jiné stanovisko. Na rozdíl od Vás nejsou všichni účastníci diskuse schopni při názorovém střetu jednat bez urážek a výpadů adresovaných druhé straně. I já jich, jak jsem také předpokládal, pár schytal (že oblbuju, jsem pako, provokatér a pod.). Také nesouhlasím s některými výroky na adresu nových obyvatel satelitu v Přemyšlení (divní lidé v divných domech atd.) Na druhou stranu jsou zde i účastníci, kteří se k ničemu podobnému neuchylují - s nimi jsem si začal vyměňovat názory, i když jsem to neměl původně v plánu.
Těžko dnes najdeme lokalitu, kde bude plánována výstavba a nenajde se ani jediný hlas, který s ní nebude souhlasit. Jednou se zastavuje orná půda, podruhé mokřad, jindy je nová zástavba moc blízko staré nebo moc vysoká apod. Nedovedu si představit, jak by vypadal svět pouze podle těch, kteří nás zde zásobují články o ekologii. Kde budou lidé bydlet, kudy budou jezdit? Vždyť tam, kde se říká Na Vinici musela být před výstavbou také pěkná louka, místo sídliště a školy pole a sady, místo dálnice orná půda nejvyšší bonity. Jenže kdyby byly zachovány louky, pole a sady tak v Klecanech žije 800 obyvatel, všichni severočeši jezdí do Prahy přes Zdiby atd. V těchto otázkách je třeba mnoha kompromisů. Také chci, aby si mé děti a vnoučata měla kde hrát a kam chodit do přírody. Mnoho rodin však chce bydlet a nebýt daleko od Prahy - výstavbě v našem okolí se těžko ubráníme. Proto jsem se pokusil o vtip a napsal jsem v tomto příspěvku to, co jsem napsal. V žádném případě jsem nechtěl někoho urazit či se do něj navážet.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-12-12 10:53:00

osobně bych uvažovala fórum mokřad-aktuální tema uzavřít přesunutím do volné diskuze, tím, že si zastupitelé zvolili cestu prodeje (proti všeobecnému ohlasu) aktuálnost tématu je nulová..ale nemazat, brala bych to za dobrý archivní materiál, až budou lidi pod mokřadem plavat..

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma -pro Analku

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-14 23:28:53

Ano, ty fotky jsou opravdu krásné, jako by sem ani nepatřily...

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma -pro Analku

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-15 14:08:48

Jsem ráda, že se Vám ty fotky líbí. Tak to tam totiž opravdu vypadá, když se jdete projít a nestojíte na silnici. Celý ten cípek přírody má svoje kouzlo, a ta fotka ho ani skutečně nezachytí. Budu jen ráda, když se ta krása neztratí.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-12 11:08:27

No to rozhodně né.Naopak téma bude stále aktuální.Doufám, že si každý bude moct porovnat
fotografie současné a po zásahu a posoudit jaké bylo rozhodnutí a k čemu vedlo.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-12-13 12:33:12

Napsala jsem to samé, jen trochu jinak řešené :)

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-12 13:50:49

SOUHLAS, PŘED A PO, DOBRÝ NÁPAD

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: pro k.h. - neregistrovaný - 2007-12-09 11:25:12

Takže Vy vidíte vývoj Klecan v prodeji zeleně pro nadstandartní potřeby satelitu v sousední obci. Taky názor, pane k.h.
Osobně bych preferoval vývoj obce v lepší občanské vybavenosti a MHD trošku lepší i o víkendech.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: jája - neregistrovaný - 2007-12-01 14:25:48

Víte pane starosto v diskusi jsou pouze dvě varianty a to že uřad chce stavět a občané klecan nechtějí a nic mezi tím

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-12-01 21:25:43

Já nemám s úřadem nic společného a s výstavbou výjezdu za podmínek, které nám byly prezentovány, souhlasím.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-02 11:14:26

A jak byly ty podmínky prezentovány a kdo ručí za jejich splnění?? A komu se výměnou za pozemky od Sary v Klecanech zpřístupní jižní pozemky k výstavbě??

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-12-02 23:30:10

Hledáte stále negativa - kdo je pro prodej, je proti občanům! Pokud CG pošle na účet města 2.000.000,- kč a převede pozemky, o kterých byla řeč, obchod byl pro město výhodný. Nelíbí se Vám to? Za tři roky budou komunální volby, tak to zkuste. Postavte svou kampaň na zachování mokřadu! To bude hlasů... P.S. jsem pouhopouhý občan Klecan, s úřadem nemám nic společného!

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-03 08:29:46

Občane, občane,věřím ,že jsi pouhopouhý občan Klecan ,ale nevěřím že s úřadem nemáš nic společného.Každý občan s ním má něco společného,třeba obecní pozemek.Ty ho chceš prodat dalších 300 ne.Kdybys neměl nic společného - mlčíš.

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - neregistrovaný - 2007-12-02 23:57:36

Pro k.h. Na dotaz odpovídáte útokem,záhadná osobo k.h. V každé dobře fungující firmě jsou samozřejmostí jasně stanovené úkoly (cíle) i odpovědnost za jejich plnění. Takže dotaz na podmínky a na kompetentní osobu, která zodpovídá za jejich plnění by normálně uvažující osobu neměl vést k útoku vůči tazateli, ale ke konstruktivní odpovědi. Stačí to takhle?

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Mareš - neregistrovaný - 2007-11-30 15:38:17

Dobrý den pane starosto,

Velmi mě potěšila Vaše reakce na slova K.H. a doufám, že se tak opravdu stane - mokřad zůstane mokřadem dalších 100let. Při pročítání starých příspěvků jsem objevil tento z 16.10.2007, Vložil: - neregistrovaný 10:57:17,

kde tato osoba mimo jiné uvádí:

Klecanský mokřad. Dvě slova skloňovaná v poslední době ... ... A právě ta se stala paradoxně brzdou jednomu velmi dobrému nápadu, kterému ovšem nikdo nepopřál sluchu. Tento nápad se zrodil právě v hlavách našich zastupitelů, kterým někteří nemohou ani přijít na jméno ....

Zde je nápad rybníků, laviček atd. prezentován, jako nápad Zastupitelů. Sám jsem si dal práci a pročetl zde na webu zápisy Rady i Zastupitelstva a nikde se nic takového nepíše. Víte o tom něco? Ta informace musela zaznít od někoho z úřadu a když ano, pak je to v rozporu s Vaším tvrzením. Existuje nějaký plán co s tímto územím dále? Není divné, že někdo mluví za Zastupitelstvo a vedení obce o tom neví?

Děkuji za odpověď.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-03 09:17:32

Nápad s rybníčky, lavičkami,relax.zónami -způsob,jak změkčit dopad zničení mokřadu na
psychyku člověka a tak ovlivnit rozhodování.
Aby člověk nabyl dojmu,že bude lépe než bylo.
Ti kdož zničit část mokřadu nechtěli,zajisté tuto myšlenku nevypustili.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-12-02 23:40:23

Rybník by se mi zamlouval, ale jsem malý pán. Nevím, jestli mě těší, že má slova rozpoutala takovou diskusi, že do ni vstoupil i pan starosta. Přitom to byl jen úplně malinkatý návrh, spíše návržek, co by se dalo s tím koncem Klecan dělat. Nechcete rybník, občané? Nebude, to jen K.H. měl nápad, jak třeba využít tu nicplochu. Pokud máte lepší, já se podřídím a budu respektovat většinu. K.H.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-04 11:07:32

Vážený k.h.to není jak píšeš nicplocha,ty tam hodnotu nevidíš a proto máš názor jaký máš.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Ivo Kurhajec - 2007-12-01 08:45:50

Víte v diskusi o mokřadu bylo mnoho variant jak toto území využít nebo jak ho zachovat. Po jednáních je zcela jasné, jak to má s mokřadem být. Vedení města, RM i ZMě nemá v úmyslu a ani nechce nechávat nic pod pokličkou. Úpravy okolo mokřadu bude určitě navrhovat odborník a budou předloženy veřejnosti.To taky neznamená nebýt všímavý k okolí a připojit se svojí trochou do mlýna.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-05 13:35:13

Nevím,co pořád chcete dělat s mokřadem,1000m2
se nenávratně zničí,zbytek díla přírody nechte být.Jaké další využití?Každé další úpravy naruší co příroda vytvořila.Zachovejte mokřad v přírodní podobě.Spoustu let se o to území
nikdo nezajímal ani nebyl schopen odklidit
černou skládku v cípu mokřdu.Najednou se prodává,upravuje,navrhuje,předkládá jak se využije.To až si budou v satelitu stěžovat na
hmyz bedeme likvidivat a stříkat.Vidina zisku zničí vše.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-12-01 12:48:47

Se svojí trochou jsme se připojili a nedostalo se nám aní "Bů".Ta trocha by zřejmě měla být nejprve schválena MěÚ Klecany.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-03 10:04:06

Je otázkou, do jakého mlýna a klik je trocha,
aby ovlivnila rozhodování.A nebo do čí mlýna.
Zdá se Slavíku,že Vás ten mlýn rozemlel na prášek.Raději bych použil - přispět svoji hřivnou.Rázem bychom věděli o kolik hřiven jde.

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-12-03 20:50:39

Kdo koho rozemlel není otázka dneška ale budoucnosti.Jak se říká:"jedna prohraná bitva není prohrná válka a čas je nekonečný".S

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-30 19:19:38

Jestli to bylo myšleno na mě, tak já rozhodně nemluvím za město, ale za sebe. Jsem občan jako vy, pouze mám na některé věci jiný náhled, než vy. Pokud naši zastupitelé budou chtít zachovat mokřad jak je, ať to udělají, mě je to úplně jedno, trápí mě jiné věci, než mokřad.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-30 16:18:00

a kdopak je z Radních rybář? LN, MK... webmaster promine a smaže...

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: jája - neregistrovaný - 2007-11-30 15:16:09

a až se to celé postaví to bude ale krása že k.h . samá silnice beton a baráky prostě nádhera ale tobě to vůbec nevadí a to asi proto že jsi z klec.uřadu a nebo bydlíš někde na druhém konci klecan.a tu velkou přívalovou vodu ta nádrž stejně nezastaví protože už nebude ani kousek pole na vsakovaní a do toho se ještě přidá boleslavka která také nemá pořadní odtok vody a valí se přes sídliště právě do té mírové ulice kde pak mají potopu..ps ..to pole nad mokřadem se vůbec nemělo prodávat..

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-29 16:46:08

Ahoj, vím, že rybník asi není na pořadu dne a moje představa je asi utopie, včetně mlaskajících kapříků, stulíků a mladých kachen divokých (které jsem přidal samozřejmě s trochou nadsázky). Nemám ani žádné "tajné zdroje" z míst v našem městečku nejvyšších. Nápad na vybudování rybníka jsem zaslechl již dávno od našich spoluobčanů z Mírové ulice, kteří tímto způsobem navrhovali regulaci průtoku potoka. Napsal jsem: "klidně si dovedu představit místo mokřadu rybník", protože pokud tam zůstane mokřad, je mi to jedno, ať tam je, s regulací odtoku vody z něj. Pokud by se město rozhodlo vybudovat třeba rybník, ať je tam rybník, vždyť ty se budují po staletí. Chtěl jsem jen vyjádřit názor, že prodej 1000m2 mokřadu mě osobně, člověku který se zde také narodil, prožil zde své dětství, mládí a je rozhodnut, že zde bude žít dál, vůbec nevadí. Vemte prosím na vědomí, i když se vám to asi nelíbí, že v Klecanech, kromě lidí, kteří s prodejem nesouhlasí, žijí také lidé, kteří jsou pro prodej, nebo také ti (těch je asi mnoho) kterým to je úplně jedno. Zde nás diskutuje kolik? 10? 15? To asi nebude hlas lidu...

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-30 11:11:44

Petici podepsalo více než 300 lidí a to rozhodně neoběhla celé město!

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-30 06:24:22

Možná,že by z tebe měl Štěpánek Netolický nebo
Jakub Krčín radost,ale nás neoblbuj s rybníčky.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-29 11:21:36

Nazdar k.h.

Respektuji tvůj názor. Již několikrát se zde zmínil plán o vybudování klidové zóny a rybníka. Nevím, kdo toto navrhl. Ze zápisů Rady ani Zastupitelstva jsem se o tomto plánu našich radních nedozvěděl. Pokud takový plán existuje, pak nám tu někdo LŽE! Zatopením mokřadu a vybudováním rybníku dojde k naprosté devastaci tohoto koutu. Raději nebudeme polemizovat o finanční stránce věci - podívej se po netu na názory odborníků, ale 2mil na to rozhodně nestačí! Starosta zde uvedl, že vedení města jde o zachování mokřadu (nebo se mýlím?). Můžeš nám říci, kdo navrhuje rybník s mlaskajícím kapříkem? Kdy se o tomto záměru jednalo a kolik to bude stát? Trvám na tom, že vedení města neposkytuje jasné informace. Kde bereš tyto informace ty? Nikde je nikdo neuvedl a na veřejných zasedáních neprezentoval. Mám tomu rozumět tak, že máš ověřené informace od vedení města? To co popisuješ je utopie! Podívej se, co dokáží stavební stroje za mokřadem a což teprve až najedou do rozmáčeného mokřadu. Víš milé KH, že tam rostou chráněné rostliny, že je tam archeologické naleziště a stromy, které po zatopení uhynou? Nemluvím o tom, že některé jsou v kategorii významné krajinné prvky. Nebo je raději rychle pokácíme? Prosím o informace. Kus mokřadu je prodán. To co zůstalo se zlikvideje a zatopí? Kdo o tom rozhoduje, je možná nějaká diskuze? Je možné někde získat další informace? Odpoví nám pan starosta, nebo místostarosta?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Ivo Kurhajec - neregistrovaný - 2007-11-30 14:07:37

Veškeré informace,které byly ohledně mokřadu jsem poskytl veřejnosti.Kde jste vzal tyto vaše informace nevím ,jen Vás prosím nepanikařte.Mokřad zůstane mokřadem i dalších 100 let.Navíc při jednáních k Strategickému plánu rozvoje padl návrh k vytypování a navržení lokalit k ochraně přírody.Předáno komisi Ž.P.(p.Lemon,p.Bratka).

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-02 20:00:38

Cituji: "...padl návrh k vytypování a navržení lokalit k ochraně přírody." Tolik citace p. Kurhajce. Ráda bych se zeptala, jaké lokality má pan starosta na mysli. Mám totiž dojem, že nám tady už nic podobného nezbývá. Černá skála je rozprodaná, zvolna zastavovaný mokřad se pomalu porcuje, klecanský háj(mimochodem solidně udevastovaný) je také v soukromých rukou. Co tedy máte na mysli, pane Kurhajec?
Petra Slavíková

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: jája - neregistrovaný - 2007-11-28 19:29:31

pako.k.h

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-29 00:10:58

Ahoj Jájo. I přes Tvou reakci nečekej na oplátku podobnou. Pouze jsem se zapojil s jiným názorem, než jaký na této diskusi převládá. Pokud vidíš situaci okolo mokřadu jinak než já, naprosto Tě respektuji, budu s Tebou diskutovat, v něčem možná nesouhlasit, ale nikdy Tě nebudu urážet. Ale stejně se měj hezky. k.h.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-26 21:51:35

CG se, pokud vím, zavázal v rámci stavebních úprav okolo nového výjezdu vybudovat redukci odtoku dešťových vod z mokřadu do potoka, který teče mnoha našim občanům přes jejich zahrádky. Problém s odvodem vody se samozřejmě po dostavbě satelitu ještě zvětší - mnoho střech, betonu a dlažby nebude vodu vsakovat, ale pošle ji dál. Od toho zde bude mokřad, kam voda steče a nově se omezení průtoku vody dále do města. Kdyby bylo po mém, ať je místo mokřadu zbudován klidně rybník - vznikne další krásný kus přírody, budou zde kvést lekníny, stulíky, divoké kachny zjara vyvedou mladé, lidé budou chodit krmit labutě. Po vhození kusu rohlíku letitý kapr zamlaská. Není to krásná představa (kamarádi rybáři)?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-29 11:19:47

Lekníny bych ti ještě vzal,možná i další vegetaci.Ty kachny už né. Bude tam mnoho rušivých jevů,jako osvětlená silnice, osvětlení domů(výstavba má být i z druhé strany mokřadu)zvuky z projíždějících aut,
a.t.d.I ty labutě bych vypustil.Když zvěř nevypudí rušivé jevy,tak ji vymlátí projíždějící automobily,protože bude mokřad vlastně obklíčen a zvěř tam bude uvězněna.
Tak se vrať na zem.Jestli tam teť sedají na stromy bažanti,příští rok už nebudou.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-27 09:32:54

Blá Blá Blá............

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-26 22:17:35

a já tomu věřím, protože jsem LN... až tam vtrhnou bagry to bude romantika... jsem zvědav, co z toho bude do roka.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-26 21:51:26

CG se, pokud vím, zavázal v rámci stavebních úprav okolo nového výjezdu vybudovat redukci odtoku dešťových vod z mokřadu do potoka, který teče mnoha našim občanům přes jejich zahrádky. Problém s odvodem vody se samozřejmě po dostavbě satelitu ještě zvětší - mnoho střech, betonu a dlažby nebude vodu vsakovat, ale pošle ji dál. Od toho zde bude mokřad, kam voda steče a nově se omezení průtoku vody dále do města. Kdyby bylo po mém, ať je místo mokřadu zbudován klidně rybník - vznikne další krásný kus přírody, budou zde kvést lekníny, stulíky, divoké kachny zjara vyvedou mladé, lidé budou chodit krmit labutě. Po vhození kusu rohlíku letitý kapr zamlaská. Není to krásná představa (kamarádi rybáři)?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-27 09:36:21

Bude tam i vodník Česílko, aby tam ty česle ńěkdo čistil?

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-26 21:51:06

CG se, pokud vím, zavázal v rámci stavebních úprav okolo nového výjezdu vybudovat redukci odtoku dešťových vod z mokřadu do potoka, který teče mnoha našim občanům přes jejich zahrádky. Problém s odvodem vody se samozřejmě po dostavbě satelitu ještě zvětší - mnoho střech, betonu a dlažby nebude vodu vsakovat, ale pošle ji dál. Od toho zde bude mokřad, kam voda steče a nově se omezení průtoku vody dále do města. Kdyby bylo po mém, ať je místo mokřadu zbudován klidně rybník - vznikne další krásný kus přírody, budou zde kvést lekníny, stulíky, divoké kachny zjara vyvedou mladé, lidé budou chodit krmit labutě. Po vhození kusu rohlíku letitý kapr zamlaská. Není to krásná představa (kamarádi rybáři)?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-28 06:48:23

Jenomže odvodnění ze satelitu měl řešit CG v projektu na svém pozemku.Co kdyby vedení města
vyslyšelo názor 250 lidí a neprodalo 1000m2 mokřadu.Kam by tekla voda?Je to jako bych k sousedovi vyléval splašky a kdyby se mu to nelíbilo pod podmínkou, že mi prodá pozemek,
zavázal bych se, že tam postavím žumpu.Stále se podivuji nad tím,že odvodnění satelitu bylo řešeno vsakem,když byla známá skutečnost - každoroční zaplavování zahrádek a garáže pod mokřadem.Jak mohlo být vydáno stavební povolení a kdo zastupoval město ve stavebním řízení?
Jinak je krásné poslouchat mlaskání připlavajících kapříků zejména pro rybáře ale i ostatní.Není nad romantiku.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-26 21:50:59

CG se, pokud vím, zavázal v rámci stavebních úprav okolo nového výjezdu vybudovat redukci odtoku dešťových vod z mokřadu do potoka, který teče mnoha našim občanům přes jejich zahrádky. Problém s odvodem vody se samozřejmě po dostavbě satelitu ještě zvětší - mnoho střech, betonu a dlažby nebude vodu vsakovat, ale pošle ji dál. Od toho zde bude mokřad, kam voda steče a nově se omezení průtoku vody dále do města. Kdyby bylo po mém, ať je místo mokřadu zbudován klidně rybník - vznikne další krásný kus přírody, budou zde kvést lekníny, stulíky, divoké kachny zjara vyvedou mladé, lidé budou chodit krmit labutě. Po vhození kusu rohlíku letitý kapr zamlaská. Není to krásná představa (kamarádi rybáři)?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-26 22:06:08

když to po sobě čtu: "nově se omezí průtok vody", jsem chtěl napsat. Dík

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-26 22:05:52

když to po sobě čtu: "nově se omezí průtok vody", jsem chtěl napsat. Dík

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-26 22:00:30

Omlouvám se, ale nechtěl jsem to odeslat 4x, kousl se mi počítač.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-11-26 21:37:11

Dobrý den.
1.Chátrající Klecany by se měly starat o pohodlí občanů sousední obce?To si snad děláte legraci?
2.Každé houští,remízek,lesík,kam lidé nechodí by jste nechal zlikvidovat?To snad nás máte za hlupáčky?Malý palouček prospěje dětem víc než velký „satelit“.
3.Já sám jsem z Klecan a za mnoho let co zde bydlím jsem neslyšel že by někdo řekl:“Pryč s tou odpornou zelení,která tak neuspořádaně roste kolem a hyzdí okolí Klecan.
4.Malá špička?Ubohých 1 000 m2 ?Trochu mi to připomíná cestu na Černé skále.Tam si také milovníci přírody říkají:“Jedna plast.láhev sem nebo tam a výsledek?
Když vezmeme 1000 m dvakrát,desetkrát,stokrát......Aby jste jednou neprosil o trochu kyslíku pro svoje děcka!
5.Máte svůj názor-prosím.Dobře že prodáno.Jedna výhoda tu přece je.Ukázalo se kdo je kdo a doufám že naše paměť bude jako sloní.S

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-26 22:33:15

Nemyslím si, že prodejem 1000m2 neudržované "zeleně" moje děti i vnoučata nějak vážněji utrpí. A že výjezd pomůže lidem ze sousední obce? Tak tím, že nebydlí v našem katastru, to jsou lidé, kteří nás vůbec nezajímají, ať si dělají co chtějí, my jsme satelit nechtěli, tak čím hůř pro ně tím líp? To si děláte srandu asi Vy! Nebo se připojujete k těm lidem, kteří píší, že zde budou "divné domy pro divné lidi"? Je Vám divný někdo jen proto, že je ochoten zaplatit 4-6 mil. za domek od CG? Také se mi jejich sídliště nelíbí, ale než na neudržovaná pole, zarostlá plevelem, se budu raději dívat na ně! Pokud je zde ÚR ke stavbě 100 nových domů, nezbývá nám nic jiného, než jej respektovat, a říci: Vítejte naši noví sousedé! Nebo je nebudem zdravit a zakazovat našim dětem si s jejich dětmi hrát ve školce? Chcete v dnešním globalizovaném (to slovo se mi vůbec nelíbí) světě řešit, jestli výjezd je na té či oné straně?

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-11-27 15:35:14

Přesně tak jsem to myslel.Spousty takových si řeknou:“Jenom tisíc metrů“.A spousta krát tisíc metrů a na konci je velká betonová plocha.A s těmi zdibskými?Nijak mi nevadí občané Zdib.Trochu to překrucujete.Zkuste zajít třeba na OÚ ve Zdibech aby poslali trochu balené na naše chodníky.Obec jako obec ne?
„Satelity“ se mi pranic nezamlouvají ale nic proti nim nezmůžu takže je musím tolerovat a když se tam lidem líbí ať si žije každý kde chce.To ale neznačí že bych je za to chtěl nějak trestat.Pokud reagujete na příspěvek,reagujte na to co v něm je psáno a nepodsouvejte myšlenky.
A pokud jde o neudržovaná pole.Pravda,není to hezký pohled ale aby nám ta pole jednou nechyběla.S

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-26 22:56:28

Tady přece jde o celkový přístup ke krajině. Jinde si takové oblasti čistí a chrání, pro někoho je to jen zátěž vhodná k "výhodnému" prodeji. Netahejte do toho, prosím, nějakou nenávist k novým sousedům jenom proto, že se nám nelíbí, jak ubývá zeleň.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-27 00:29:18

To je tak: všichni produkujeme odpad, ale když se rozhoduje v jakém katastru bude skládka, nikdo ji pochopitelně nechce. Jde o kompromis - ano, samozřejmě chci, aby zde zůstala zeleň, ale asi je nemožné udělat z Klecan skanzen vesnice s vývojem zamrzlým v roce 1990. Lidé chtějí bydlet, majitelé pozemků chtějí prodávat. My, i když se nám to třeba nelíbí, s tím neuděláme nic. Spíše mi připadá, že mnoho lidí přes odpor k prodeji části mokřadu ventiluje svůj odpor k výstavbě satelitu v Přemyšlení. Ale ten tam bude tak jako tak, i kdybychom se na hlavu stavěli.

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-12-08 05:19:54

Takže Vy vidíte vývoj Klecan v prodeji zeleně pro nadstandartní potřeby satelitu v sousední obci. Taky názor, pane k.h.
Osobně bych preferoval vývoj obce v lepší občanské vybavenosti a MHD trošku lepší i o víkendech.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-26 17:37:53

To je pravda, nikdo nás nenutí kupovat architektonické "skvosty" od CG, ale bohužel nás nutí na ně koukat,což už samo o sobě je dost strašné. Je to také jen můj názor,ale rozkvetlé makové pole se mi, promiňte, líbilo víc. A co se mokřadu a jeho návštěvnosti týče, i kdyby do něj nikdy nevkročila ani noha, měli bychom být rádi, že v Klecanech alespoň tento malý kousek přírody máme, a ne jej porcovat a směňovat za peníze jako brambory na tržnici.
Petra Slavíková

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-26 06:26:45

Zvýší se bezpečnost obyvatel satelitu,zvětší se komford výjezdu,zmenší se plocha mokřadu a více vody odteče,zejména budou li pole zastavěna - střechy,silnice,chodníčky a jiné
nenasákavé plochy.Více vody steče,do menší plochy mokřadu a kam poteče dál?Jak vyřešil
CG tento letitý problém?

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: k.h. - neregistrovaný - 2007-11-25 22:14:41

Ano, máte pravdu, silnice prospívá. Sice ne mokřadu, ale lidem. Po silnici budou jezdit lidé do práce, z práce, s dětmi do školky, ze školky, nakupovat atd. Dále by tato silnice mohla být použita (ale snad nikdy nebude) například při požáru či jiné pohromě k lepšímu příjezdu záchranářů. Nelíbí se Vám architektura CG? Nevadí, nikdo Vás nenutí si jejich domy kupovat a na jejich "sídlištích" bydlet, ale nechte to prosím na svobodném rozhodnutí těch, kteří se tak rozhodli. Já sám jsem z Klecan, za mnoho let, co zde bydlím, jsem si nikdy nevšiml "mnoha lidí, vyhledávajících v mokřadu klidné místo pro své vycházky" - jak bylo na těchto stránkách odpůrci prodeje části mokřadu prezentováno. Prodej 1000 m2 pomůže novým obyvatelům Zdib, CG slíbil vyřešit letitý problém obyvatel Mírové ulice s vyplavováním jejich obydlí velkou vodou, město dostane výměnou pozemek o větší rozloze plus finanční kompenzaci. Ve špičce, která je prodána, již mokřad stejně přechází ve stráň zarostlou náletovými keři. Upravený a udržovaný výjezd z nového "satelitu" zde bude možná lepším uvítáním do Klecan. Takže - dobře že je prodáno. Toť můj názor.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-26 22:04:20

Ale lidem zase prospívá zeleň, a nějak zapomínáme, že se kolem toho "neuspořádaného" kousku přírody shlukoval i jiný život, než ten automobilový. Podle mne by bylo lepší ten kousek zeleně uklidit. Argumentovat, že je zanedbaný, a proto bude hezčí, když tam bude silnice? Je prodáno, nic se nedá dělat, škoda.Je to jediný celistvý kousek zeleně na tomhle konci Klecan, a každého ukousnutí je mi líto. Mimochodem, taky jsem netušila, že tam budu potkávat lidi s pejsky, že je v okolí příjemně, stačilo nezůstat na silnici. Z auta vypadá všechno jinak. Ale o to tady přece nejde, prostě byl zájem to prodat.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-26 21:08:24

Máte právo na svůj názor. Ale věřit CG, že vyřeší něco, co se ho netýká? Byli bychom všichni příjemně překvapeni. Hlavně lidé z Mírové ulice. Počkáme si, uvidíme.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-22 21:22:33

....poslední bod, jenom jsem doplnila interpunkci. "Zájem města je zachování mokřadu, možnosti vybudování komunikace,"... předtím, "proběhlo jednání s firmou Central Group,základní předpoklad je zachování mokřadu a vybudovat komunikaci." Silnice přece odjakživa mokřadu a jeho nejbližšímu okolí prospívá.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-22 19:48:49

Tak to jsem si oddychla. Máme my to ale šibaly na té radnici: vlk se nažere a koza prý zůstane celá.A ten ranec od CG, za ten to přece stálo, ne???...
P.Slavíková

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-22 13:16:48

Tak ten zápis o mokřadu jsem si uložila.
To je teda síla.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-22 19:15:51

Nevím jak moc je to síla, ale přiznám se, že včera, když jsem to četla poprvé, jsem měla pocit, že to bylo asi nějaké jiné zastupitelstvo, než jsem navštívila, nechápu, jak je to možné, ale moc podobných prvků tam nevidím, hehe

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - neregistrovaný - 2007-11-22 19:50:21

Adnalce - Nebyla jsem na tom veřejném jednání. Ale zápis na mě působil tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Po všech bodech jednání je to to výstižně shrnuje poslední bod.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - neregistrovaný - 2007-11-22 19:51:10

fuj, to jsou chyby...

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-22 17:49:49

Můžu vědět jaký zápis? Díky. Petra S.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-22 19:18:53

Jinak je vtipné, že dostanete zápis na stánky po takové době po zasedání a, jak jsem pochopila, až ve chvíli, kdy už to tak strašně HYPERVÝHODNĚ

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-22 19:19:19

....prodali. tam ještě mělo být .)

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-22 18:52:02

Tady nad těmi fotkami je odkaz na Zapis - mokrad.PDF

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-21 20:28:53

Cedule označující počátek města/obce Klecany u mokřadu - kam se nově zapíchne až tam bude ta asfaltka? To není prosím šťourání - to jen tak pro zajímavost. Díky.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-21 20:10:06

pane Kurhajče a spol, mám pro Vás jen jedno velké děkuji a mohutný úpadek Vašich osob v mých očích, doufám, že ve volbách vám to lidi vrátí.. Prachy nadevše, divím se, že ten pán z central groupu se po zasedání o mokřadu nesmal ještě mohutněji, stejně veděl, že vám penězma zacpe dr***(ústa jsem chtěla říct).. :(((

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-16 11:56:38

Dobrý den Slavíci,Ch těl bych Vám upřímě poděkovat,že jste se zastali toho dosud málo dotčeného kousku přírody.Věnovali jste čas na
záchranu jak zeleně, tak mnoha obydlí mnoha různých
živočichů.Bohužel zčásti bude mokřad zničen.
Je zřejmé,že to co příroda vytvořila,těžko člověk dokáže i těžko nahradí.Nikdy nějakou
výsadbou další zeleně nenahradí útvary,které
příroda vytvářela mnoho a mnoho let.Ať půjde
o sebelepší projekty podpořené finančními zdroji.Bohužel o věci rozhodují dnes lidé,kteří mají priority finanční zdroje a následné investice, nikoli zachování přírodního bohatství.
Tempo likvidace polí luk a zeleně v okolí města je tak velké, že mám obavy že za tři roky po volbách nebude již co zachraňovat.
Určitě ve volbách by bylo dobré vytvořit nějakou alternativu současnému vedení.
Ještě jednou upřímný dík za tu snahu.
Neregistriovaný.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-16 12:19:55

Ano, lidé se nechali oblbnout, ale ne peticí, ale vedením obce. Jeden ze sousedů, který byl zásadně proti silnici v mokřadu, mi nadšeně sděloval(ještě před včerejší schůzí), že se mokřad nezničí, že jim bylo sděleno, že se zásah v podstatě mokřadu nedotkne. Radoval se, že byla petice úspěšná. A pak kdo koho oblbuje.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-11-16 10:50:41

Zprávička pro signatáře petice a sympatizující.
Včera byl na veřejném zasedání odsouhlasen prodej části mokřadu.Takže naše snažení končí neúspěchem.Připomeneme si vše ani ne za tři roky ve volbách.Díky všem za podporu a někdy třeba zase nashledanou.Hezký den.S
Dotaz na zastupitele ze zasedání:
Slavík - Já jako spoluautor petice bych rád kdyby pan starosta nebo kdokoli jiný,poskytnul nějaké vyjádření,nebo promluvil k signatářům petice.Ti nevědí co se děje, všechno se urychluje, prodáme, a nikdo nic neví.Kdyby někdo měl zájem něco jim říci?
Kurhajec - Já jsem se tedy domníval,že po jednání na minulém sezení se projednávalo se signatáři,kterého jste byl účasten,došlo k dohodě a ke konsenzu, bylo to jednání uzavřeno a že zastupitelům bylo předloženo hlasování.Jinak písemnou odpověď na petici jste dostali a jestli je potřeba nebo nějak odpovědět,nějakým způsobem to uzavřít, tak bych vám mohl jenom v tomto případě /nevím vhodné slovo/ poděkovat, ale podali jste petici,kterou jsme se zabývali,kterou jsme rozebrali ze všech stran na veřejném jednání.Měli jsme jednání se zastupiteli uzavřený a výsledek byl nějaký,nějaká dohoda,že tedy bude zachován klecanský mokřad a….
S - Takže konsenzus byl,tady ti lidi a tím to zvadlo./myšleno zastupitelstvo/
K - Jak tady ty lidi já nevím,já se domnívám že …..
S - S tím nikdo nesouhlasil.Pokud se pamatuji.Ono jich tu moc nebylo ale…..
K - Ale to je jedno,bylo jich tam podepsáno dvě stě padesát,kteří vyjádřili svůj názor….
S - Oni se k tomu nemohli vyjádřit protože to jen podepsali a já ač nerad jsem tady byl jako jeden z nich.Takže jsem si myslel že když dvě stě lidí osloví radnici že ta radnice jim nějakým způsobem odpoví,což se nějak nestalo.No dobrá,to stačí.
K - Takže mohu slíbit,že bude odpovězeno.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Dobrý den - neregistrovaný - 2007-11-14 15:57:50

Bude se zítra na ZZ odsouhlasovat prodej toho cíp mokřadu pro silnici CG? Ví někdo? V bodě č.6 pozvákny na ZZ je jen všeobecné "prodej pozemků".Za info danke.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-14 16:36:36

Ano, bude se o tom hovořit ba co víc, má se to projednat - tzn prodat.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-11-08 11:57:13

Vyjadřovat se lze i na jiných tematech ve stylu "fóra".

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-08 09:41:28

ty kráso, woni tu volnou diskuzi fakt smázli, cenzura rulezz!

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: webmaster - 2007-11-08 13:46:03

Fórum nebylo zrušeno, jen některá fóra nejsou vidět. Bohužel jeden uživatel se asi pomátl a začal nám do diskuze umisťovat příspěvky s rasistickou tématikou. Až vše odstraníme a zkontrolujeme, bude fórum opět přístupné.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-08 09:36:38

Přidávám pro internetové brouzdače odkaz na zajímavý článek v listopadovém Klecanském Zpravodaji, zatím je pouze tištěný, na internetu ještě není . Článek se jmenuje "Jenom malý kousek zeleného ... " , napsal ho Jaromír Bratka. .týká se prodeje pozemku u mokřadu a plánované silnice iv ochranném oásnu vodárny Klecany.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Tomáš Bažant - neregistrovaný - 2007-11-03 22:26:54

Dobrý večer.Skromný dotaz - pole podél hl.silnice a mezi mokřadem a první klecanskou bytovkou s jejich garáženi bude též v brzké době zastaveno?(Dle map dosud neexistujícího a neschváleného ÚP se zde též počítá s výstavbou).Už teď se ulice Čsl.arm. při přívalových deštích stává dravou řekou...Díky za odpověď. tb

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Ivo Kurhajec - 2007-11-05 09:41:27

Ano vlastník má trvalý zájem zde stavět v horizontu 5 let.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-05 11:39:40

Dobrý den pane starosto,ve směru od již postaveného satelitu směrem ke Zdibsku je
lán pole(v současnosti tam sklízí řepu)Bude možné stavět i tam?Děkuji za odpověď.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-05 16:16:16

no já našla, že se to prodává, podle čísla pozemku jsem ale nenašla vlastníka..dle neschváleného úp bych tipovala, že až ke křižovatce k aholdu s přehledem...jeden dum, co je úplně poslední a vlastně v poli, vlastni i souběžný pozemek, cca 5000m2..

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: tb - neregistrovaný - 2007-11-05 11:34:14

Díky za odpovědi - tak to bude mokřad ze všech stran "obklíčen"... :-((( ... tb

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-05 11:18:45

Doufejme, že se stavební úřad postará o to , aby bylo vydáno stavební povolení až po zajištění odvodnění (dešťová voda, "vsaky" atp.)

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík,Na Skalkách 273 - neregistrovaný - 2007-11-03 11:35:31

Dobrý den.Nechal jsem to chvíli uležet v hlavě a rád bych přispěl také do diskuze o schůzi zastupitelstva.
Nejprve pár řádek pánům zastupitelům k jejich přání nepořizovat záznam z jednání.

„Povinnosti lze ukládat jen zákonem. Každý smí činit, co není zákonem zakázáno (čl. 2 odst. 3 Listiny základních práv a svobod).
Žádný předpis neukládá ani neumožňuje zákaz pořizovat si na jednání zastupitelstva zvukový záznam. Jednací řád zavazuje jen ZASTUPITELSTVO, nikoli občany (míněno ve smyslu pořizování záznamu, samozřejmě zavazuje občany například tak, že nemohou vstupovat do jednání bez udělení slova atd.)

Zároveň nutno poukázat na čl. 17 Listiny základních práv a svobod, který neumožňuje žádným způsobem, a to ani zákonem, omezit přijímání informací. Okolnost, zda si přijímající takovou informaci pouze zapamatovává, anebo používá jakýkoliv technický prostředek pro podporu jejího "zapamatování" či zaznamenání (poznámkový blok, stenozáznam, kresby, magnetofon) je interní součástí tohoto "přijímání informace".

V tomto smyslu je tedy přání zastupitelů v rozporu s právními předpisy a bylo jen na mě dělat
„dusno“ či ne.

Tedy hlavní dojem z celé „párty“ byl – mlácení prázdné slámy.Ale i ve slámě se najde zrnko.Např. pozvání zdibského starosty.Má to být snad příklad pro zastupitele Klecan?V tom případě nás chraň bůh.Doporučuji zájemcům nahlédnout na stránky zdibského fóra,případně na http://www.youtube.com/watch?v=5uwQozaNpJg Náš vnuk by řekl:“Hustý!“

K „satelitu“ a mokřadu.Myslím,že silnice není v žádném případě nutná.Spíše jde opravdu o ty „prachy“.Pokud by toto byl ten způsob jak přijít k penězům pro město,jak je to ve volebním programu nezávislých,pak další prodeje budou brzy následovat,mokřad-nemokřad.Možná by stavební úřad měl vysvětlit st.povolení bez dešťové kanalizace.Ty různé vsaky a trativody, v tom souhlasím s panem Štěpánkem že to prostě někde vyteče.Takže tvrdší postoj Zastupitelů.CG by měl platit za to že si ušetří pár miliónů výstavbou dešťové kanalizace.CG si s tím hlavu neláme.Proč taky když je nikdo nenutí.Jejich zástupce nás přišel jen pozdravit a vlastně nic neřekl.Takže asi takto:Vy se zbavujete vody tak dejte korunky na vodoteč.Sice si myslím,že když někdo koupí pozemek s potokem,musí počítat že bude té vody občas víc ale i tak by obec mohla trochu pomoci.
Možná teď trochu narazím ale pokud jsem dobře pochopil p.Štěpánka,Navrhuje někde u průtoku pod silnicí jakési stavidlo,které by momentální příval zastavilo a ten by se potom pomaleji upustil.Stavidlo by stěží bylo otázkou miliónů a výmluva na nedostatek financí by padla.Mokřad by občasná potopa nezahubila.Otázkou, a to velkou otázkou je kdo a jak by se staral o správnou funkci stavidla.Když vidím ty nepořádky kolem,myslím že by tam velmi brzy vznikl rybník a mokřad by vzal za své.Také by to chtělo odborníky na tyto věci.Myslím velikost území , množství vody atd. a hlavně veřejné projednání.
Takže můj názor je, že žádnou silnici Klecany nepotřebují.
A ještě něco.K obvinění p Medka že jsme obelhávali lidi podepisující petici.Že silnice a „satelit“ ohrožují mokřad na tom trvám.Že jde o peníze,na tom také trvám.A také trvám na tom, že je u nás stoprocentní gramotnost a většinu lidí jsme vyzývali k přečtení než podepíšou.Pokud jsme opomněli a někdo podepsal něco a nevěděl co pak se omlouváme a odečítáme dva podpisy.Hezký den.Slavík

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-05 13:51:44

Asi jsem méně nadaný,ale co má prodej mokřadu
společnýho se stavidlem a rybníčkem.Odvodnění má být vyřešeno v projektu,určitě to někdo spočítal.V případě ,že v projektu něco chybí nechť je dopracován,nebo stavba zastavena,hlavně si nestavějme rybníčky.Návrhy a projekty, aby to stálo za něco, musí udělat nějaký projektant.
My můžeme akorát navrhnout, kdo bude dělat vodníka.
Jinak si taky myslím ,že veřejnost je dostatečně vzdělaná,a nenechala by se obelhávat,hlavně, když jde o podpis a uvedení údajů.Myslím,že je to takové jednání,že když už někdo neví kudy kam a dojdou argumenty,tak se vytáhne alespoň
něco pro zpochybnění a to něco v tomto případě bylo údajné obelhávání signatářů petice Vámi.Ach jo,to jsme dopadli.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-05 16:18:15

Nejsi méně nadaný...jen tady to asi funguje přes ty rybníčky...pokud se nepletu, tak ani paní Sýkorová - vedoucí stav.úřadu, nebyla nijak zásadně proti rybníčku, tak to máš..

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-08 11:26:52

No, když už jsi zmínil stavební úřad.Já vím,že když si budu chtít postavit dům,musím mít souhlas všech dotčených.To znamená sousedím li s pozemkem v majetku úřadu,musím mít od něho souhlas.
To bude platit asi i obráceně.Tak mě napadá,kdo se vyjadřoval za město v případě
vydání stavebního povolení pro CG a vznesl nějaké námitky?Nevím,ale z diskuze jsem si
přečetl,že někteří občané dvakrá ročně,ač ještě nefunguje
zástavba,už nyní musí uklízet bláto z pozemku
a garáže z rozvodněného potoka.Nebylo vhodné
vznést námitku,na nedostatečné řešení odvodnění vsakem?Neměla být součástí projektu
retenční nádrž na pozemku CG.Nenabízí se rybníčky jako náhradní řešení absence této nádrže?Umí někdo odpovědět?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-05 13:13:03

Nazdar Slavíku,i když jste u nás nebyli,petici bych podepsal.Fakt,že ji podepsala spousta lidí, nechtělo by to referendum.Snad smlouvy ještě nejsou podepsané.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík. - neregistrovaný - 2007-11-06 15:50:16

K referendu prosazenému přípravným výborem je třeba v Klecanech cca 600 podpisů.Myslím že by se i sehnali ale je to neúnosné / hlavně časově/,dělat to ve dvou lidech.Vždyť jen přípravný výbor by měl mít nejméně tři lidi.Ani jsme celé Klecany neobešli.Takže...?

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-02 14:40:41

...a nejvíc mě pobavil pán z CG, který přijel vlastně jenom říct, že oni tu cestu nepotřebují, ale že jde o bezpečnost, protože když se něco stane a jedna silnice bude zatarasena, tak se tam nedostane sanitka, hasiči a tak...oni jsou vlastně tak desne dobrosrdeční, daji SVOJE peníze za větší bezpečí jiných..že za to bezpečí se jim to líp proda, lze číst už jen mezi řádky :D

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-05 11:42:18

No Adnalko,možná že to přikazuje i nějaká bezpečnostní norma a proto to tak chtějí.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-05 16:19:27

Milý neznámý..já, možná bláhově, žiji v tom, že pokud to nakazuje nějaká norma, tak by nemohli získat stavební povolení, dokud by dva výjezdy neměli ne??? alespon bohapustá logika by tomu odpovídala...

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 15:55:42

Avšak proč té dobrosrdečnosti nevěřit,nemůžeme být přeci jen podezíraví,že nás chce každý jen podvést,přírodu zplundrovat a vytunelovat,to se děje jen v televizi u nás ne :-).Když už jsem u toho tunelu,tak možná,že by CG mohl udělat i pro Klecany tunel třeba s metrem od "Slunečné stráně" až do Prahy, no a místo mokřadu udělat stanici metra.Nebo tam postavit Kaplického chobotničku aby měla chapadýlka v rybníčku a jedno dlouuuhatáááánský by vedlo okolo Měú až do Vltavy a na tom chapadle by byla skluzavka pro děti a vraky BMW co už nepujdou dát do kupy...Sklouznete se???

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: lojza z kocourkova... - neregistrovaný - 2007-11-02 14:33:24

Možná by stálo za to nenechávat nebohé lidi tápat v tom,co vlastně přinese/nepřinese prodej/neprodej toho pozemku pro "cestičku k domovu" CG.Jestli se teda můžeme těšit/netěšit na občas vyschlý rybníček s betonovou hrází a "velikými rybami",nebo možný občasný průplach několika domů a zahrádek a na kolik ta šlamastika Klecany vyjde...??? Navrhuju vytvořit komisi s velkym K pro záležitosti okolo mokřadu,jenže ono už je asi rozhodnuto...

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 13:49:42

pane starosto,a proč nenascanujete mapy dotčeného území s návrhem silnice apod.? v dnešní době to není problém a pro člověka je to jistě dostupnější forma, než za světla(takže tak do čtyř) letět do mokřadu koukat na kolíky. nebo stíhat stavební úřad a civět tam do map, když na to nemám ani klid a kde si tam tu mapu rozlozit..

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 14:09:10

Nejsem starosta,ale to jsem již v některém příspěvku taky psal,mám dojem,zdali existuje vůbec nějaký projekt na tu cestu,zda si tam kolíky nepíchli "asi tak"Možná ,že není co skenovat.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-02 14:38:16

něco je, tedy alespon starosta ukazoval, ze to na stolel ma :)

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-02 11:58:00

pane starosto, na zastupitelstvu jste opakovaně hovořil o tom, že se bude CG prodávat jen kousek (mokřadu)..dříve se tu mluvilo o 800 m2? to je pro Vás kousek, nebo se plány změnily? Omlouvám se, jestli se o změně třeba mluvilo v prvních 15ti minutách, ale zajímá mě to.
Děkuji

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Ivo Kurhajec - 2007-11-05 09:39:16

velikost pozemku je 1000 m2.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-05 16:20:53

1000m2??tak to bych chtela mít tedy kousek stavebni parcely....kdyz tisíc metru je pro vás kousek..

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 11:55:58

a ještě mě napadá jedna věc, když tu koukám na fotky..na zastupitelstvu taky zaznělo, že co se z mokřiny vlastně dělá, že ty stromy tam takhle jednou vyrostly samy a být tam neměly..na připomínku důchodců sedících vzadu, že jsou tam rozhodně víc jak 50 let, tak že tam přeci patří a že si příroda vzala jen to, co jsme jí sebrali, na to už žádná trefná odpověď nepřišla..takže když to tam nepatří, tak to vlastně obci nebude jednou možná vadit ani to, když to bude chtít CG třeba pokacet, že to zakazníkům stíní na pozemek, nebo jim tam padá listí ne???

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 18:45:43

A tam, co chodil sedávat Třebízský, taky nebyl les. Byla to vyhlídka až na Prahu.
Vůbec tady ty svahy kolem Klecan byly holé, podívejte se na historické fotografie.
Tak proč tu přírodu udržovat? To jsou teda argumenty k pláči. Pokud vaši předkové nechali tem les vysadit, tak byste jim to měli asi měli mít za zlé. Mohlo tam teď stát tolik vilek !!

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 12:22:51

Vzpomínáte na vrbu na náměstí?

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-02 11:36:14

jak tu někdo zapsal, at se nezabýváme rybníčky, ale odvodnením v projektu CG. Na zasedání zastupitelstva totiž zaznělo, že odvodnění je řešeno VSAKEM, načež se pan Š(stále nevím, jak se jmenoval, ale bydlí pod silnici a ma přes pozemek potok :) ), začal rozčilovat , že nahoře se to vsakne a jemu to bude vodotryskem střikat na zahradě..tak potom se začalo bavit o tom, jak z mokřadu vlastně uděláme rybníček s hrází, stavidlem a velikými rybami, kdyz bude voda, tak to tam bude, pak se to postupne vypari a žáby utečou(ano i to se zvladlo řešit)..pan zastupitel, co bydli o tri baraky niz, ho ujistoval, ze je to dobre reseni..Přišla jsem poslouchat něco jiného, ale jsem nabita informacemi o odvodnovani luk, docela vtipne..

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 12:20:53

To je docela sranda VSAKEM,ještě jsem neviděl střechu která by vsakovala vodu.Nebo silnici.Voda jednoduše steče do nejnižšího místa.Retenční nádrž měla být součástí projektu, nikoli však na místě mokřadu.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 12:08:46

Zřejmě projekt CG schválil stavební úřad v Klecanech.Kdyby bylo něco špatně s odvodněním,určitě by nevydal stavební povolení.V případě problémů s vodou je přeba se obrátit tam a požádat o vysvětlení.Nic méně tyto problémy zastiňují podstatu věci a to je prodej.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-02 13:17:22

odvodnění schválil v projektu myslím někdo výše, pan starosta ho jmenoval, ale vsak u 103 domu neprijde normalni asi nikomu, krome toho, kdo se pod to podepsal...ano diskuze o odvodneni, diky jednomu manzelskemu paru, naprosto zastinila skoro veskere mluveni o mokradu.alespon, co mohu mluvit za sebe.. nejcastejsi slovo tim padem nebylo mokrad, ale nádrz..retenční nádrž.. a stále dokolečka dokola.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 21:16:41

Výlevy, jako je tento, jsou velmi důležité, neboť ukazují smýšlení těch členů klecanského zastupitelstva, kteří se sice anonymně šklebí, ale ve skutečnosti nemají ani tolik odvahy, aby se pod svůj příspěvek podepsali. Petra Slavíková

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 07:19:40

Kde berete tu jistotu, že zastupitel je opravdu zastupitel? Přezdívku si tady může každý zvolit jakou chce a s funkcí to nemusí mít vůbec nic do činění.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 09:49:00

To máte pravdu, ale i v opačném případě svědčí tento výrok přinejmenším o tom, co si o smýšlení zastupitelstva myslí občan.P.S.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: zastupitel - neregistrovaný - 2007-11-01 20:12:03

Tak co protestanti, dopadli jste jak sedláci u Chlumce, co jsem vám říkal rozhodneme to i bez vás - tak ovečky zabečeli jste si a hajdy do chléva huš huš.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 06:52:42

Zdravím, Zastupiteli,nevím zda jsi skutečně
zastupitel města, tedy nás občanů,ale dle tvého výroku je zřejmé,že jsi mnoho pasteveckých kurzů neabsolvoval,možná, že jsi se sotva vyučil a chceš vystupovat jako zastupitel.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 13:19:58

Je to bezohlednost vůči přírodě, a argumenty, že to povede jen okrajem a mokřad to nepoznamená není pravda. Chci vidět stejné záběry mokřadu, jako ty letošní,po zásahu CG.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 12:16:14

Pokud jsem tomu včera dobře rozuměl, tak do do mokřadu vtrhnou bagry, aby nám udělaly hezký rybníček, kde se pak pan místotajemník spolu s dalšími zastupitely a radmíni může v klidu zaobírat rybolovem, vybetonují nám krásnou hráz a kus zatopí. Co nezatopí, tak tam bude asfalt pro klienty CG a ty výhodné peníze investujeme do odstranění problémů a škod, které vzniknou poté, co tam CG zbuduje vkusný a krásný satelit. Podle mého odhadu, na to určite ty dva miliony nestačí. Tak tomu říkám správný podnikatelský záměr! Nebylo by výhodnější, nic neprodávat, ponechat mokřad tak jak je? Oproti ujišťování panan starosty, si myslím, že celá lokalita půjde do kopru. I s místotajemníkovým rybníčkem!

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-02 13:21:09

ano..to je ono, buh vi, jeslti ty penize budou stačit...libil se mi široký usměv pana starosty ze Zdib, když on mluvil o tom, že je zajímá vlastně to, že CG má povolení, kam půjde voda, je mu jedno, nikdo mu neřekl, že se to tu bude probírat...a když jmenoval, co všechno ze spojení s CG vytřískali oni..vylepšení ulice průběžná, pomoc s vykupovaním pozemku pro stavbu silnice z Brnek, finanční spolupráci na té samé silnici, atd..

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Petra - neregistrovaný - 2007-11-01 18:26:27

Co se týče ujišťování pana starosty,20.9.mě na zasedání zastupitelstva také ujistil,dokonce použil slovo "slibuji",ve věci odstranění rok trvajícího nepovoleného záboru - do 31.10.Zábor i nadále trvá a mě se pan starosta včera opět zcela klidně díval do očí... Petra S.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 16:14:43

Pouze pro pořádek : ke dni 2.11. byl zábor rodiny Schneiderových odstraněn. P. Slavíková

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 11:08:38

O jakou jde tedy osobnost?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 13:20:59

Nějak tomu nerozumím,přeci je li projekt na satelitní městečko,musí obsahovat odvodnění jak dešťových tak splaškových vod.Bez něho snad nemůže být vydáno stavební povolení.
Je to jako vyprojektovat dům bez odpadů.
Co tady řešíte nějaký rybníčky.Je to odpoutání od podstaty a to je prodej mokřadu.
Snaha o líbivé myšlenky a ovlivnění veřejnosti.Nenechte se zblbnut.Celý CG. se nám musí smát.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 14:53:42

Tak se podívejte do územního plánu Zdib, jestli v té oblasti najdete nějaké odvodnění, aspoň tak významné, aby stálo za zakreslení. Je tam zakresleno kdeco, ale toto ne.
A s firmou, která na přírodu kašle, je orientovaná výhradně na zisk, se dělají handly. Mokřad je od bydlišť paní i pánů zastupitelů daleko, jim se okolí nezničí. Že se zničí zase kus krajiny? Jak je vidět, na obci na tom nezáleží.
Nevykládejte nám tady o odpoutání od podstaty, pokud sledujete tuto diskusi i návrhy příznivců prodeje, tak musíte vidět, že všechno se vším souvisí. Srovnejte si tu oblast teď a za dva roky, a pak uvidíte. Protože zastánci zachování přírody nejsou v balíku, aby CG přebili. A "vo tom to je", žel. P.S. Nestačí se na to podívat od auta ze silnice.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 06:26:05

Vážený pisateli,neobsahuje li projekt odvodnění, neměmělo být vydáno stavební povolení.Ať stavbu zastaví do vapracování projektu.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Mihule - neregistrovaný - 2007-11-01 14:07:07

Otázka zní prodat, či neprodat.Technická řešení problémů podemletí vozovky,podbetonování,zpevnění silnice,ustavení hráze se stavidlem o nichž se údajně mluvilo na schůzce dne 27.10. v 8oo
nepřipadají zasupitelům města.Na to jsou odborníci projektanti.Zastupitelé mohou udělat akorát to politické rozhodnutí na
základě posudku.Tyto rádoby odborné diskuse k ničemu nevedou,akorát věc zamlžují.Tak že otázka je stále jednoduchá, oproštěna od posunutých myšlenek různých oddychových zón,laviček,rybníčků s obrovskými rybami.
Prodat či neprodat.?Zničit tento kout přírody či nezničit?

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 14:57:30

Milá Mihule, jak vidíš na obci se už rozhodli.
A prodají a prodají a prodají a my jim do toho nemáme co mluvit, jak nás upozornil pan Kříž, kterému se z diskutujících chtělo zvracet.
No, až to tu bude zabetonované a podmáčené, tak by se sem mohl chodit bez problémů vyzvracet, konečně by měl důvod. Protože to celé je opravdu na zvracení.

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 06:37:58

O nadanosti, jž několikrát jmenované osoby,sestavit slušnou a věcnou větu,do které by byla vložena alespoň jednoduchá myšlenka mhou být pochybnosti.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 11:41:09

Pane Valtero, obávám se. že zdravý rozum nezvítězil. CG se chechtá a město nám jakbysmet.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 08:42:10

Mezi kolíky,na které ukázali naši radní,nikdy
skládka nebyla,byla na okraji cesty do pole,je špatné,že je s tím operováno,neboť na tom má zásluhu i město,které neřešilo vznik skládky tedy založení, ani se neobtěžovalo skládce zabránit a ochránit tak přírodu.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 10:13:33

Nechci rýpat, ale tato černá skládka tady byla myslím daleko dříve než současné vedení města. Zase úplně všechno mu přišít nejde, i když jak tady tak čtu, mnozí by mu nejraději přiřkli i to co se nepovedlo ještě před jejich narozením:o)

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 10:36:24

Máš naprostou pravdu,skládka byla dříve,ale dříve nikdo z zastupitelů města neoperoval s tím,že se má prodat,
že je tam smeťák.Viz předcházející příspěvky.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 15:52:13

Mám tomu rozumět tak, že smeťák vlastně nevadil, vadí cesta. Fakt je, že proti smeťáku nikdo nikdy nebojoval.

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 14:03:28

Prosím je třeba tomu rozumět tak,že se chtělo naznačit ,že je území stejně znehodnocené,tak proč neprodat.Bohužel výrok
vypustila z úst osoba zodpovědná za veřejný pořádek.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-10-31 20:18:16

tak jsem se byla podívat na zastupitelstvu, dorazila jsem pozdeji, takze o prvnich 15 minutach nemuzu vypovidat, ale stejne..byly chvile kdy jsem premyslela, jestli plakat nebo se smat. vetsinu casu mi neprislo ze je to o mokradu, ale o svodu destovych vod z puvodnich poli na boleslavce a na budouci plose sidliste CG, minimalne ze zasluhy pana XY(jméno začná myslím na š), ktery bydli pod budouci stavbou CG a uz ted ma problemy s vodou a z penez CG by se to mohlo sikovne zaplacnout, ze by se s tim konecne neco finalniho udelalo (bez uražky). pan starosta Zdib, tak ten se při mluvě jen usmíval, co s vodou pod jejich katastrem mu vlastne muze byt jedno..byli tam i dva zastupci CG, jeden rekl par temer nic nerikajicich vet, a druhy se jen smal. u auta (parkovala jsem hned vedle) uz byl vysmatej jak lečo, asi si o jednání a našich starostech myslí své (u CG mě to nepřekvapuje)..
Pane starosto, jedna připominka k tomu, co jste četl, že stavba CG nenarušuje žádný významný krajinný prvek..v pripade cesty pres mokrad je to jen zasluhou obce, ktere "byvala cerna skladka" jak to rad nazyvate, nestala za to, aby zazadali o jeji zapsani mezi VKP.
jedine co jsem z jednani pochopila, ze at delame co delame, tak silnice tam bude, at s hrazi, s vsakama nebo jinymi zpusoby zadrzeni nebo pusteni vody...pan starosta, stejne jako u koupi auta, nezaruci, ze za tri roky, nebudeme zklamany...taknejak to rekl, a ja nemam jak okomentovat.
ted uz jde jen o to, kolik na tom vydelat a jake pozemky vymenou ziskat...

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Petra - neregistrovaný - 2007-11-01 18:21:03

Také jsem byla na včerejší schůzi,souhlasím s tebou, byla to fraška. O tom, jak se mokřad po zásahu bagrů nezmění,si popovídáme, až bude "dílo" dokonáno.Petra

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Petra - neregistrovaný - 2007-11-01 18:20:21

Také jsem byla na včerejší schůzi,souhlasím s tebou, byla to fraška. O tom, jak se mokřad po zásahu bagrů nezmění,si popovídáme, až bude "dílo" dokonáno.Petra

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-31 09:20:08

V zápise z obce je o tom, že město dále jedná o prodeji s CG. Petice bude založena hluboko v šanonu. Doufám, že se neztratí, až se naše vnoučata budou ptát....

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-31 08:08:23

Ze zasedání MěZ: 8. projednala prodej pozemků pro narovnání a úpravu parcel s f. KKC Group s.r.o. zastoupené jednatelem společnosti p. Davidem Kunzem. Věc bude předána JUDr. Berkovi. Pověřila starostu dalším jednáním

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Ivo Kurhajec - 2007-10-31 13:53:06

Toto se netýká mokřadu,ale objektu a pozemku bývalých Felixových,kde je směna (prodej odsouhlasena ZMě)a já pouze řeším věc s vlastníkem a připravuji ZMě ke schválení za kolik peněz.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-31 19:17:57

Rychlá,věcná, konkrétní reakce.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-10-30 14:12:51

re: Mokřad - aktuální téma
Vložil: Ivo Kurhajec - 2007-10-29 16:49:52 NOVÉ

Ano.Pozemky mají soukromé vlastníky.

Dobrý den.Už poněkolikáté se tu operuje tím že "pozemky jsou v soukromém vlastnictví".Pokud vím,majitel nerozhoduje o tom jestli je pozemek stavební parcela či ne.Rozhoduje o tom stát,takže je zavádějící naznačovat jakoby způsob vlastnictví neumožňoval rozhodnout co a kde stavět.S

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: zastupitel - neregistrovaný - 2007-10-31 16:53:59

Tak to pozor Slavíku, majitel pozemku samozřejmě rozhoduje o svém pozemku, to mu dává sama ústava ČR, doporučuji si jí přečíst. Doby kdy stát rozhodoval jsou díky bohu pryč.
Musíš se trochu samovzdělat než napíšeš takovou blbost.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 20:31:11

Tak v tom případě bych Ti doporučoval se informovat u sousedů v Řeži,jakpak to tam mají šikovně zařízené.Máš zahradu?Chceš si na ní postavit dům?Zahrada nesplňuje svojí výměrou kvótu stanovenou obcí,Máš smůlu,stavební povolení nedostaneš!

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 07:54:46

Jestli mám pozemek "zahradu" nebo jakkoliv jinak určenou, ale není zapsaná jako "stavební parcela", tak musím žádat o změnu využití a nemohu si stavět, kde a na čem chci, i když jsem vlastník. Musím si zažádat např.o vyjmutí ze zemědělského půdního fondu a povolení změny na stavební parcelu. Ani na vlastní zahradě si nemohu stavět, kde chci, dokud mi to patřičný odbor neschválí jako stavební parcelu, tak natož pozemky kolem Černé skály a jejich zastavění. Někdo to musel povolit.Tak tu nevykládejte, že si jako majitel mohu stavět kde a na čem chci. Stále ještě záleží na tom, jestli to povolení dostanu. Pro odborníky: je možné, že formulace některých názvů není přesná, tak ať tady zase na to téma nevznikne diskuse o odbornosti nepovolanosti.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 09:25:08

Nazdar Zastupiteli,máš pravdu,majitel pozemku
v současné době rozhoduje o jeho využití.Je to vidět všude.Spousta restituentů pozemků prodá co nejvýhodněji a to na stavební parcely.A tak se nedivme zastavěnosti půdy s nejvyšší bonitou,spoustě skladů,satelitů a
různých logistických objektů v Klecanech a okolí.Za každým m2 půdy je zisk.Když neprodá fyzická osoba,prodá město mokřad.Je to skrátka honda za penězi bez ohledu na živitní prostředí flóru i faunu.Tak že betonu zdar.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-31 17:48:33

Tak nevím, ale mám dojem, že než někdo,byť na vlastním pozemku, začne stavět dům, musí plánovanou stavbu ohlásit stavebnímu úřadu, který ji buďto schválí nebo zamítne. Takže není pravda, že by úřady neměly páky na to, aby zabránily nežádoucím stavbám.Dobrou.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 11:29:19

Úřady páky mají v podobě zákonů,třeba Stavební zákon.Na úřadech jsou také jenom lidé,a paragrafy jsou tak složité a zakřivené.

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 13:14:23

Nechci se mýlit, ale mám dojem, že vámi diskutované pozemky vedle mokřadu patří do katastru obce Zdiby, tak proč za jejich zastavění neustále peskujete klecanské zastupitelstvo? Do jeho kompetence spadá jen mokřad a s tím ať udělají cokoli, tak se to stejně nebude nikomu líbit. Proč? Prostě jen tak, z principu :o) Ono by pak třeba nebylo o čem diskutovat a na co nadávat.

Odpovědět

re: re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-02 20:39:45

No protože Zdiby i Klecany mají společný stavební odbor a to klecanský.A ten rozhodl o vydání stavebního povolení CG i když v projektu chybělo kam se bude voda odvádět!

Odpovědět

re: re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-11-01 18:16:33

Nikdo nepeskuje zdejší zastupitelstvo za zastavění katastru Zdib, jedná se spíše o současné dění na Černé skále. Vzhledem k tomu, že zeleń za chvíli z Klecan zřejmě definitivně zmizí, nediv se, že jsou lidé naštvaní.A co se klecanského zastupitelstva týče,velkou důvěru u nich asi nemá.A mokřad? Myslím, že je dobře, že se o tomto mluví,lidem už asi prostě není jedno, co se kolem nich děje.

Odpovědět

re: re: re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-11-02 14:35:06

jak řekl na zastupitelstvu pan starosta: černá skála je v soukromých rukách, je tam ÚR na stavbu přemrštěně velkého domu, ale stále jen rodinného..ted se to nekdo snazi prodat, protoze se to dotalo do nejakyho chranenyho pasma, ale také rekl, ze je jen na obci, jak to ohlídá, ze to ten clovek cele neoploti, nezaruci nikdo.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-30 11:32:49

Dobrý den pane Valtero Jiří, vážený spoluobčane,čeho, nebo koho, bychom se měli bát
když se nepodepisujem?
Myslím ,že každý zastupitel má v sobě určitou
pohnutku,jak rozhodovat a podle ní se bude řídit.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-30 18:58:10

Tech pohnutek našich zastupitelů se právě bojím...

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-31 06:54:42

SNK - Zpravodaj říjen 2006 - pokusit se jajistit více zdrojů k financování rozvoje infrastruktury města - možná je to ta phnutka.Tak že pro finanční zdroj obětujeme kus přírody.To tam ale nepsali.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Jiří Valtera - neregistrovaný - 2007-10-29 14:50:38

Předpokládám, že zdravý rozum v zastupitelstvu zvítězí a mokřad zůstane beze změn.
Vážení spoluobčané, nebojte se po své názory podepsat. Nebo se pořád bojíte.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - neregistrovaný - 2007-10-29 16:52:32

Pane Valtero, my se nebojíme, my jsme se podepsali na petici s celým jménem i adresou.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-29 06:39:18

Dobrý den,
také jsem se byl podívat na mokřad,ale co mě nejvíce udivilo,že se na pozemku s tou nejvyšší bonitou staví domky.Kdo povolil vyjmout takovéto pole ze zemědělského půdního fondu a udělal z něj stavební parcely?Když dokáží zničit takovouto zemědělskou půdu,dokáží zničit i mokřad.
PRACHY,PRACHY,PRACHY!!!!!!!!!!!

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-29 10:55:03

za 65m2 zastavene plochy orne pudy - I.skupiny - dostane Zemedelsky pudni fond cca 3300,-, jeden dum CG ma 100-200 m2 zastavene plochy, prumerem dejme tomu 150m2. domu je 103.. finalni castka tedy minimalne 8 milionu pro ZPF(spis více)...za pole, ktere stejne nikdo neobdelaval, to je pro ne dobry obchod..na druhou stranu, nejsem si jista, zda by ta pole v budoucnu jeste nekdo nekdy obhospodaroval..

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-29 11:13:55

Představte si,že i dnes jsou lidé,kteří mají půdu jako výrobní prostředek.Farmáři.Možná, že je i účelem nemít zamědělskou půdu tedy nemít ani farmáře.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-30 09:43:18

o tom žádná, ale kolik farmářů tady v okolí aktivně působí? a CG ve svých řadách moc farmářů asi nemá ;)

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-29 11:01:08

...překlep se vloudil, castka ma byt 800 000 - 1 000 000, ale stejne :)mně by se hodily :)

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - neregistrovaný - 2007-10-28 22:20:12

Dost mě mrzí, že jsem tam nemohla dorazit. Opravdu bych ráda, ale nebylo to možné.Alespoň jsem v sobotu cestou konečně viděla značení, 3x jsem ho tam dříve marně hledala.
Byli u nás také Slavíkovi s peticí, několik lidí z našeho domu se podepsalo,také na nich nebyla čitelná nějaká iniciativa a byla jsem překvapena, jak je celá věc zajímala.Petice byla napsaná velmi korektně. Aspoň se tou věcí obec seriózně zabývá. Nebo měla by, zvláště, když jste tady (pan Bažant) napsal, že vlastně dosud nebyla vypracovaná žádná odborná studie, co tady natropí voda, a to nejen s pozemkem kolem mokřadu, ale i se silnicí a jaký bude mít celá výstavba dopad na domy pod silnicí kolem potoka, který tady pramení.Ale stejně nerozumím tomu, proč se teda prodává nějakých 800 metrů a kde jsou hranice prodávaného pozemku. CG si po prodeji cokoliv posune kamkoliv. Toto směřuje proti praxi CG a jeho záhadné orientaci v terénu i prostoru. Donedávna totiž tato společnost tvrdila, že celá lokalita je několik desítek metrů od hranice Prahy. Teprve nedávno tuto bludnou informaci ze svých stránek vypustila.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-10-29 10:46:25

heliku, oni prece nerikali kolik desitek metru presne :) nad tou informaci jsem se uz jednou hodne zasmala..samozrejme, ze si pak tu cestu posunou kam budou chtit, staci si zase zazadat o zmenu stavby..a stejne jako puvodne melo byt domu asi 64 a ted jich bude 103, tak cesta nepovede nakraji, ale stredem, jak jednoduche..splni zakonne nalezitosti a mesto uz si po prodeji ani neskrtne.. :/

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - neregistrovaný - 2007-10-29 11:51:36

Adnalko, na schůzi to říkali, bylo to necelých 800 metrů.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-10-30 09:45:11

ahoj, Heliku, ja myslela, kolik desitek metru to je od hranice Prahy :)) jsem to asi nedostatečně formulovala

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-29 17:00:05

Na veřejné schůzi MěZ Klecany, když se jednalo o prodeji CG nám zastupitelstvo sdělilo, že jde o necelých 800 metrů. Snad se údaj příliš nezměnil.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Tomáš Bažant - neregistrovaný - 2007-10-28 19:25:39

Tak jsem se šel podívat a popřípadě poinformovat ohledně té cesty CG přes mokřad na schůzku inzerovanou zde panem zastupitelem Lemonem na sobotu 27.10. 8h ráno.Je zajímavé že zde kromě pana Lemona,Medka a Kříže byli pouze další 3"jenom občané",nikdo z nich se příliš netvářil být signatářem petice paní Slavíkové...Dle diskuze s představiteli města vyplynulo, že předchozí zastupitelstva zamítla cestu přímo přes prostředek mokřadu,nyní se jedná o jeho okraj - tak nevim - vše je o té informovanosti a jejím "načasování",které je v tomto případě pro vedení města opravdu velmi nešťastné.Pozoruhodné však také je,že se tedy stejně neví jak se výstavba a případné přívalové deště či nedeště projeví na mokřadu,možném podemletí zánovní asfaltky a ohrožení domů pod silnicí a podél vytékajícího potůčku - aby to nakonec Klecany nestálo více,než peníze za odprodej pozemku...
Rozprodej soukromých??? pozemků na Černé skále za účelem výstavby bude zřejmě další "žhavé téma" a prostor pro vyjádření se představitelů měta,popřípadě petice...
:-(((

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-29 09:01:13

Když si chce našinec postavit dům,potřebuje k tomu projekt,jehož součástí je i posouzení stavby a jejího vlivu na životní prostředí.I odkanalizování a vůbec všechny sítě.
Nechápu, že jak píšete" se stejně neví jak se výstavba a případné přívalového deště či nedeště projeví na mokřadu,možném podemletí zánovní asfaltky a ohrožení domů pod silnicí a podél vytékajícího potůčku.
Snad ta schůzka byla svolána pro podání všech informací nejen ukázání, že cesta povede jen krajem mokřadu.
Věřím tomu ,že CG, projekt na danou věc má,
ale nikdo si informaci nepřečetl a chce podávat informace a tak je nám to pozoruhodné, jak píšeš.Přeci musí na stavebním
takové plány být a stavební odbor se jimi určitě zabýval než vydal stavební povolení.
Vše je o schopnosti práce s informacemi.Jak zjískávání tak předávání.CHce to však, mít
také odborné znalosti.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-29 11:24:54

Asi na tom něco bude,když si pozvu k diskusi
spouobčany s avizem ,že půjde o předání inf.
je třeba o problému mít hlubopké znalosti a odpovědět i na věci souvisící.To znamená přípravu a studium věci.Ukázat na kolíky je málo.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: tb - neregistrovaný - 2007-10-29 19:55:48

No ta schůzka byla víceméně o ukázání na kolíky, protože zřejmě spousta lidí asi ani neví kudy ta cesta CG má vést... hydrologická studie k chování mokřadu zřejmě neexistuje, nebo alespoň zde padlo něco ve smyslu že by bylo asi dobré ji nechat vypracovat...(platit bude kdo?).Zato už se řešilo podbetonování a zpevnění silnice ze strany mokřadu a ustavení hráze se stavidlem jako zabránění případné katastrofy na vytékajícím potůčku touto formou retenční nádrže...

Odpovědět

re: re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-30 07:05:14

Nevím o čem se tu bavíte.To nám naši radní přišli skutečně jen ukázat na kolíky?Spousta lidí pochopí
naskenuje - li se projekt,nebo se vystaví na úřední desku, kudy cesta vede.Další doměnky -existuje či neexistuje vyjádření hydrologa?
V přízemí na MěU sídlí stavební odbor.
Tam by měly být podklady k vydání stavebního povolení.Možná, že se tam najde i vyjádření hydrologa.Všechny nejasnosti vznikají z neúplných nekvalifikovaných informací a možná i z pouhých doměnek.Objasnění nejasností - o tom mohla být schůzka.To si však žádá důkladnou studii projektu.Ale ukázat na kolíky???????

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-27 11:07:18

Tak to snad není možný! Podle fotek na té adrese je prodaná celá Černá (Masarykova) skála s tím, že tam už je údajně nějaká původní stavba, víc než 81 tisíc netrů čtverečných. Černá skála je v soukromém vlastnictví?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Ivo Kurhajec - 2007-10-29 16:49:52

Ano.Pozemky mají soukromé vlastníky.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-30 11:11:02

Dobrý den pane starosto,chtěla bych se zeptat,do jaké míry může úřad ovlivnit zastavěnost tohoto území?

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - neregistrovaný - 2007-10-29 16:58:02

Tak to příroda zapláče. A tolik proklamované prostředí vhodné k procházkám vezme za své.

Přímo Černá skála, tak jak je uvedena na fotkách na těch stránkách, bude tedy za plotem? A jak je to se zastavěným územím? Pozemky Na Vlasini jsou sice soukromé, ale podmínka je zachování zeleně. Nějaké omezení by mělo platit i pro Černou skálu. Například na skály nad jez se přes Vlasini dostaneme.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-30 14:09:59

Dobrý den pane Slavík,dovoluji si okopírovat Váš článek neboť mi připadá pravdivý a má přímou souvislost s diskutovaným tématem.Děkuji.Vložil: milan16647 - neregistrovaný - 2006-12-07 17:37:10
Nevím jestli tento příspěvek není trochu opožděný ale človek musí do něčeho šlápnout aby se zajímal kdo TO způsobil.Jak se ti klecanský občane líbí okolí tvého města?Stalo se,že jsem nedávno zabloudil do přírodní rezervace "Klecanský háj" a nevěřil vlastním očím.Uprostřed háje vykácená a buldozerem zarovnáná plocha velikosti cca klecanského náměstí.Možná jsem měl mít v háji postavený stan a hlídat.Neudělal jsem to a proto se nyní ptám:Vybetonujeme celý háj?Postavíme hotel?Nebo zahrádku nějakého zbohatlíka?Ale obraťme se na druhou stranu Klecan.Černá skála a okolí.Nedlouho po sametovém převratu jsem spolu s dalšími několika občany sepsal petici,ke které se kladně vyjádřilo cca 500 občanů Klecan.Je to málo?Nebo dost?Posuďte sami.
Petice požadovala zachování stávající zeleně v těchto lokalitách. Možná při bližším ohledání,by se ještě nalezla v zapomenutých zásuvkách Městského úřadu.Faktem je že její zmizení bylo velmi vítané.Roky běží a ty občane,co jsi proti nám?MY,velcí,vámi zvolení,my víme lépe co je pro tebe dobré.A výsledek vidíme všichni.Zprvu opatrné zkoušení a postupně se zanedlouho půjdeme projít na náměstí pod Černou skálou,na sídliště Na Vlasíni.Přiznávám se že je v tomto článku i spousta mých vzpomínek.Pod kolika nynějšími domy jsem spolu s kamarády stavěl své "bunkry".Klecany mají na druhé straně spoustu místa k růstu.Tak proč ničit poslední zeleň kterou máme?Věřím,že je i spousta dalších spoluobčanů takto smýšlejících.Věřím,že i dnes by byly petiční archy plné souhlasných podpisů.A také věřím že na těchto stránkách je dost místa pro další vyjádření mých spoluobčanů a hlavně že se najde někdo kompetentní,kdo se vyjádří.Kolik územních plánů bylo za poslední léta pořízeno,přepracováno?Kolik nás to zbytečně stálo?Možná se vám to zdá zbytečným rozruchem ale může se stát že vaše děti budou uctívat ten jediný strom na náměstí.Ten vánoční.Nemyslím,že přeháním,když řeknu v parafrázi s Hemingwayem:S káždým stromem odchází kus ze mě i z vás.Dobrý den. M.Slavík klecany 273

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-26 21:42:39

Je libo skoupit pozemky na Černé skále ??? Budoucí "domek" má již vydané st.povolení - dle inzerce :-((( http://www.sreality.cz/pozemky-prodej--1974436466 .... opravdu se za chvíli vše rozprodá a zastaví... :-((( a je jistě třeba tomu ustupovat!!!

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: zastupitel - neregistrovaný - 2007-10-26 20:08:51

Navrhuji celý mokřad zavést výkopovou zeminou ze stavby CG, a bude klid, jsme pro prodej pozemku klidně celého, stejně to tak dopadne, už je nás 253 co souhlasíme s prodejem. město dostane aspoń nějaké peníze.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: mundys - neregistrovaný - 2007-10-26 20:21:38

Zastupiteli, co to tu plácáš? Jestli to má být pokus o vtip, tak to se nepovedlo.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-26 13:46:43

Je to tak, kousíček po koousíčku si pod sebou řežeme větev pod heslem PO NÁS POTOPA.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-26 12:51:20


O čem se v České republice příliš nemluví.

Katastrofa podnebných změn je už zde, varuje OSN.
Rekordní počet povodní, případů sucha a bouří letos po celém světě znamenal obrovskou katastrofu už způsobenou globálním oteplováním, varoval koordinátor krizové pomoci OSN britský diplomat sir John Holmes. Konstatoval, že předpovědi o záporném dopadu globálního oteplování pro lidstvo se už plní.

Během letošního roku vydal úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí už 13 krizových apelů. Je to o tři krize více než r. 2005, což byl rekordní rok.

Ještě před dvěma lety měla jen polovina mezinárodních krizí, která musela řešit OSN, co společného s globálním oteplováním. Letos jich bylo způsobeno podnebnými změnami 12 z 13, a to ještě není konec roku.
Letos došlo ke katastrofálním záplavám v Africe, v jižní Asii a v Severní Koreji. V jižní Africe nastalo katastrofální sucho, Nikaragua utrpěla hurikánem páté kategorie, v Bolivii došlo k suchu i k povodním. V červenci byla vážně postižena povodněmi Indie, ale nepožádala OSN o pomoc.

V jižní Asii už přišlo o přístřeší asi 66 milionů lidí. Životy milionů lidí byly postiženy podnebnými změnami v Africe. Súdán, Mozambik, Madagaskar, Zambie a Uganda zažily katastrofální povodně, ve Swazilandu a v Lesotho katastrofální sucho snížilo výnosy na polích o polovinu.

Nejnovější apel OSN se týká Ghany, kde přišlo nyní o přístřeší v důsledku povodní 400 000 lidí.
A proč to vše?Mimo jiné-miliony chytráků likvidují miliony svých kousků lesa,miliony mokřadů.Kousek po kousku,který nestojí za řeč.Co vy na to?

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-25 20:46:29

Tohle mi došlo od známého, který se podíval na net a na fotky: Přeji Vám všem v Klecanech ať Vám to výjde a těm nahoře ať se zozsvítí hlavičky a začnou pracovat mozky.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-24 00:27:14

Dokud bylo všechno v klidu, nebyl důvod se zajímat. Je to jako v pohádce z jezinkami, jenom prstíček podáš... A nebyl klid ani v pohádce. A kdo jsi Ty, že nás tak usměrňuješ?

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: zastupitel - neregistrovaný - 2007-10-23 23:56:49

hele lidi, pochopte to, když jim to (CG)prodáme dají peníze na něco jiného, je to prosté ruka ruku myje, copak to neznáte ze života? Do dneška se o mokřad nikdo nezajímal tak to tak nechte a bude klid.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-23 15:18:38

Dne 22.10. byly na MěÚ Klecany předány další 4 archy podpisové petice se 145 podpisy. Celkový počet podpisů je nyní 253.
P.Slavíková

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Občan z Klecan - neregistrovaný - 2007-10-23 07:14:17

Dobrý den pánové Lemone Martine a Medku Jiří.
Nebylo by dobré,Vámi sdělované informace ohledně komunikace přes mokřad,sdělit též v této sekci?Né všichni mají v sobotu dne 27.10.07 v 8.00 čas.Předpokládám, že již půjde o jasné a stručné informace.
Děkuji.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Martin Lemon - neregistrovaný - 2007-10-22 21:39:06

Pro zájemce o informace ohledně komunikace přes mokřad, budeme s Jiřím Medkem k dispozici v sobotu 27.10 v 8.00 ráno přímo u mokřadu. Martin Lemon

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-20 09:06:08

Nechápu, proč je zde opět můj starý příspěvek - označen jako nový (19.10. 14:17:09)- a už vůbec nechápu, proč je v této rubrice, navíc nepodepsaný. P. Slavíková

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-22 08:20:22

Jsou to důležité poznatky ,které jste sdělila
a vše má se vším souvislosti.
Hezký den.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-10-21 20:04:25

to víte, paní Slavíková, někdo nemá vlastní názor, tak má aspon hobby kopirovat stale dokola nazory ostatních.. :/

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - neregistrovaný - 2007-10-19 16:58:30

Byla jsem se zase projít, a ač jsem hledala, jak jsem hledala, nevím podle čeho mám najít značení pozemku určeného k prodeji.
Opravdu bych chtěla vědět, o jakou část pozemku se jedná, ale značení je zřejmě utajené. Pokud nejde o sem tam zapíchnutou větev. Nebo snad jde o jedovatě červené barvě podobné nastříkání na podrostu na Zdibské straně? Pak by šlo o dost značný zásah,přímo přes vzrostlý strom, ale zase jsem nenašela něco obdobného na Klecanské straně. Tak nevím.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-22 08:17:29

Co nevidět, z toho udělaj staveniště a už vás tam nikdo nepustí.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-22 15:43:47

Nevím, proč by mi kdokoliv měl zakazovat vstup na obecní pozemek.

Odpovědět

Odpověď pro Vážený pisateli, nemyslím si, že po...

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-19 16:23:55

Nejsem z principu proti. Jsem proti, protože to je můj názor (a myslím, že je většinový). Naopak z Vašich slov cítím, že kdo nejde s námi (snk) jde proti nám. A my si tu demokracii od nikoho rozvracet nenecháme! Souhlasím s p. Kuchtou i se starým Zastupitelstvem, které již tuto věc jednou projednalo a zamítlo! Nové Zastupitelstvo věc naprosto odmítá vysvětlit a přitom by stačil jen příspěvěk: věc se má tak, je to výhodné, bude z toho to a to, znovu o tom jednáme protože..., ...budeme peníze investovat tam a tam... Pak je na posouzení, zda obdržená částka vykompenzuje zničení části přírody - nebude vybetonována souhlasím s panem starostou, bude zaasfaltována - to je možná ještě horší. Ctím Váš názor, z mého pohledu je naprosto zcestný a v tuto chvíli jej cítím jako populistický. Nikdo nic nenavrhl, nikde se o jezírku a lavičce nehovořilo, ale najednou s tím někdo přijde a naprosto zoufale začne napadat další projev demokracie - petici. Ta ničemu nebrání. Naopak občané Klecan dávají najevou svůj nesouhlas s prodejem byť jen části mokřadu. Nic se v ní nepíše o nesouhlasu s dalším využitím. A jestliže na zasedání Zastupitelstva zaznělo - do ničeho si kecat nenecháme, pak je to naprosto správné, jak vyjádřit nesouhlas. Petice projevuje nesouhlas s prodejemm, ne s dalším využitím. Chudáci napadení Zastupitelé mohou být klidní!. Pokud existuje plán na klidovou zónu o čemž naprosto pochybuji (sleduji veškeré zápisy i jednání Rady a Zastupitelstva a nikde se o tomto nehovořilo) ale pokud plán existuje, velmi rád se s ním seznámím. Ale pateticky psát, jak je ubíjen dobrý nápad našich radních, promiňte - útočný tón jde hlavně z Vaší strany.Trochu mi to z Vaší strany připomíná osmdesátá léta.

Odpovědět

re: Odpověď pro Vážený pisateli, nemyslím si, ž...

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-22 08:37:37

Vcelku souhlas,i ta léta,některé výroky tomu
nasvědčují.
Hezký den.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-19 11:13:25

Teda chápu když se skácí stoletý les a vysadí se další stromy ale bažinu,teda mokřad jak to jadnou někdo spraví????????????????

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-19 11:39:44

já osobně nechápu ani ten stoletý les, ale o ten tu nastestí neběží :)

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-10-19 14:01:48

Zřejmě se předpokládá že les někdo spravuje,tedy obnovuje.Mokřad se dá asi jen zničit.S

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - neregistrovaný - 2007-10-18 17:10:09

Děkuji za odpověď i za to, že hledáte širší podporu. A je dobře, že se lidé zajímají.
Možnost interaktivního internetu dříve nebyla, jste první vedení Klecan, které využívá současné komunikační prostředky,takto zprovozněný web byla labutí píseň odstupujícího vedení obce.
Přece Vám nemohu radit, že je jen na Vás, jak s touto možností komunikace naložíte.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Ivo Kurhajec - 2007-10-18 15:43:17

Nevím kde se bere v některých příspěvcích taková zášť,ale každý má právo na svůj názor a vyjádřit se je na místě.Jsem napadán,že chci zničit Klecany a podobně.Myslím,že opak je pravdou.Dávám dohromady podklady pro veřejné zasedání k Mokřadu.Dokumenty,fotografie, návrhy a možné způsoby řešení.Nikoho se nesnažím předem vylučovat z jednání.Změna k přístupu nastala po objasnění situace,zvážení potřeb při realizaci projektů v dopravě,Ú.P.,zeleni a odvodu dešťových vod. S firmou SARA s.r.o.,CG,Astraparkem, dalšími firmami a soukromími vlastníky jednáme ,protože jsou
velkými vlastníky pozemků na našem katastru.Město je v tomto ohledu trpaslíkem a nic jiného než jednat o možnostech a vyjednat při tom pro město a jeho obyvatele co nejvíc výhod nemáme.Samozdřejmě né za každou cenu jak někteří píšete.Pokud jsem si všiml tak od roku 1989 mělo ZMě v Klecanech vždy většinu a mohlo si rozhodovat jak chtělo,ale také hledalo širší podporu.Škoda,že při procházkách po KLecanech narážím na černé skládky,pneu,bordel v každém koutku remízku,lesa nebo ouvozu.Asi to tam dávají zvířátka.Nedokážeme si uklidit ani před vlastním prahem ,ale kritizovat druhé v tom jsme jedničky.Dostal jsem od asi 500 lidí mandát je zastupovat v komunální politice.Nechci Vás obcházet ani ignorovat,komunikuji a odpovídám v rámci časových možností.Přijďte na jednání,které bude 31.10.2007 od 18.00 hodin a tam bude mít každý dostatek prostoru na svůj názor. A koukněte na vlastní oči o jakou část mokřadu se jedná.Pokud budete chtít .

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Trpaslík - neregistrovaný - 2007-10-22 13:05:57

Jsme slabí ,malí,dosti těchto řečí,jen kdo tak zoufá sláb a malý jest.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-19 12:29:56

Na černé skládky a ostatní nepořádek máme přestupkový zákon a to § 47 odst.d nebo lépe ods.h
Kde se říká - Přestupku se dopustí ten,kdo neoprávněně založí skládku nebo odkládá odpadky nebo odpady mimo vyhrazená místa.
V případě, že ve vesnici není obecní policie,
kdo bude dbát o veřejný pořádek je - li porušován?Obyčejný člověk asi ne,musí to být
veřejný činitel s patřičnou pravomocí.Kdo je členem přestupkové komise a má pravomoc řešit přestupky na obci?
Věřte, že jsem zažil na jiné obci jiného pana
starostu,který byl pro pořádek tak zapálen,
že ničení dopravních značek zamezil tím,že
zkrátka po ukončení diskotéky šel na procházku a pachatele odchytil a vyřešil
na přestupkové komisi.Nevím jak je to v současné době podle zákona,ale dříve snad zasupitelstvo mohlo schválit člověka,a vybavit ho pravomocemi jako má městská policie.Takto si každý občan dělá co chce,
neboť nikdo nic neřeší,akorát o tom mluví.
Nejedná se jen o neoprávněné skládky,ale i
ostatní záležitoszi veřejného pořádku(viz zábory).Dokonce se někteří snaží vzhledem
Jánabráchyzmu nebo Rukarukymyjizmu přestupky nevidět a oznamovatele označit za udavače.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-10-19 10:31:29

Dobrý den.Zášť vzniká nejspíše tak,že se člověk domáhá svých práv a kdosi,kdo je nad ním ho tak nějak přehlíží.Začíná to neoblíbeností a končí nejednou rvačkou.Nemyslím že by starosta chtěl zničit Klecany.Můj názor na věc je asi takový:“Sedíme tu už přes rok a potřebovali bychom něco předvést ale kde na to vzít?Tak něco prodáme“.Připomíná mi to sedláka který má malou úrodu a tak aby vydělal,prodá trochu polí.Kupodivu,další rok má opět menší úrodu.A tak opět prodá atd atd.
A opět jen můj názor na mokřad.Myslím,že je třeba konečně říci:DOST!Zastupitelé nevidí mokřad ale úhledné balíčky penízků.Nedávno jsem potkal pana starostu na procházce podél řeky.Myslíte že by bylo lépe se projít po okolních satelitech?Nebo strávit neděli tak že sednu do automobilu a projedu se po dálnici třeba do Bratislavy a zpět?Zcela jistě každý vyhledá zeleň a vodu.A ve vlastním městečku ji likviduje?Proboha myslete dopředu!Když džungli ničí jihoamerický vesničan a myslí si že se zachraňuje,dá se to pochopit.My jsme snad dál!?Nejsou žádné argumenty ani pro ani proti.Je tu jen příroda a my.A kdo myslíte že zvítězí?Jistě že příroda a třeba bez nás,bez lidí.
Ještě trochu k Astraparku,CG,SARA a dalším.Město je trpaslíkem,pokud si to samo připustí.Máte v rukách dost možností se trochu s každým popasovat.Tím nemyslím porvat!
A ještě trochu:Černé skládky,pneu,bordel,i kolem kontejnerů.Na to je tak jednoduché řešení.Vydali jste vyhlášku.Stačí jeden „polopolicajt“ s pověřením MěÚ a BEZ OHLEDU NA-JÁ NA BRÁCHU, BRÁCHA NA MĚ. To jsou totiž ty vzorné sousedské vztahy.Přece neprásknu souseda že má bordel na ulici.Jen do doby kdy si na tom bordelu zlomím nohu.Co potom?Znám jednu vesnici kam jezdím za dcerou.Možná by se měli zastupitelé zeptat tam.Jakto že mají pořádek po celé vsi.Není lepší říkat sousedovi:Teda vy to máte vyšperkované!“
Snad ani neskončím.Znám lidi kteří dostali mnohem více mandátů ale sami prostě nezmůžou nic.Volil jsem vás a celá rodina.Nedá se to vzít zpět.Takže vás žádám.Přečtěte si znova váš volební program a řiďte se jím.A jestli kdokoli ze zastupitelstva má touhu ukazovat svou moc tím že brání nesmyslné balvany jiné zastupitelky,bylo by snad lépe aby odešel.Hezký den.S

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-10-18 16:30:11

Děkuji za příspěvek.
Ona to možná u někoho není ani tak zášť, jako spíš nešťastně ventilovaný pocit bezmoci..
Ať už zastáváte jakoukoliv stranu, děkuji alespoň za to, že jako jeden z mála na zastupitelstvu s námi občas ( dle časových možností) komunikujete.
Projekty v dopravě - máte na mysli požadované posílení spojů? Doufám, že na to bude stačit změna ve financování obcí, která proběhla, a nebudu muset při každé jízdě autobusem přemýšlet, jestli zrovna jedu za peníze CG nebo ne..
Ono jednání je různé a je také rozdíl, jestli CG chce zničit mokřad, nebo jestli Astrapark (at už si o něm myslím cokoliv) zastaví kus pole za šerednými kasárnami vedle stejně šeredného aholdu, kde se prodávají další pozemky na komerční stavbu.. A pokud mám správné informace pan Matoušek(?) z Astraparku do Klecan přemisťuje sídlo své firmy (daně pro obec), spolupracuje na vybudování nové čističky nebo vodojemu (ted si nejsem jistá, ale jedno to je). To je pro mě sympatičtější jednání investora, který "po obci něco chce", než to, že CG hodí do placu pro něj (i ro obec?) směšnou sumu a čeká, že celá obec padne na zadek.
A město trpaslíkem, o sobě rozhodovat může, svůj stavební úřad (i pro okolní obce) má také. Kdybyste říkal, že jsme trpaslík třeba vůči rozhodování o přažském severním okruhu, který může vést naším katastrem, tam bych to pochopila, tady moc ne..

Hezký den

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - 2007-10-18 14:27:09

http://www.ochranaprirody.cz/res/data/067/009785.pdf

Toto je zajímavá adresa. Evropská úmluva o krajině, - hlavně jsme podepsali mimo jiné to, že občané mají právo vyjadřovat se k charakteru i zachování krajiny, ve které žijí.Samozřejmě se tím neruší původní zákony , týkající se životního prostředí, ale plně je podporují.

Úmluva z Florencie

Předložena k podpisu: 20.10. 2000 Florencie, 25 smluvních stran, sekretariát Rady Evropy, Štrasburk

Platnost v ČR: 2004

V ČR je publikována jako 13/2005 Sb.m.s. (13/2005 Sb.m.s. (dokument Adobe PDF) 570.7 KB), v česko-anglické verzi

European Landscape Convention (European Landscape Convention (dokument Adobe PDF) 26.8 KB)

Další informace najdete na stránkách www.coe.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-18 14:20:36

Nechte mokřad mokřadem,je tam spousta živočichů a krásná příroda.Jezíka a lavičky si dejte na zahradu.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: helik - 2007-10-18 14:11:47

Dobrý den, pane Kuchto,
velmi mě potěšilo, že jste podal vyjádření o svém postoji v zastupitelstvu k celé problematice. Otevřenost a férovost v jednání i od ostatních zástupců by celé věci pomohla. A určitě by ubylo i neznalých a, jak doufám, i vulgárních názorů. Protože právě takové reakce vznikají, když lidé vidí, že není zájem, aby skutečné pravdivé informace získali.
Jinak mě dost zaráží, že CG chce prosadit cestu i přes část lesního pozemku, vždyť ten podléhá ze zákona přísné ochraně. A tato lokalita už jednu obslužnou komunikaci s napojením na hlavní silnici má.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Václav Kuchta - neregistrovaný - 2007-10-18 13:59:12

Jako občan Klecan, i jako zastupitel, jsem již více než 6 let zastáncem plného zachování zelené zóny mezi k.ú.Klecany a k.ú.Zdiby, jak je schváleno v územním (zástavbovém)plánu. Nejde pouze o Mokřad, ale i o ochranné pásmo vodních zdrojů a pokračujícím lesním pozemkem.Ten však bude do blízké budoucnosti obklopen zástavbou domků, bez přístupu i zvěře -snad to nebudou pouze psi a kočky obyvatel.Současný stav je dlouholetým "nepečováním" o toto pásmo ať už správcem České lesy (u soukromých lesních pozemků), Armádou ČR- nyní městem o ochranné pásmo vodního zdroje a louky-mokřad ve vlastnictví města. Do toho však opět zasahuje vlastnictví části pozemku firmy SARA (CCA 1.000 m2 s klasifikací větší části "vodní plocha". Již minulé vedení města dalo firmě CG předběžný souhlas(!) k prodeji části louky pro její zájmy - cestu. CG totiž chce i cestu přes lesní pozemek a to od roku 2001! K mému opakpovanému dotazu KDO? se ani nyní nechce nikdo přiznat. Proto jakoby najednou nové pokračování k údivu občanů i mému. Jenom pro paměť. V 80.letech výbor TJ Sokol chtěl na vlastní náklady dát vodoteče z vodních zdrojů a pro případné vody ze spádového území dát do potrubí a na plošeobnovit kdysi existující hřiště pro širokou veřejnost. Návrh byl tehdy odmítnut z důvodů "intenzivní zemědělské činnosti"! Nestalo se a přišel majetkový převrat a začaly rozhodovat po oprávněných restitucích zájmy a peníze firmy SARA, nyní i SG. Po nápravě nového vyměření hranice mezi oběma k.ú., které mi trvalo téměř 2 roky (alespoň si myslím, že stále platí a není nijak chráněno), opět sílí snahy CG o získání svého neoprávněného prospěchu na úkor města Klecan lákavými finančními kompenzacemi. Přitom chápu nové či současné potřeby města, které bez jednání s CG nemohou být řešeny. ALE MUSÍ SE JEDNAT O ROVNOCENÉ PARTNERSTVÍ A NIKOLIV O VYDÍRÁNÍ BEZ HRANIC.
N to jsem písemně upozornil i SÚ Klecany a příslušné odbory MÚ Brandýs. Zastupitelstvo města dne 20.9. 2007 k tomuto upozornění zaujalo pouze většinový názor, že v jednání s CG bude dále pokračovat. Já svůj názor neměním a konstruktivní /ne neznalé či vulgární/ názoryobčanů budu nadále podporovat. Bohužel petici neznám a při dalších jednáních by měla být plně respektována.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Adnalka - neregistrovaný - 2007-10-17 21:33:18

tahle diskuze mi nějak unikla, jsem jí nečekala mimo diskuzní forum :) tak to ted ctu jako jeden celek a nestačím zírat, co se tu během par dni udalo a vymyslelo...vida! budeme mít jezírko! a lavičky! důchodci budou moci házet ptáčkům drobečky!...teda asi jen do te doby, než je přejede nějaké vozidlo z vedlejší satelitni komunikace a nebo dokud nebude novym majitelům na slunečné stráni vadit, že jim krmení holubi kálí na předraženou střechu..to se pak složi, hodi par tisic do placu a mesto by ty lavicky mohlo zase vytrhat ne? :D no asi nic nerealneho, kdyz je realne, ze nekolikrat zavrzeny plan staci trosku podlepit penezi a najednou všechno jde.. :( A s tím, že CG by vlastne mohl oblast "zhodnotit", pochybuji, ze satelit 103 domu neco zhodnoti a asfaltka pres mokrad taky tak..mi to prijde, ze to zkousi jak pojistovna, ktera mi napsala, ze moje nabourane auto (ne moji vinou), vlastne novymi neoriginalnimi dily zhodnotila, protoze jsou nove a auto stare, a proto mi neproplati celou cenu opravy..cena nabouranych aut v bazarech je o tolik snizovana asi nepochopitelne.tak jsem se dlouho nepobavila..Jestli je níže skutečne citován volební program nynejsich zastupitelu, tak to jsem nepobrala, plni snad mín slibu nez paroubek a to je co rict :D zjistila jsem, ze mi hlavne vadi, hned po zniceni zelene, jak si je CG sam sebou jisty, ma odzkoušeno, že prachy zmůžou všechno..no co, tak jim hodime 4,5 mega, to mame na jednom baraku (dokonce už ho prodali), dalších 300-500 milionu na tom udelame tak jako tak..oni sklapnou patky a budou nam libat pr***. a bohuzel ono tomu asi tak bude :( CG si je sebou jisty vice nez je zdravo, jinak by tam tu cestu, kterou ma pripravenou prodal za tezky koruny. Co je jednou přesvědčit, že nekoupi každého? SARA cz, která je vlastně CG, jak jsem psala minule, má po Klecanech prý pozemků ještě dost, co si vymyslí příště? nebo slibuje, že z toho taky něco pokape? Páni a paní zástupitelé, vážně jste tak hloupí (ve vší slušnosti)? Vyplati se Vam patolizalstvi CG? Nebo nedejboze par korun? Jinak si nedovedu predstavit co Vás vede k tomu, že tak moc hazardujete s voličskou přízní. nebo si říkáte, že volby jsou na dlouho a ono to do te doby vyčichne? na to bych nespoléhala..

KAŽDOPÁDNĚ JE TU NA VÁS SPOUSTA OTÁZEK od většího množství voličů a NIKDO z Vás, až na jeden projev pana starosty, se neobtěžuje se jakkoliv vyjádřit během skoro 14ti dni(nepočítaje předchozí debatu, která běží od první poloviny září), proč hlasuje tak jak hlasuje a nepokouší se nás přesvědčit..nebo se minimálně neumíte pod své názory podepsat..To o Vašem zájmu vypovídá bohužel také dost..

PS: pardon za délku, ale trošku mě to nadzvedlo..

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 19:42:55

Pročetl jsem všechny dokumenty na webu, celou nástěnku, dokonce jsem projel i volední program SNK a nikde jsem nenašel nic o projektu klidová zóna,lavičky a jezírko v mokřadu. Můžete mi Vážený pisateli napsat kdy a kdo s tímto návrhem přišel?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-18 07:23:15

Vážený pisateli, nemyslím si, že podstatné je kdy a kde se poprvé tato teorie objevila. Podstatné je, jestli je dobrá a pak ji podpořit nebo špatná a pak ji zatratit. To je to důležité, co bychom si z toho měli odnést.
Ke spekulaci z jiného příspěvku, chci jen podotknout, že se nejdná o žádnou reklamní aktivitu. Je to pouze názor, i když jak je vidět zcela odlišný než některých z vás, ale s tím bohužel už nic nenadělám. Nejsme přece stádo ovcí a na jednotný názor už není ta správná doba.
Závěrem se ptám všech zainteresovaných a potažmo všech klecanských: Co vlastně chcete? Mokřad v takovém stavu, v jakém je dnes; klidovou zónu nebo něco zcela jiného? Případně jen být prostě, jen tak z principu, proti?

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-19 16:22:43

Nejsem z principu proti. Jsem proti, protože to je můj názor (a myslím, že je většinový). Naopak z Vašich slov cítím, že kdo nejde s námi (snk) jde proti nám. A my si tu demokracii od nikoho rozvracet nenecháme! Souhlasím s p. Kuchtou i se starým Zastupitelstvem, které již tuto věc jednou projednalo a zamítlo! Nové Zastupitelstvo věc naprosto odmítá vysvětlit a přitom by stačil jen příspěvěk: věc se má tak, je to výhodné, bude z toho to a to, znovu o tom jednáme protože..., ...budeme peníze investovat tam a tam... Pak je na posouzení, zda obdržená částka vykompenzuje zničení části přírody - nebude vybetonována souhlasím s panem starostou, bude zaasfaltována - to je možná ještě horší. Ctím Váš názor, z mého pohledu je naprosto zcestný a v tuto chvíli jej cítím jako populistický. Nikdo nic nenavrhl, nikde se o jezírku a lavičce nehovořilo, ale najednou s tím někdo přijde a naprosto zoufale začne napadat další projev demokracie - petici. Ta ničemu nebrání. Naopak občané Klecan dávají najevou svůj nesouhlas s prodejem byť jen části mokřadu. Nic se v ní nepíše o nesouhlasu s dalším využitím. A jestliže na zasedání Zastupitelstva zaznělo - do ničeho si kecat nenecháme, pak je to naprosto správné, jak vyjádřit nesouhlas. Petice projevuje nesouhlas s prodejemm, ne s dalším využitím. Chudáci napadení Zastupitelé mohou být klidní!. Pokud existuje plán na klidovou zónu o čemž naprosto pochybuji (sleduji veškeré zápisy i jednání Rady a Zastupitelstva a nikde se o tomto nehovořilo) ale pokud plán existuje, velmi rád se s ním seznámím. Ale pateticky psát, jak je ubíjen dobrý nápad našich radních, promiňte - útočný tón jde hlavně z Vaší strany.Trochu mi to z Vaší strany připomíná osmdesátá léta.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: mundys - 2007-10-18 13:37:24

Tato teorie není životaschopná, kdosi ji jednou nesměle navrhl na zastupitelstvu, nikomu nestála ani za reakci. Okamžitě se začalo mluvit o něčem jiném.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-18 10:07:36

A mluvíte sama za sebe, nebo za pana Němečka? Krásný projev!

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-18 11:32:11

Projev je naprosto vlastní! Nejsem žádný tiskový mluvčí. Jsem běžný občan jen s jiným názorem než je váš, tak mi ho, prosím, nechte a neustále ho nikomu nepodsouvejte!!! Můj původní dojem z této diskuze byl, že zde každý může svobodně projevit své myšlenky. Jak je vidět - mýlit se je lidské. Pokud vás můj článek pobouřil, mrzí mě to, ale takový už je život.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-18 09:02:55

Viděl-a jste film Vrtěti psem? Nastal problém, prodat kus pozemku, lid se bouří. Dejme lidu jiný problém, přestane se zajímat o prodej a bude klid... Ano nejsme stádo - vyjadřujeme svůj názor proti prodeji obecního pozemku. Pokud bychom mlčky přihlíželi, pak jsme stádo. Respektuji Váš názor na klidovou zónu a myslím, že každý, kdo má všech pět pohromadě, dojde k nározu, že to další cesta k likvidaci tohoto území.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-18 08:59:23

Vážený pane, paní.
Přírodní retenční nádrž, je místo v přírodě, které samo o sobě zadržuje nadbytečnou vodu a pohlcuje ji. Už sám nápad zde zbudovat jezírko a osadit lavička je podle mého názoru naprostá hloupost, protože to místo je plné vody - navíc je zde i zdroj pitné vody a ochranné pásmo vodního zdroje. Osazení laviček do podmáčeného terénu, zbudování jezera neodvratně zničí tento krásný kout. Já jsem naprosto proti jukémukoli zásahu. Natož, aby zde vedla silnice. Jestli máte jen trochu rozumu, nebudete šířit tyto zmatené úvahy. Po Klecanech je několik míst tzv. klidových, která jsou v naprosto špatném stavu. Neměla by se pozornost našich Zastupitelů obrátit tímto směrem a ponechat mokřad v tom stavu v jakm je? Vždyť je to skoro zázrak, že dosud nebyl poničen žádným pseudozásahem - a k tomu počítám i možné využití jako klidová zóna. Ono až se z pole CG po asfaltu přižene první přívalový déšt, budou si moci zastupitelé zbudovat zde i plavecký stadion. To je přece také úžasný nápad. Nejlepší půda v zemi padá pod divné satelitní stavby. A hle osvícený pisatel spolu s vedením města tomu budou pomáhat a NIČIT - jinak se to nazvat nedá, poslední kus přírody! Moje otázka spíše zní PROČ SE NEUSTÁLE TLAČÍ PRODEJ, KTERÝ BYL JIŽ ZAMÍTNUT? CO Z TOHO MĚSTO BUDE MÍT? PROČ VYCHÁZÍME VSTŘÍC FIRMĚ, KTERÁ STAVÍ NA POZEMKU SOUSEDNÍ OBCE, PROČ ZA KAŽDOU CENU CHCEME SILNICI ZE SATELITU PŘES NAŠE ÚZEMÍ? Věřte, že pokud by tam bylo pole, nějaký špinavý úvoz, tak je mi to jedno. V tomto případě to však je nevratný zásah a ZNIČENÍ této lokality! A závěrem co chci? Mám -li si vybrat mezi satelitem a afaltovou silnicí, mokřadem v tomto stavu a pochybným nápadem klidové zóny (o kterém jsem do této chvíle nikde nic neslyšel a nikdo o něm nikdy nejednal) pak volím naprosto jasně MOKŘAD! A páni Zastupitelé by se měli minimálně ohlížet na hlasy lidí, kteří je volili. Ono to stejně vyjde najevo, proč pánové na radnici tak vehementně chtějí silnici pro CG!

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 11:22:40

Zajímavé - pan starosta tu vidí směťák, ale nechce ho zabetonovat a nějaký další zastupitel, kterému jsme dali důvěru, tu chce vybudovat klidovou zónu a je mu líto, že mu v tom petice brání. No řekněte, není to divný?

Odpovědět

Z VOLEBNÍHO PROGRAMU SNK

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 09:57:10

Dáte-li nám vaši důvěru, chceme významně rozšířit informovanost občanů a jejich zapojení do řízení města, najít způsob jak výrazně zvýšit klid a bezpečnost, rozšířit sociální služby, pomoci získat Základní škole zpět důvěru žáků a rodičů, nabídnout mládeži nové možnosti pro trávení volného času, pokusit se zajistit více zdrojů k financování rozvoje infrastruktury města a v neposlední řadě pojmenovat a začít postupně řešit všechny problémy životního prostředí, vzhledu a údržby města.

• určit základní problémy města v oblasti životní prostředí a začít řešit problémové situace jako je svod dešťových vod, odpadové hospodářství, plánovitá péče o městskou zeleň


... A SKUTEK UTEK. Když ptáčka lapali, pěkně nám zpívali...

Odpovědět

re: Z VOLEBNÍHO PROGRAMU SNK

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 23:14:11

V tom bude ten problém, že jsou skoro všichni "nezávislí". Nemusí se zodpovídat stranickým kolegům, že by jejich strana ztratila preference,nic je ani symbolicky nedrží, jen jejich vlastní svědomí. To bude pro někoho dost široký pojem. Tak jsme se poučili. Draze.

Odpovědět

re: re: Z VOLEBNÍHO PROGRAMU SNK

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-19 14:17:09

Tak tady je máte.A moje dotazy na vedení MěÚ?:
- Hromadu hlíny jsem k pozemku Sch. navezla já...(místostarosta Němeček)
- Byla jsem označena za udavače, neboť jsem veřejně a nahlas poukázala na protiprávní jednání... (zastupitel Kříž)
- po chodníku s říčními valouny nemá nikdo co chodit... (zastupitelka Brožová)
- není mi nic do toho, jak MěÚ nakládá s městským majetkem...(místostarosta Němeček)
- Mám jít - cituji - "do prdele"...(zastupitelka Brožová)
Cokoli bylo řečeno z mojí strany, bylo okamžitě otočeno proti mně, na moje otázky se řeč okamžitě stáčela úplně jinam, takže jediné, co mám, je slib p. starosty, že hlína bude odvezena do konce října.(Je to záležitost nejspíš natolik závažná, že zřejmě potřebuje další čas...).
Pokud se někdo domnívá, že bazíruji na "blbostech", pak právě na tom, jak se k nim MěÚ postavil, lze snadno demonstrovat, jak se postaví k věcem daleko závažnějším, viz. otázka mokřadu. MěÚ bude odpovídat a reagovat pouze tak, jak se mu hodí a co se názorů lidí týče, bylo by prý lepší jim nic neříkat (zastupitel Kříž)

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 09:50:05

Že by reklamní aktivita? To si pánové z úřadu zaplatili, nebo mají tak uvědomnělé voliče? Podle slohu to nepsal ani pan Němeček, ani Kurhajec a myslím, že ten člověk ani není z Klecan. Jinak by do těch míst zašel a zjistil, že dělat jezírko a lavičky je naprostý nesmysl. Tím se tato část Klecan zcela zničí! Proboha myslete hlavou!

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 09:47:05

A nejveselejší na tom všem je, že odpovědní lidé mlčí a mlží. Jediný, kdo něco napíše, je pan starosta. Pan Němeček, nic a páni zastupitelé? Kříž - ten si do toho kecat nenechá, Medek, který v minulém Zastupitelstvu byl zásadně proti se najednou obrátil o 180, Lemon - ten by k tomu měl jistě co říci... pánové styďte se! Není to o ukřičených lidech. Je to jasný problém, kdy Zastupitelstvo evidentně jde proti voličům. Již několikrát zde padlo - prosím vysvětlete nám Vaše počínání. A HRAD MLČÍ... ať se v podhradí vykřičí. Vždyť všichni mají děti a třeba jim zrovna přijde vhod nějaká ta sleva na nový domek CG.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-19 07:03:49

NO ono je možná lepší, že odpovídá jen pan starosta,alespoň se nemusí za ně omlouvat jako po jednání zastupitelstva ze dne 20.9.07
Ale alespoň jsme se dozvěděli,jak to s občany vlastně myslí.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 10:27:15

Pan Kříž nám nemůže odpovědět, ani kdyby chtěl. Ná nás přítomné na veřejném zasedání totiž emotivně vykřičel, že je mu z těch příspěvků v diskusi "na zvracení". Tak to po něm přece opravdu nemůžete chtít, aby se tím vážně zabýval, ještě by mohl přijít k úhoně.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-22 08:45:57

Asi je zvyklý na jinou stravu

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-19 11:15:21

Pan Kříž ať, raději nic neříká,neboť by nás mohl svým výrokem opět velice ale velice překvapit.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 09:34:43

Jasně kluci nenechte si do toho kecat, CG vám dá peníze, lepší vrabec v hrsti, než slavík na střeše, jednou jste u vesla tak pádlujte, mokřad - chuj s ním.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 09:13:25

Vážení zastupitelé, neházejte perly sviním! Podle toho, co tady někteří dokáží ze sebe vyprodukovat, si to stejně nezaslouží!!! Zeptat se mohl každý, jen málokoho to ale asi napadlo.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 15:56:57

Takhle bys neměl psát, občane! Aby se náhodou z toho nechtělo panu zastupiteli Křížovi blejt.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: jája - neregistrovaný - 2007-10-16 23:54:27

2007-10-16 10.57.17..až se tam postaví ty baráky a hlavně všude samá asfaltka tak přivalové deště které příjdou tak už se voda nebude mít kam vsakovat a jezírko to nezastaví a bude to ještě horší ty hnupe.starosto neblazni a zachovej mokřad ty jsi z klecánek tam máš ještě les a nám tu nenecháš ani ten remízek.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-16 19:31:27

Jen se vykřič a adrenalin ať běhá v tvém krevní řečišti Klecanský občane, stejně ti to bude houby platné, jak řekl velký zastupitel - rozhodnem to i bez nich- Hovg

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Rejpal - neregistrovaný - 2007-10-16 17:47:29

Po přečtení reakce 2007-10-16 10:57:17 se asi rozpláču. Jediný kdo chce zničit mokřad jsou naši Zastupitelé. Plán jezírka se objevil najednou, aby se občanům zavřela huba? Napadá mě, kde je najednou plánovaný a několikrát odmítnutý prodej části pozemku? Nebo si páni na radnici myslí, kus prodáme a hubu jim zavřeme jezírkem a lavičkou. Začíná mi to celé smrdět ještě víc, než předtím. Když chtěl bolševik klid, pustil do obchodů banány, když chtějí mít klid (a čisté svědomí) naši radní, šup, už tu je plán parku. A kdy že se prezentoval? Není to celé spíchnuté narychlo? Petice protestuje proti prodeji, nic a nikoho neomezuje, nic nikomu nezakazuje.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-16 10:57:17

Klecanský mokřad. Dvě slova skloňovaná v poslední době snad ve všech pádech. Zatímco donedávna ještě mnozí ani nevěděli, co to je a kde se to nachází, dnes živě diskutují, aby tento kousek panenské přírody zůstal zachován. Dokonce vznikla i petice. A právě ta se stala paradoxně brzdou jednomu velmi dobrému nápadu, kterému ovšem nikdo nepopřál sluchu. Tento nápad se zrodil právě v hlavách našich zastupitelů, kterým někteří nemohou ani přijít na jméno natož, aby si poslechli jak a co si vlastně myslí. Proto ve chvíli, kdy město začali obcházet pisatelé petice (které ne každý zná) a shánět podpisy, přišlo mi jako nejlepší řešení, zeptat se tam, kde by o tom měli vědět nejvíc. Na Městském úřadu. Při volbách jsme dali těmto lidem důvěru a proto proč se nezeptat a proč jim nevěřit? V podstatě jde o to, udělat z mokřadu jakousi klidovou zónu. V praxi to znamená malé jezírko, které by zde neplnilo jen funkci estetickou, ale i ryze praktickou. V období dešťů by zadržovalo vodu, která by mohla ohrozit domky na druhé straně silnice. Dále by zde byly lavičky lákající k odpočinku a cestičky pro pěší. No jen řekněte nezní to jako rajská hudba? Je zde však jeden háček. Petice! Zde se mluví o zachování mokřadu jako takového, bez zásahu člověka.
Takže pokud si to všechno shrneme vyjde nám, že budeme mít mokřad, kterého si dalších mnoho let nikdo ani vevšimne, tak jako tomu bylo dosud a na myšlenku relaxace v přírodě můžeme zapomenout. Platí i zde heslo "Nevědomost hříchu nečiní"? Nebo by bylo lepší "Dvakrát měř, jednou řež"?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 09:51:37

Mokřad není žádné TO vážený angažovaný. Je to kus krásné přírody a je tu mnohem déle než ty! Je škoda, že se jej snaží celkem bezostyšně zničit parta lidí, která před rokem křičela o novém přístupu k voličům...

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 09:49:54

Že by reklamní aktivita? To si pánové z úřadu zaplatili, nebo mají tak uvědomnělé voliče? Podle slohu to nepsal ani pan Němeček, ani Kurhajec a myslím, že ten člověk ani není z Klecan. Jinak by do těch míst zašel a zjistil, že dělat jezírko a lavičky je naprostý nesmysl. Tím se tato část Klecan zcela zničí! Proboha myslete hlavou!

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík,Na Skalkách 273 - neregistrovaný - 2007-10-16 20:39:07

Dobrý den.Nerad dlouze diskutuji s někým kdo nezná své vlastní jméno.Tady se zdá že se pisatel pokusil alespoň něco si zjistit.Takže pár vět.Petice žádá jediné:Zachování mokřadu tak jak je,bez jakéhokoli zásahu.Takže pokud brzda,tedy počátku jeho konce.Tento nápad laviček apod. se zrodil v hlavách našich zastupitelů jako reakce na odmítání a má občana tak trochu ohloupit.
Jestli zrovna já nemohu některým zastupitelům přijít na jméno,mám pro to své důvody které jsem tu už osvětlil dříve a mohu o nich s kýmkoli diskutovat.Mokřad s tím ale nemá nic společného.Snad jen že nemají mou důvěru a těžko ji už získají.Příklad klidové zóny může každý klecanský občan vidět uprostřed klecanského háje.Možná by se dalo říci zóna hřbitovního klidu.
Pokud jde o to kdo koho zná.Minimálně polovina tázaných ví s kým mluví.Jméno autora petice si může každý přečíst a také je k tomu vyzýván.Takže i lidé kteří nás neznají osobně vědí o co jde.
A další-promiňte že to tak říkám ale jsou to hlouposti a jestli jim věříte je to váš problém.Betonové ani zlaté jezírko vodu nezastaví.Buďto to bude jezírko,pak v něm bude voda a další samozřejmě poteče přes.Ale spíše to bude doslova retenční nádrž.Řešení je v úpravě potoka/ koryta/ a odvedení přebytečné vody do struh a dál do řeky.A jestli vy chodíte kolem přírody bez povšimnutí potom chápu že by jste vše vybetonoval.Naštěstí těch druhých je víc.A přesně souhlasím s tím řezáním.Uříznutou větev už ke stromu nevrátíte.Hezký den.S

PS.Uvědomte si ale to hlavní o co jde.Hlas z radnice zní:Ty prahy prostě chceme!!!!!

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-16 18:20:59

A pročpak se nedokážete nepodepsat...?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-16 17:50:04

To je zajímavé, do této chvíle, nás nikdo o tak "ušlechtilém" nápadu neinformoval. Ani v žádných zápisech se o tom nemluví. Nechtělo by to nějaké stanovisko? Pane Němečku a Kurhajče? PROČ CHCETE PRODEJ A NAJEDNOU JEZÍRKO? Zdá se mi, že prodej je v zájmu velké osmičky, která se nás přece na nic ptát nemusí!

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-16 17:44:42

Gratuluju vřele k té víře v naše milé zastupitelstvo. CG už se jistě těší na rybníček.Nepochybně se tak zvýší žádaný komfort pro nové obyvatelstvo zdibského satelitu.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-16 16:50:35

MRZÍ MĚ JEDNA VĚC, tomu krásnému nápadu, který se zrodil v hlavách zastupitelů, právě zastupitelé nedopřáli sluchu. A teď to budou házet na občany, kteří chtějí zeleň? Když má ta petice takovou sílu, že dokáže být "brzdou klidové zóny", jestlipak taky dokáže být brzdou pro veřejnou komunikaci? Leda, že by v hlavách zastupitelů vznikl nápad, jak se chovat, aby jim občané mohli důvěřovat.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-16 14:50:53

Souhlasím s tím. že je možné udělat klidovou zónu i v mokřadu, že by se tam dalo chodit a pobýt. Proč by tomu měla bránit petice?? Klidová zóna mokřad v podstatě nenaruší, i teď jsou tam cestičky, kudy se dá procházet. I ted jsou tam mokřiny. I ten plánovaný rybníček by měl zachovat jakéhi prostory kolem na vodu, která tam určitě nateče.Ale silnice z toho klidovou zónu nenadělá. Petice chce zachovat oblast kolem mokřadu pro Klecany jako zeleň, ne, aby tudy vedla zpevněná asfaltka. Až se to podaří, jak vidím, tak i s Vaší pomocí, tak se dobrá věc zadaří. V tom případě Vám ze zastupitelstva, kteří myslíte na zeleň i na občany, fandím, a těším se, že znovu budete z mnoha rozumných důvodů hlasovat proti prodeji CG - t.j. proti silnici.O tuto oblast, z které už si kdosi dělá smeťák, by mohl být ten rybníček větší. Pořád lepší než auta .

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: tb - neregistrovaný - 2007-10-17 07:07:18

Rybníček,jezírko,lavičky,chodníček,klidová zóna...jistě ale když už tak na další účet CG,nebo že by se tam něco budovalo z těch peněz z pozemku pro silnici :-)...???

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-10-15 10:18:35

Při obcházení Klecaňáků s peticí strávíme dost času povídáním.Nejen o petici.Takže dost poznáváme smýšlení lidí.Myslím že každý má své starosti ale když se zeptáte přímo tak zeleň je na prvním místě.Ovšem každý druhý při podpisování prohlásí že to stejně k ničemu nebude.Není to zrovna projev důvěry v zastupitelstvo a vůbec v tenhle stát.Pár lidí se mě zeptalo jestli tam vůbec někdo chodí ,jaké vzácné druhy tam žijí,čím je území vzácné,co na to životní prostředí?Má odpověď je asi taková:Podle mě je to "jen" příroda,zeleň a ta k nám patří.Abychom mohli otevřít okno a vpustit trochu čistého vzduchu do bytu.Nemusím chodit do mokřiny abych věděl že ji potřebuji.Nemusím chodit do lesa.Stačí se na něj podívat z okna a dýchat jeho vzduch.A docházím k názoru že se spojím třeba s čertem kvůli jedinému stromu.
A ještě něco.Ta část o které se mluví je již delší dobu zavážena ruzným odpadem.Směrem od Přemyšlení.Možná je to záměr.Předehra k nynější situaci.Že by zastupitelé,jezdíc kolem neviděli a neslyšeli?Správné by bylo tu část naopak uvést do původního stavu a celý mokřad si hýčkat.Jednou bychom na něj mohli být hrdi že jsme ho ubránili.Hezký den.S

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-15 17:19:21

Musím s příspěvkem pana Slavíka vyjádřit souhlas. A jen tak na okraj: však se taky pan starosta na schůzi vyjádřil v tom smyslu, že je to jakýsi směťák, a kdo tam vůbec chodí. Asi se to opravdu hodí, nechat část této lokality zpustnout a pak nám vysvětlit, že nám to Central Group tou silnicí vlastně zkultivuje.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-17 11:21:19

Zajímavé - pan starosta tu vidí směťák, ale nechce ho zabetonovat a nějaký další zastupitel tu chce vybudovat klidovou zónu a je mu líto, že mu v tom petice brání. No řekněte, není to divný?

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-16 06:41:51

Je to jakýsi smeťát a kdo tam vůbec chodí?
Tento výrok může splodit člověk,který tam skutečně ještě nebyl a nebo člověk,který nemá
vstah ani k fauně ani k flóře.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-13 17:13:15

Včera jste vyvěsili, že se vlastně ještě ani zastupitelé nemohli seznámit s územím, které má být předmětem prodeje a s trasou, jelikož se CG neobtěžovalo podle dohody to vykolíkovat. Takže obec se o to začala zajímat až na základě protestů občanů. Už je to vykolíkované? 8.10. to ještě nebylo. Jen, že bychom se také rádi seznámili Zeleň je přece jenom zeleň.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-13 17:25:07

Mám dotaz. Proč má na našem pozemku kolíkovat cizí firma? To už je tak jisté, že to dostane Že by to CG dělal z lásky k přírodě? To se mi moc nezdá. Nebo je to takové: pojďte se podívat, vždyť se zase nic tak hrozného neděje?
Mimochodem, od příštího roku by stejně naše malá obec (pardon, město), měla hospodařit zhruba s dvojnásobkem financí. Rozhodně to bude daleko víc peněz na osobu, než kdykoliv v minulosti.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Rejpal - neregistrovaný - 2007-10-12 15:31:13

Dobrý den pane starosto.
Chěl bych se zeptat, proč se znovu jedná o prodeji, když se již jednou tato možnost zamítla? Dokonce staré Zasupitelstvo ji neschvalilo a před několika měsíci - viz zápisy na tom to webu, opět padlo zamítavé stanovisko. Není toto ten moment, který by chtěl vysvětlit? Proč Vy a pan Němeček tlačíte na prodej? Domy jsou v katastru jiné obce! Máte v rukou petici, kde se veřejnost - která Vás i vaše spoluhráče na úřadu volila, vyjadřuje proti prodeji. Jak dokážete těmto křiklounům vysvětlit postoj města? Je v tom opravdu jen pár milionů? Co z toho město bude mít, kromě zničení přírodní retenční nádrže?

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: jája - neregistrovaný - 2007-10-12 00:27:31

každý si můžete psát co chcete tam je to všechno už dávno domluvené a odklepnuté a my koho to zajímá na ty se stejně bude kašlat protože oni už to nezastaví když už to mají rozjeté a prostě budou stavět všude kde budou oni chtít ale sámo za tichého souhlasu našeho uřadu.čest

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-16 20:55:56

A co Ty jsi zač, že jenom provokuješ, Jájo!


Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Nechbet - neregistrovaný - 2007-10-09 13:40:35

Občané Klecan, podívejte se na všechny fotky, které zde jsou prezentovány (viz. nahoře "klikněte zde")a prosím, zamyslete se, jestli skutečně musíme nechat tento krásný kousek přírody barbarsky zničit - pro peníze.Až k Vám přijdeme s peticí za jeho zachování, připojte, prosím,také svůj podpis.
Petra Slavíková

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-09 10:40:32

Vážení občané,
pochopte to - je to kolečko kolem studny, zastupitelstvo to schválí, jen si zařvete, máme demokracii, CG nám pustí chlup a mi si z něj ušijeme kabát, nebo ostudu, mokřad vzal čert, stejně nyní zajímá jenom křiklouny dříve po něm nikdo ani neštěk, nyní slouží k zviditelnění určitých lidí viď víno žroute.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-10 06:48:28

Velice se mýlíš,někteří lidé mají přírodě lepší vstah než k penězům.A tak bojují za přírodu.Je jedno jestli je to Slavík nebo Kos,ti lidé v sobě tu hodnotu mají a to je šlechtí.Zajisté nejde o nějaké zviditelňování.(není to tak vysoká politika)

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Slavík - neregistrovaný - 2007-10-12 14:51:45

Díky za vysoké bodové hodnocení.Je to ale jen pud sebezáchovy.Pro mě,moje děti,jejich děti a jejich děti a j...... a možná i vaše i pana starosty.Prachy jsou příjemné ale když narušují mozkovou činnost,bývá to katastrofa.A to se právě děje.S

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-09 14:56:34

Tak to není pravda, Ti podle Tebe křiklouni, tady poblíž bydlí a chodívají tam, a ne že ne.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-09 19:59:00

No dobře, bydlíš a chodíš tam, stejně s tím nic neuděláš.

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-09 20:31:30

Právě v tom je ten problém, že je rozhodnuto před rozhodnutím. S tím nic nenadělám,ale nevidím důvod, proč by se mi to mělo líbit,
když se mi to ale vůbec nelíbí.
Nevím, kde bydlíš, ale dejme tomu, že ti pro pár korun třeba udělají místní dopravní tepnu kolem tvého plotu, a nebude se ti to líbit. A protože o tvé adrese předtím nikdo nevěděl, tak ti tady budeme chytře psát, že teď křičíš, ale předtím po tvé adrese nikdo ani neštěk. Dokud je všechno O.K., tak není důvod štěkat. Nepleť si ostatní lidi s někým, s kým máš zřejmě jakési problémy o zviditelnění.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-08 23:10:36

Ještě to zastupitelstvo neschválilo, a už se vyměřuje, a sonduje, provizorně ...

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Ivo Kurhajec - 2007-10-08 17:04:00

Nikdo nechce betonovat a ničit Klecany,komunikace by měla být dnešním dnem provizorně vyměřena,zastupitelé měli na místě v sobotu schůzku a po dohledání všech podkladů a vyjadřovaček ze strany města bude po pracovní schůzce zastupitelů veřejné zasedání k danému tématu a případné stavby v této lokalitě.Obdržel jsem podpisovou petici a byl jsem pověřen jednáním a přípravou podkladů.Budu Vás o všech věcech aktuálně informovat.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-13 14:08:23

když to nechcete, tak proč to děláte???

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Rejpal - neregistrovaný - 2007-10-12 08:36:31

A taky PROČ se to znovu projednává, když už to bylo jednou odmítnuto...

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-13 17:06:01

více než jednou zamítnuto

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-10 10:58:12

A taky jste dosud v té hezké odpovědi neodpověděl, KOMU se tím zajistí přístup k pozemkům, na kterých se potom bude moct stavět.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-15 22:49:00

to se nikdo nedoví, ty můj kvítku medový

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Rejpal - neregistrovaný - 2007-10-09 08:10:42

To je velmi hezká odpověď, ALE zatím jste nikomu neřekl, PROČ se znovu jedná o prodeji, když byl již dvakrát zamítnut? Vše to nasvědčuje na nějaké neetické chování navrhovatelů. Ohánět se Zastupitelstvem, ve kterém máte naprostou většinu, to je spíše sranda, že? Stále nechápu jedno: staré Zastupitelstvo (ve kterém jste také seděl) to smetlo ze stolu a najednou se kolíkuje, jedná o velmi výhodné částce za prodej... trochu nám tu něco smrdí, pane starosto a místostarosto.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-08 06:53:11

Po shlédnutí fotografií,mě nenapadá jiná myšlenka,než ta,že takovouto přírodu může zničit jen Barbar.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Lookash - neregistrovaný - 2007-10-05 22:04:34

Velmi by mne zajímalo, zda se někdo také zabýval myšlenkou, zda samotná výstavba domů v této lokalitě nějak neovlivní klecanský mokřad, zda nedojde díky okolní zástavbě k vysoušení mokřadu a jeho znehodnocení. Možná že není tou správnou otázkou zda prodat či směnit mokřad ve prospěch CG. Možná jsme se měli předtím ptát jako učastníci stavebního řízení, co udělá výstavba se samotným mokřadem?

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: tb - neregistrovaný - 2007-10-07 23:20:22

jsem laik,ale je jasné,že ta výstavba ten mokřad ovlivní ať již se silnicí přes jeho cíp, nebo bez ní.Taky by mě zajímalo kam chtějí inženýři z CG hnát všechnu tu vodu co se přirozeně nevsákne do polí (a mokřadu).Ze zabetonovaných ploch a ploch střech všech 103domů to bude pěknej potůček směrem asi do Klecánek...Taky se domnívám,že domy těsně sousedící s vysokými stromy na okraji mokřadu budou díky jejich výšce v pozdním odpoledni kdy dorazíte z roboty bez sluníčka,no a kupte si barák za 9mega který inzerují jako lokalita "slunečná stráň" kam vám při podvečerní grilovačce bude z mokřadu létat "hmyzí havěť" a ani slunce vás nezahřeje..., jedině snad že by se ty stromy pokácely a :-( ...

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-08 11:22:18

Pokud by nám poškodili pozemek - zeleň - nedostatečným odvodněním zastavěných pozemků, tak to je už zásah do vlastnických práv poškozeného, t.j. města Klecany. Dokud nebude jejich ani kousek z tohoto pozemku, tak to prokazatelně znehodnocuje CG. Když mu ale kus město prodá a on si tam svede povrchovou vodu, tak nám ten mokřad znehodnotí a bude tvrdit, že by to bylo tak jako tak, a kdo mu co dokáže.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-05 15:44:32

Naivní, když si mohu myslet, že prodej je předmětem schvalování. Proč by potom měl investor až k hranici pozemku vše připraveno na silnici? Kdyby si CG nebyl jistý, že ten pozemek získá, tu plochu by prodal, je to docela slušný počet m2.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-05 12:05:02

S jakým výrokem je nesouhlas, že se prodává zeleň, že se nemá prodávat zeleň, nebo že ...

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-05 11:27:17

Zásadní, ale zásadní nesouhlas s níže uvedeným výrokem.
Pořád si ,ale myslím,že směna pozenků za 2.738.000,-Kč a 2.000.000,- Kč za uvolnění cesty ze zástavby je pro Klecany výhodná vzhledem k lokalitě o jakou se jedná.
(mimichodem bod 2)Vám určitě objasní pan Kříž.)

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Klecanyký Pepík - neregistrovaný - 2007-10-05 14:01:44

ŽÁDNÉ PENÍZE NEVYVÁŽÍ ZNIČENÍ PŘÍRODY... MYSLÍM, ŽE MĚSTO NA TOM NENÍ TAK ŠPATNĚ, ABY MUSELO ZA KAŽDOU CENU PRODAT TENTO POZEMEK. Navíc komunikace může vést jinudy. Aby měl občan jiné vesnice komfortní výjezd od domu, tak si necháme zničit nádherný kout?

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: Nechbet - neregistrovaný - 2007-10-06 17:47:49

Naprosto s tebou souhlasím.¨Trocha hrdosti by pánům radním neškodila, aby si kdejakej vykuk nemohl myslet, že stačí zašustit prachama a všechno se dá koupit.

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-05 11:40:55

Kdesi tady byl dotaz, čí jsou pozemky na jižním svahu Klecan, ke kterým touto směnou majitel k nim získá přístup. Kdo je ten majitel?

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-08 11:57:46

Nějaké jižní pozemky v Klecanech, ke kterým teď údajně není přístup, získají výměnou pozemek, přes který se k nim dostanou a bude se tam moct stavět. Takový argument byl na schůzi. Kde, jaké pozemky a čí? Získá tím obec? Získá tolik, aby si nechala znehodnotit tu trošku zeleně, kterou na té straně Klecan ještě má?
A POZEMEK JE MIMO SCHVÁLENÉ VYMEZENÉ ÚZEMÍ, KE KTERÉMU SE VYJADŘOVAL ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ. To bude zase výjimka? Kdo na OŽP to schválí a proč?

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-08 11:59:55

Upřesňuji - pozemek u mokřadu je mimo schválené vymezené území.
Dále : pokud s pozemkem nesousedíte, tak jste neměli vůbec oficiální právo se vyjádřit.
Ale je to zeleň a k té by měli mít občané právo se vyjádřit.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-05 09:51:20

1)Tento postup prodeje pozemků se vztahuje i na zeleň?
2) Proč by po tom nemělo občanům nic být?

3) To mají jenom sledovat, jak jim to ZMě odhlasuje?

4) Tak proto jsme Vás nevolili

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-05 09:28:34

KDOPAK NÁM NECHÁ ZABETONOVAT KLECANY?Kdopak nám zničí veškerou zeleň,kdopat vyžene všechnu zvěř?Kdysi se jezdilo za přírodou do
Klecan, za pár let budeme jezdit z Klecan tam,
kde preferují hodnotu životního prostředí a
znají pmíjivou hodnotu finančních zisků.

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: Zdenek Šebek - neregistrovaný - 2007-10-03 21:41:25

Přítomní občané se domnívali, že dojde k hlasování o prodeji části poz. 216/2 na základě ne zcela dobrého zápisu ze zasedání Rady. O tento pozemek projevila před časem zájem společnost SARA, s.r.o. (odkoupila prakticky všechny pozemky pana Beniese). Bývalé Zastupitelstvo města po zvážení všech okolností veškeré jednání s touto firmou o pozemcích zamítlo 10.11.2005 pod bodem usnesení III/1b.
Dne 21.6.2007 projednávalo zastupitelstvo pod bodem 5.programu: Central group – napojení na komunikace. Jednalo se o stejné pozemky, které firma od společnosti SARA odkoupila.
V usnesení k tomuto bodu bylo vedení města uloženo pokračovat v jednání s firmou Central group a obecním úřadem Zdiby o způsobu realizace výstavby vilové čtvrti. Pro hlasovalo 9 zastupitelů, 3 byli proti a jeden se zdržel. (Každé usnesení musí být schváleno min. 8 hlasy.)
Jak z diskuze na posledním zasedání vyplynulo, jednání se omezilo pouze na výměnu pozemku u „mokřadu“.
Zákon o obcích (č.128/2000 Sb.) v § 39 odst. (1) praví: Záměr obce prodat, směnit nebo darovat nemovitý majetek, pronajmout jej nebo poskytnout jako výpůjčku obec zveřejní po dobu nejméně 15 dnů před rozhodnutím v příslušném orgánu obce vyvěšením na úřední desce obecního úřadu, aby se k němu mohli zájemci vyjádřit a předložit své nabídky. Záměr může obec též zveřejnit způsobem v místě obvyklým. Pokud obec záměr nezveřejní, je právní úkon od počátku neplatný. Nemovitost se v záměru označí údaji podle zvláštního zákona (§5 zákona č. 344/1992 Sb.) platného ke dni zveřejnění záměru.
Z celého dlouhého povídání je jasné: záměr musí být zveřejněn, musí být zařazen na program zasedání Zastupitelstva města k diskuzi a event. schválení, nebo zamítnutí. Současné rozložení hlasů v zastupitelstvu je jasné – koalice disponuje potřebnými 8 hlasy, které jsou nutné pro schválení. Protože nejméně dva členové současného zastupitelstva, kteří dříve z rozumných důvodů hlasovali proti záměru výše uvedený pozemek prodat jsou nyní pro a na základě ne zrovna šťastného diskusního příspěvku radního Kříže k této tematice, lze usoudit, jak asi hlasování dopadne.
Zúčastněte se zasedání Zastupitelstva, až bude tato záležitost projednávána.
Zdenek Šebek, člen ZMě

Odpovědět

Mokřad - aktuální téma

Vložil: tb - neregistrovaný - 2007-10-03 21:32:44

3xbravo, diskuze na toto téma měla být již daleko dříve než došlo k zapsání nešťastného bodu č.4 ze zas.rady města 17.9. a následnému zas.zast.20.9. kde se zjistilo,že bod "výměny" vlastně není ani na pořadu,nicméně přesto se jeden z radních stihl vyjádřit ve smyslu "do toho nikomu nic není o čem hlasujeme a nic vám řikat nemusíme"(jestli jsem to popletl ať mě někdo prosím opraví).Díky ahoj(že jsem radši nevolil "Mažňáka")

Odpovědět

re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: lk - neregistrovaný - 2007-10-04 06:43:51

Ano, k diskusi mělo dojít dřív. Ale ještě na zasedání městské rady před prázdninami to bylo vráceno s tím, že současné vedené nevědělo, že to minulé vedení zásadně odmítlo prodat a vůbec o prodeji jednat.Jako občan naivně očekávám, že se to konečně uzavře v původním smyslu, a ne, že najednou i původní představitelé, kteří byli rozumně proti, jsou najednou pro. Na zastupitelstvu bylo zástupci CG vytýkáno, že navzdory zamítavému stanovisku Klecan, trvá na svém a vůbec tomu své plány nepřizpůsobuje. CG vůbec nepovažuje obec Klecany za rovnocenného partnera, občané přítomní na schůzích předpokládali, že se Klecany budou chovat rovnocenně.

Odpovědět

re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: lk - neregistrovaný - 2007-10-04 06:58:35

Navíc jde ještě o jednu věc, že obyvatelé tohoto satelitu silnici k výjezdu mají. Obdobné satelity o více než 100 domech na jihu od Prahy, kousek od Jirčan, mají také pouze jeden výjezd. CG jen chce "větší komfort, údajně aby nemuseli u výjezdu čekat na jedné silnici". Tak snad, aby jim tam obec naistalovala změnu přednosti v jízdě, dotáhněme to do konce, pánové!

Odpovědět

re: re: re: Mokřad - aktuální téma

Vložil: - neregistrovaný - 2007-10-05 11:43:23

Tak ta přednost v jízdě pro obyvatele satelitu, to je dobrý nápad. Mohlo by se to projednat s CG, ať se mu to líp prodává. Že by na té silnici u Klecan nemuseli čekat, až projedou "socky" autobusem.


Přihlášení do systému
Uživatelské jméno:

Heslo:

  Registrovat


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky o dění ve městě Klecany a okolí, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.