Mapa stránek pro turisty napište nám nové fórum Z úřední desky Bazar
nakupte si u nás
Úvodní stránka
Klecanský zpravodaj ~ Klecanský zpravodaj 11/2007 pokracovani

Kontaktní informace
Městský úřad Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany

tel.: 284 890 064
fax: 284 890 000

Fakturační adresa
Město Klecany
Do Klecánek 52
250 67 Klecany.
IČ: 00240290

Úřední hodiny:
Městský úřad
pondělí, středa
07.00 - 18.00

Stavební úřad
pondělí, středa
08.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

Matriční úřad , Pokladna
pondělí 07.30 - 11.15 a 11.45 - 18.00 středa 07.00 - 11.15 a 11.45 - 18.00

e-mail: webmaster@klecany.cz

Klecanský zpravodaj 11/2007 pokracovani

SOKOL Klecany

Tělocvičná jednota Sokol Klecany byla založena r. 1907. Podnět dal V. všesokolský slet a cvičilo se v hostinci Rychta. Po I. světové válce se tělovýchovná činnost dále rozvíjí.

TJ Sokol pro svoji činnost kupuje na návsi hostinec Na Kovárně, který upravuje na sokolovnu. Zapojeny byly všechny složky všestrannosti. Žactvo, dorost, dospělí. Dále kolektivní sporty jako házená, volejbal i gymnastika. Vykazovala se i kulturní činnost - divadlo a vystupování při různých výročí a besídkách.

V roce 1948 Sokol zaniká, bohužel se nedochovaly žádné kroniky ani dokumenty. Na jaře 1989 byla budova obcí prodána ke zbourání. Sokol byl obnoven 7. 10. 1991 pod reg. č. 32090314 s počtem 14 členů. Nebylo kde cvičit, a tak nám obec umožnila cvičit ve školní tělocvičně. Cvičit začaly děti a ženy (mladší žákyně, mladší žáci, starší ženy). Časem se přidalo 6 mužů (basketbal). Dnes má jednota 45 členů. V dnešní době cvičí ženy seniorky a podařilo se získat 2 cvičitelky pro mladší žákyně. Pro žáky se nedaří získat cvičitele. V teplých měsících, kdy je v tělocvičně dusno, ženy chodí na kratší výlety po okolí.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaSokol Klecany, starosta Jiřina Srbová

100. výročí Sokola Klecany - tělocvičné jednoty

Volejbal příchozích:

Benák Jarda, Stanislav Michal, Rudolf Jan, Vojtěchovská Ivana, Vojtěchovský Lukáš, Franková Jarmila, Frank Daniel, Kurhajcová Pavla, Kurhajec Ivo jr., Kurhajec Ivo st.

5-ti členný0 : 2
(22 : 25, 21 : 25)Jarda B.
 Ivana V.
Ivo K.
 Jarka F.
Pavla K.
 Daniel F.
Jan R.
 Pepino I.K.j.
Míša St.
 Lukáš V.

 
      
1. Lukáš V
  2. Jarka F. 3. Lukáš V. 4. Ivo K.
Jan R. 2 : 0
Pavla K. Michal S. 1 : 2
Jarka F.
Michal S.  Daniel F.
Pavla K.  Pepin I.K.j.
Ivo K. j.   Ivo K. Dan F.  Jan R.
(25 : 21, 25 : 17) (17 : 25, 25 : 21, 14 : 25)
      

Nohejbal 3-členných družstev:

Kůňata
Skaláci
Myšmaš
Zoul Vláďa Filinger J. Busch J.
Benák M. Kolmer D. Heřman J.
Hokeš F. Sekula M. Vojtěchovský L.


1. místo Kůňata 4x vítězství
2. místo Skaláci 2x vítězství, 2x prohra
3. místo Myšmaš 4x prohra

Naši listopadoví jubilanti

Peřinová Marie (78), Hubinka Karel (70), Ledecká Eva (71), Šafaříková Milada (87), Mouchová Věra (77), Mervart Václav (77), Kmotorková Bohumila (76), Vávra Václav (70), Zoubková Marie (82), Svobodová Libuše (71), Kotková Božena (84), Přibylová Zdenka (86), Koubová Milada (71), Dvořáková Milena (77), Štěpánová Marie (83), Zemenová Marie (81), Osadchykh Mykhaylo (74)

Klecanská štafeta

Na tomto místě mohou klecanští položit otázky osobnosti, kterou si vyberou a která jim bude ochotná odpovědět a pak předá štafetu dál.


Eva Stanislavová se ptá Zdeny Tomášové.

Proč jsem si ji vybrala?: "Léta pracuje pro město jako "abatyše" Kulturní komise -

1. Zdeni, kdy jsi přišla na to, že chceš něco dělat pro Klecany, Kolik Ti bylo let a jak to začalo.

Funkci předsedkyně kulturní komise jsem zdědila po Zdeně Lomové, která bydlela v Klecanech do roku 2000. Při jedné z oslav výročí Klecan jsme se seznámily a až do jejího odchodu z Klecan jsem jí pomáhala. Spolu s ní a Pavlem Kunešem jsme připravili několik výstav a zájezdů. Věnovali jsme se hlavně historii Klecan a památce Václava Beneše Třebízského. Bylo mi 49 let a děti už byly velké. Po odchodu Zdeny Lomové do Prahy jsem si myslela, že je všemu konec. Potom jsme však se skauty a školami zkusili uspořádat první vánoční jarmark. Povedl se a hned jsme začali plánovat velikonoční jarmark, masopust, posvícení a výstavy.

2. Kdy máš pocit, že to všechno má smysl a kdy Ti docházejí síly?

Síly mi docházejí vždycky před každou akcí. Nejsem si jistá jestli se nám podaří všechno včas připravit (je nás pořád málo), jestli vyjde počasí a jestli vůbec někdo přijde. Všechno se vždycky nepodaří, ale když vidím, že se radnice zaplní dospělými i dětmi, kteří se přijdou podívat, něco si vyzkoušet, něco ochutnat, nebo se jen setkat se sousedy, pak mám pocit, že to má smysl.

3. Co by sis přála, aby se v Klecanech stalo? Jaká je Tvoje vize úspěchu?

Přála bych si, abychom si vystačili sami. Abychom měli v Klecanech svoji kapelu, orchestr (jako kdysi), divadelní soubor (jako kdysi), loutkové divadlo... Abychom nemuseli zvát nikoho z Prahy. A aby klecanské školy viděly v jarmarcích, posvícení i masopustu příležitost pro děti udělat něco pro svoje město. V umělecké úrovni se asi Praze nemůžeme vyrovnat, ale můžeme si to lépe užít.

4. Co považuješ za svůj nejlepší dosažený úspěch?

Když někdo přijde sám s nějakým nápadem a nabídkou spolupráce. To se mi stalo už několikrát a téměř vždycky to byli ti, kteří se nedávno do Klecan přistěhovali nebo se dokonce do Klecan teprve přistěhují, až si dostaví dům. Dovedou totiž ocenit rozdíl mezi životem ve velkoměstě a životem v malém městě (téměř na vesnici).

5. Kdo je Tvou oporou?

Musím říct, že oporou mi vždy byli "muži na radnici". Dali nám k dispozici celou radnici, ale ta je nám v poslední době už malá. Věřím však, že jim podaří najít pro nás větší prostor. Několik typů máme.

6. Chtěla bys hrát divadlo?

Moc bych si přála, aby se v Klecanech zase hrálo divadlo. Ale já sama bych mohla hrát tak nanejvýš "kroky za oponou". Mohla bych však šít kostýmy nebo lepit plakáty :).

Příští měsíc se ptá Zdena Tomášová Zdena Lomové, která se po letech vrací do Klecan.


Přihlášení do systému
Uživatelské jméno:

Heslo:

  Registrovat


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky o dění ve městě Klecany a okolí, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.